Sayfa 642/899 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. 25 şubatta önce alanlar birleşmeye katılmadıkları taktirde 6.39 geri iade edebilecekler.Veya 25 Şubattan sonra alanlarda 1.16 yaklaşık hesapla şişe sahibi olacaklar...Kısaca benim anladığım bu.....Zaten bu fiyatı az çok bekliyorduk...SPK ya umut bağlamıyalım bence SPK görevini yapmış olsa küçük yatırımcı bu kadar rezil olmaz....Küçükyatırımcıyı ilk soyan şişe değilmi.....Bizim borsada tüm aile şirketi gibi yönetilen kağıtların çoğu sürekli çalma üzerine hesap yaparlar.
    Yarın bu piyasaya nasıl yansır onu merak ediyorum.....

2.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Merhaba

aksam 50% ozkaynaklar, 25% son 5 yillik faaliyet karlari, 25% son 5 yillik net kar ile bir calisma daha yaptim. Istiraklerdeki azinlik paylarinin sisede konsolide edilen ozkaynak ve karlari 27-28% civarinda.

Ek 24242

bu durumda da mevcut sise hisseleri 72-73% oraninda sulandirilacak. sonucta eski yeni ortaklik oranlari suna benzer bir sey cikiyor:

Ek 24241

ozellikle karli sodadaki yuksek (39%) azinlik paylari nedeniyle isbankasinin, munzam sandik olmadan yeni sisede hakim ortak olmasi zor gorunuyor. hele ki piyasa degeri ve indirgenmis nakit akisi ile soda degerlemesinin nihai sise icindeki payi daha yuksek olursa bu durum oldukca muhtemel.

bu birlesmenin zamanina iliskin spekulasyon yapacak olursak; sodadaki yatirimlar ve buyume kaynakli ozkaynak ve karliligin buyumesi sonucunda istiraklerdeki azinlik paylari nedeniyle ilerleyen bir donemde bu birlesme yapilacak olsa isbankasi, munzam sandikla beraber de cogunlugu saglayamayacak bir konuma gelebilirdi. zamanlamanin bu nedenle olabilecegini de dusunuyorum.
    Tum saygi deger ortaklara iyi aksamlar.

Aksam aciklanan birlesme oranlari ustte bir kac ay once yaptigim calismada buldugum oranlara oldukca yakin. Malesef SODAnin verimli yatirim geri donus potansiyeli ve Amerika yatirimi dikkate alinmamis gorunuyor. Demek ki borsadaki birikimimizi sadece spekulasyona degil ana ortaga karsi da korumak gerekiyormus. Is Bankasiyla ortak olunca da bunu yasama deneyimine sahip olmus olduk. Kendi adima ogrendigim sey, firsatlar ne kadar cazip gorunurse gorunsun portfoyde cesitlendirmenin onemi oldu. SODAnin portoyumde 10% yer etmesi sayesinde cok canim yanmadi.

Umarim hakki yendigini ve magdur oldugunu hisseden tum SISE istirakleri ortaklarina "oh" dedirtecek gelismeler olur; ama bu dunyada ama ahirette.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3. Bu haber yarın kağıda nasıl yansır acaba?

4. Sodanın değerlemesi 1.15 şişe olduğuna göre bu durum bundan sonraki süreçte sodanın fiyatına nasıl yansır?

5. Ben 25 şubatta önce alanlardanım.Maliyet 6.38 idi.Aldığımız noktaya yaklaştı fakat yarın veya ilerisi günler nasıl olur bilemiyorum....!!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
    Temmuz 2019 da aldigim. 1015 adet , maliyetim 6,91
    SODA var simdi ne olacak bunlara ? Zaten %10 zarardayim

Sent from my iPad using Tapatalk
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Temmuz 2019 da aldigim. 1015 adet , maliyetim 6,91
    SODA var simdi ne olacak bunlara ? Zaten %10 zarardayim

Sent from my iPad using Tapatalk
    6.39 dan ayrılırsın.
    yok ben ayrılmam dersen şişe verecekler 115 tane daha sanırım.
    bizim hatamız çok büyük olmuş. salak gibi gidip yurtdışı yatırımına devam etmedik. burda soyulduk.
    yazıklar olsun

8.  Alıntı Originally Posted by kyhnki Yazıyı Oku
    değerleme raporunda temetttüyü sermayeden düşmüşler gözüküyor.
    teşekkürler şimdi bakabildim uzman kuruluş raporuna, temettü etkisi dikkate alınmış görünüyor. O zaman getiri potansiyeli hesaplarken fiyatlardan temettü düşerek hesaplama yapmamız gerekmez mi? ben öyle anlıyorum.. yani sodanın güncel fiyatından 0.2450 kuruş düşeceğiz, fiyat 6 lira gibi hesaplayacağız, 6,39 ayrılma hakkına göre %6.5 getiri mevcut olacak.

Sayfa 642/899 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •