Sayfa 642/743 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 5939 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    tahsisli kullandırılacak olan rakam önemli!
    3,4,5 TL kaç TL'den kullandıracaklar!
    borsaya kote olacak diyorlar, TAHSİSLİDEN ucuzdan alıp milletin eline pahalıYA verebilirler, yeni alacaklar dikkatli olmalı!
    Tahsisli sermaye artırımı 250 bin sermayeye 250 bin eklenecek. Ky 5,63 liralık payı 2,5 liraya düşmüş anlamına gelir. 0,36 defter değeri 0,72 liraya çıkar. Ky için kötü bir durum. Şirkete kendi parası ile sana müsade etmeden ortak oluyor. Sonrada bunu yazdığınız gibi borsaya kote eder. Biraz değil ky çok dikkat etmeli. Seçimlerde Menderes’in istediği oldu. Kolayca işlerini yürütür.

2. Tahsisliden aldığını en az 1 yıl satamıyorsun fiyat belli değil spk onayladıktan sonra belli olucak tahminim en az 15 tl civarından olur son zamandaki baskı sebebi belli oldu tahsisli her zaman ky yarar para koymadan şirkete 250 milyon nakit girecek seçim vs 15 güne biter hisselerde toparlanır tahsisli olması en az 2 ay alır

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Tahsisliden aldığını en az 1 yıl satamıyorsun fiyat belli değil spk onayladıktan sonra belli olucak tahminim en az 15 tl civarından olur son zamandaki baskı sebebi belli oldu tahsisli her zaman ky yarar para koymadan şirkete 250 milyon nakit girecek seçim vs 15 güne biter hisselerde toparlanır tahsisli olması en az 2 ay alır
    Dostum doğru söylüyorsun özünde tahsisli sermaye iyi bir haberdir. Ama Akça holding zaten sattığı 30 milyon lotun parasını normalde şirkete sermaye olarak koyacam diyerek satış yapmıştı ama koymadı. Şimdide o paralarla 250 milyonluk hisse alacak ve borsaya kote olacak can sıkıncı kısmı borsaya kote olması. Normal şartlarda 1 yıl satılmaz diyecem ama bu SPK menderese hiç bir zaman toz kondurmadı direkt olumlu satışı yasağı olmadan da onay verebilir.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

4.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Dostum doğru söylüyorsun özünde tahsisli sermaye iyi bir haberdir. Ama Akça holding zaten sattığı 30 milyon lotun parasını normalde şirkete sermaye olarak koyacam diyerek satış yapmıştı ama koymadı. Şimdide o paralarla 250 milyonluk hisse alacak ve borsaya kote olacak can sıkıncı kısmı borsaya kote olması. Normal şartlarda 1 yıl satılmaz diyecem ama bu SPK menderese hiç bir zaman toz kondurmadı direkt olumlu satışı yasağı olmadan da onay verebilir.
    Onay vermez 1 yıl satamaz taahhütlü evraklara koymaSa zaten işleme almazlar , 250.0000.000 sermaye arttırılmayacak 250 milyon para girecek cari fiyat hisse kaç para ise okadarlık artırılacak diyelimki tahsisli günü hisse 10 tl sermaye 250 milyondan 275 milyona çıkacak öz kaynakta 250 milyon artacak bizim değerleme hariç Özkaynak neredeyse yok defter değerine vs çok bir etkisi olmayacak bence tahsisli sermaye artırımını tam anlamamışsın sermaye az artacak Özkaynak çok artacak senin hisse başı özkaynağın yükselecek bide nakit para oldukça olumlu 30 milyon satılan hisse sermaye olarak şirkete geri koyuyor yatırımcı ile güven barışma işareti
    Son düzenleme : tarik1234; 15-05-2023 saat: 20:15.

5.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Tahsisli sermaye artırımı 250 bin sermayeye 250 bin eklenecek. Ky 5,63 liralık payı 2,5 liraya düşmüş anlamına gelir. 0,36 defter değeri 0,72 liraya çıkar. Ky için kötü bir durum. Şirkete kendi parası ile sana müsade etmeden ortak oluyor. Sonrada bunu yazdığınız gibi borsaya kote eder. Biraz değil ky çok dikkat etmeli. Seçimlerde Menderes�in istediği oldu. Kolayca işlerini yürütür.
    O iş öyle değil. Diyelim ki spk sermaye artirimini onayladi. Hisse fiyati da bugünkü kapanış olan 5.63.

Bu 250 mln tutarinda ki hissenin satış fiyatı yanılıyor olabilirim ama sanırım son 1 aylik ortalama fiyat oluyor. Son 1 aylik ortalama da diyelim ki 5.50. Bu durumda Akca holdingin 250 mln karşılığı alacagi hisse sayisi 250.000.000 ÷5.50= 45.454.000 lot olacak.

Yeni sermaye ise 250+45.4 = 294.5 mln olacak.

Dikkat edersek bu tutar (45.4 mln) lot şirketin depremden dolayı satmaktan vazgectigi 40 mln lota yakin bir tutar. O zamanda bu kadar hisseyi satıp sirkete koyacaklarini taahhüt etmislerdi pay satış bilgi formunda.

Ben bu haberi olumlu olarak yorumluyorum. Çünkü hakim ortak akca holding en azindan bu fiyatlardan hisse almayi uygun buldugunu gosteriyor.

Bazi arkadaslar hisse satarkende kiziyorlardi, simdi bu seviyelerden sermaye karsiligi nakit koyuyor yine kıziyorlar.

Spk nın onay verirken en az 1 yıl satmama taahhüdü şartıyla verecegini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde şartlı onay verdigini daha onceki kararlarinda bir çok kez gördüm.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. E dümbelekler tahsisli yerine direk piyasadan pay geri alımı açıklasalardı olmazmıydı

Tahsisli nedir arkadaş ky nin hep zararına

Spk nın onay verirken en az 1 yıl satmama taahhüdü şartıyla verecegini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde şartlı onay verdigini daha onceki kararlarinda bir çok kez gördüm.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

7. Seçimin ilk günü yandaş mendo kendine yakışanı yaptı. Bu senetlerden paçanızı kurtarın, bist 30 senetlerinden vazgeçmeyin. Tahsisli yapılır unutulur sonrada diğer 70 milyon lot gibi bunuda halka satar ama önce 3-4 liraya getirir.

8. Tahsisli ilebir kaçkelam edeyim menderese benzer olaylar üzerinden.

Zamanında eplasta ve diğer şirketlerde gördüğüm olaya binaen

1) Bist Tsp (toptan alım satım )prosedürü ile bir baz fiyat belirler

SPK zamanında #megap ve #merko'ya şunu demişti( ikisi de pay satışından sonra tahsisli başvurusu yaptı )

Sattığı payların ağırlık ortatalama satış fiyatı ile baz fiyattan hangisi yüksek ise onu alırım dedi.

Yani 9 dan sattın sana 5 liradan tahsisli yaptırmam dedi.

Ama eplasta demedi ( o da tahsisli öncesi pay satmıştı ) . Ona 3 yıl satamazsın dedi.

1 yıl satmama genelde uygular . Patronlar taahhüt veririr genelde
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 642/743 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •