Sayfa 655/948 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Son çeyrekteki bürüt satış karındaki gerileme.
    Son üç senede 4.Ç brüt karları önceki çeyreklere göre belirgin derecede düşük gelmiş. Dönemsel bir durum olması muhtemel. Lisans gelirlerini faaliyet karı seviyesinde beyan ettiği için faaliyet karına bakmak daha mantıklı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Tek çeyreklikten bahsediyorum. Kendi başına bağımsız 2017/9 tek çeyrek le, yine kendi başına bağımsız 2017/12 tek çeyreğin birbiriyle kıyaslaması neticesinde ortaya çıkan gerileme oranı.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

3.  Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    Yani 1 ay önce ile şimdi arasındaki fark ne?...Bizim milletin yatırım anlayışına "hayranım" doğrusu...Yani şirket kuruyorsun ve 1 ay içinde köşeyi dönüyorsun ve şirketi kapatıyorsun...Sonra başka şirket kuruyorsun ve bu şekilde hep köşesin......Hiç kaybetmiyorsun...Ne diyeyim? Herkese bol kazançlar...Sn. Mastori, yine baş başa kalacağız anlaşılan......Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Sn Roark,

Herkesin kendi kararı kendi parası kimsenin anlaması gerekmez, bu gün satılan mal yarın alınır bunu da anlamak durumunda değiliz bizi de ilgilendirmez,

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Tek çeyreklikten bahsediyorum. Kendi başına bağımsız 2017/9 tek çeyrek le, yine kendi başına bağımsız 2017/12 tek çeyreğin birbiriyle kıyaslaması neticesinde ortaya çıkan gerileme oranı.
    Tamam ben de ondan bahsediyorum. 2015 ve 2016 yılında da benzer durum varmış. 4. çeyreğin brüt karı 3. çeyreğe göre düşük gelmiş satışların arttığı durumda bile.

5.  Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    Yani 1 ay önce ile şimdi arasındaki fark ne?...Bizim milletin yatırım anlayışına "hayranım" doğrusu...Yani şirket kuruyorsun ve 1 ay içinde köşeyi dönüyorsun ve şirketi kapatıyorsun...Sonra başka şirket kuruyorsun ve bu şekilde hep köşesin......Hiç kaybetmiyorsun...Ne diyeyim? Herkese bol kazançlar...Sn. Mastori, yine baş başa kalacağız anlaşılan......Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Sn.roark alışığız nasılsa çok sorun değil. Bilanco 1 martta açıklandı. Herşeyi inceleyip yorumlamak için yeterli süre vardı. 4.ceyrekler hep aynı. Patron ÖTV indirimine güvenip birleşme kararı almadiysa korkacak bişey yok. Ytd

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Sn Roark,

Herkesin kendi kararı kendi parası kimsenin anlaması gerekmez, bu gün satılan mal yarın alınır bunu da anlamak durumunda değiliz bizi de ilgilendirmez,

Sn. Siren,

Zaten herkese bol kazançlar dileklerimi belirtmişim...Ben sadece yatırım anlayışımızı dile getirmek istedim...Tabii ki Sn. Axaray'ın deyimiyle herkes işine bakacak...Bol kazançlar...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by TheOne Yazıyı Oku
    Tamam ben de ondan bahsediyorum. 2015 ve 2016 yılında da benzer durum varmış. 4. çeyreğin brüt karı 3. çeyreğe göre düşük gelmiş satışların arttığı durumda bile.
    Birşeyler düzelmemiş. Yine eski tas, yine eski hamam.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Net kar için demiyorum, beklediğimin de üzerinde geldi. Keşke brüt kar oranı iyi veya idare eder olsaydı da net kar kötü olsaydı. Muhtemelen şirket son çeyrekte ötv indirimi benden olsun demiş, malı öyle satmış gibi geldi.
    Son düzenleme : izci; 05-03-2018 saat: 22:20.

Sayfa 655/948 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •