Sayfa 664/853 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Bunun altın bazsız olanı yok mudur?
    Bir de hiç düzeltme beklemiyor musunuz?
    Sanki yukarı atılan sonra düşen taş gibi, fizik problemi gibi olmuş.
    Altın bazsız bakmak istemiyorum çünkü içinde enflasyon ve faiz de oluyor. Hâlbuki eski roma ve mısır yazılarına bakar isek bir çok ürünün altın veya gümüş türünden fiyatının günümüz ile aynı seviyelerde olduğunu görüyoruz. Yani bir kölenin günlük gıda ihtiyacı çoğu yerlerde yazmışlar.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd tüketici enflasyon verisi açıklandı. Beklenenin epey üzerinde geldi ve 5.9 olması beklenirken 6.2 oldu.

Ciddi bir artış.

Dün ne yazmıştım. Veri açıklanana kadar aşağı yukarı dalga olur. Veri çok kötü olmamak şartı ile iyi olmayan bir veri bile açıklansa abd ve TR de önce aşağı indirirler, satışların bitmesini bekleyip yukarı alırlar demiştim. Trend değişmez demiştim.

Biraz erken yazıyorum ama yaklaşık söylediğim gibi oldu. Bizde sabah biraz iniş oldu. Veri açıklandıktan sonra neredyse hiç iniş olmadı. abd de ise şu an satış var. Satışlar bitince toparlayacaklar diye düşünüyorum ama veri gerçektende bayağı kötü. Kısa sürede toparlanmayabilir.

BISTin hiç düşmeden çıkışa geçmeside aslında normal çünki veri abd nin bizim değil. Bizi dolaylı yoldan uzun vadede etkileyecek ama bizde hiç bir şey normal değilki. "herkes ceset yıkamayı bilecek" diyen bir imam tarafından yönetiliyoruz ve tüm dünyanın hırsız olarak gördüğü, ortağı aşağıladığımız İran'da idama mahkum edilmiş olan altın kaçakçısının "önüne yatarım" diyen bakanlarımız var.

Bizde şartlar normal değil.

Bir miktar longla çıkışı seyrediyorum. İniş çıkış olduğundan bugün benim için iyi geçiyor ancak şu dakkadaki BIST çıkışı fake ise(sahte) aldığımı verebilirim. Gerçek olması gerekir diye düşünüyorum. Gelişi sağlamdı.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Altın bazsız bakmak istemiyorum çünkü içinde enflasyon ve faiz de oluyor. Hâlbuki eski roma ve mısır yazılarına bakar isek bir çok ürünün altın veya gümüş türünden fiyatının günümüz ile aynı seviyelerde olduğunu görüyoruz. Yani bir kölenin günlük gıda ihtiyacı çoğu yerlerde yazmışlar.
    Teşekkürler sayın secbul.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün düşündüğüm gibi ilerledi. Kötü açıklanan abd enflasyon verisinden sonra abd düştü ama bizim BIST hiç düşmedi. Ya alıcılar çok güçlüydü veya fake(sahte) bir çıkış başlamıştı.

Sonra abd biraz aşağıda durdu. Ancak dünde belirttiğim gibi veri epey kötü, hemen toparlanmayabilir. abd li ve global FON yöneticileri ne yapsak diye kara kara düşünüyordur. Veri sonucu bende ortada kaldım, abd de realizasyonda gelebilir yukarıda dönebilir. Son kararım bugün veya yarın yukarı dönme ihtimalinin %51 olduğu. Bu arada biraz daha düşebilir.

BIST de ise alıcılar son 20 gündür güçlüydü. Ancak hem realizasyon bölgesindeyiz hemde abd düşmeye başlarsa bizimki tutunabilirmi.?

Şimdilik %51 yükseliş tarafındayım ancak düşersek de şaşırmam. Bu sebeple eski taktiğe devam, çok az long kontratla devam. Düşüşlerde çok az takviye ve kazancı görünce ilaveyi kapat. Ancak batı ile beraber düşersek aşağıda almak yok, eldeki o çok az miktarıda kapamak var.

Biraz haber okuyayım, son açıklanan BIST30 bilançolara bakayım.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir günde normal geçse ne olurdu.

Şu an operasyon görüntüsü var.

Bankaları yüksek satan birileri var. Aynı grup dovizide yükseltiyor.

Realizasyon desen, sadece bankalar satılıyor diğerleri alınıyor. Senet değiştirme desen, 3 - 4 arası F/K sı olan anormal yüksek kazançlar açıklayan bankalarımı satarsın.?

USD dünya paralarına karşı değer kazanıyor, banka tutanlar ürktü desen. USD dünya paralarına karşı değer kaybettiğinde TL değerlendimiki.? Her durumda TL sürekli değer kaybetti.

USD yi değerlendiren en baştan beri söylediğim gibi TR deki yerli ve yabancı bankalar. Tamamen onların oyuncağıyız.

Şunuda unutmayın. Halkın ve kurumların, piyasadan ve bankalardan satın aldığı dovizlerde bankalara veriliyor. Tüm doviz bankalarda, onlar kullanıyorlar. Bi şekilde o dovizden yollarını buluyorlar. Detayı bilmiyorum. Sadece kazançlarına ve ülkenin içinde olduğu dönemlere bakarak sonuca varıyorum.

Görüntü anormal, bugün ne yapacağımı bilemedim.

En iyisi aynı taktik devam.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd seçimlerindeki yazılarımı hatırlayan varmı.?

trump analizi ve biden analizleri yapmıştım.

Özet geçeyim: Dev parası ve TV şovları ile lider olan trump halkın ilgisini siyasettede çekmiş ve hızla yükselmişti. abd ye hakim olan ibrani-yahudi grubu trump ı kullanışlı zararsız aptal olarak görmüştü. Hakkatende adam bildiğin geri zekâlı. Dev ülkelerde başka geri zekâlı liderlerde var. Biri ingiliz lider boris.

trump, "çamaşır suyunu vücudumuza zerk edersek iyileşiriz" diyen bir adam ve bunu medyaya söylüyor. Zekâ seviyesi bu. Bildiğin maymun, henüz insana dönüşmemiş.

trump abd başkanı olunca, aşırı sevildi ve güç sahibi oldu. O güçle devleti dönüştürmeye başladı. Ülkeyi arka planda yöneten ibrani(israiloğulları) lerin elemanlarını işten atıp kendi elemanlarını koymaya başladı. Bunun üzerine ibraniler korktular. Kullanışlı aptal olarak gördükleri kişi devleti ellerinden ufak ufak alma belirtileri gösteriyordu.

trump ı değiştirmeye karar verdiler ve abd ye hakim medyaları(TVler, internet, gazeteler, filmler vb...) sayesinde karalama kampanyası başladılar. Yeni seçimlerde kendi içlerinden biri olan(tipine ve karakterine bakarak söylüyorum.) biden seçilsin istiyorlardı.

Seçimlere yaklaşırken medyada karalama kampanyalarını artırdılar, karısı üzerinden ailesi üzerinden yüklendiler, yetmedi davalar açtılar, yetmedi bu adam deli dediler filan...

Yinede yetmedi. Seçimleri kazanmak üzereydi. Halk, geri zekâlı olduğu açık olan, dedesi pzvnk olan vergi kaçıran devleti dolandıran insana oy vermeye devam ediyordu.

Bunun üzerine seçimlerde hile yaptılar. Bunu ben fark ettim ve gözlemimi o dönem yazmıştım. trump ı günahım kadar sevmem. Bana kalsa odunla yumuşatır sonra çamaşır suyu zerk edip öteki tarafa gönderirdim.

Ama insan olmak başka bir şey. Adama karşı hile yaptılar ve o şekilde biden kazandı. Bunu dolaylı delilleri ile açıkça yazmıştım.

Bugünki haber, bazı eyaletlerde yerel seçimler yapılmış. Önceki genel seçimlere göre biden oyları %10 ile %15 arasında düşük çıkmış.

Çok şaşırmışlarmış.!

Lang neye şaşırıyorsunuz, genel seçimler hileliydi, yerel seçimde hileye gerek görmediniz ve gerçek sonuçlar ortaya çıktı.

Bizim köşeden yazarın biri yazmış. kendi kapasitesi ölçüsünde şaşkınlığını dile getirmiş ve biden oylarının düşmesini başka sebeplere bağlamış. Yok efenim biden karşıdan karşıya geçerken sağa bakmamışta, yemek yerken ağzını şapırdatmışta. lang 1 yılda ne değişti bu adam ne yaptıda oyları bu kadar düştü.? Hiç bir önemli şey yapmadı. Sadece halk için para dağıtmaya çalıştı ve ortadoğudan asker çekmeye çalıştı ki bunlar oy artırıcı şeyler ve seçim öncesi yapmadığı şey değil.

Her neyse... ne oldu.? Yine haklı çıktım. Dolaylı verilerden gerçeğe ulaşma sanatçısı efsane keçi yine başardı. abd seçimlerinin hileli olduğunun delili, şu an bazı yerlerde yapılan yerel seçimlerdir.

Son noktayıda koyayım.

Pekiii, halk, geri zekâlı olduğu açık olan, şu anki servetlerinin kaynağı dedesinin sattığı zavallı çaresiz kadınlar olan, vergi kaçıran devleti dolandıran bu insana neden oy veriyor.? Boris Johnson lar, trump lar neden oy alıyorlar.? Bu arada boris, trumpın yanında melek kalır. Ama bunun sebebi ingilizlerin aşırı kurumsallaşmış olması. abd yeni ülke ve hırsızlar, katiller, soykırımcılar tarafından kurulmuş bir ülke. Şu an meclislerinde olanlar, o maymunların çocukları. Kızılderisi kellesi başına 1 USD verenlerin torunları ülkeyi yönetiyorlar.

Halk neden veriyor bu insanlara.?

Cevabı düşünmem gerekir ancak iyi eğitim verilmemiş kalabalıklar olduğunu düşünüyorum. İyi eğitim görenler, diğerleri eğitim almasın istiyor, böylece kendini üstün hissediyor. Kalabalıkların eğitim almaması dönüp dolaşıp eğitimlinin çocuklarını torunlarını vuruyor. Bu kadarını akıl edemiyorlar.

Komşunu aç sefil bırakmışsan, bu seni zengin ve üstün gösterir ama mutlu yapmaz. Komşularının eğitim almayan aç çocukları yarın öbürgün, senin, karının, çocuklarının, torunlarının karşısına hırsız ve katil olarak çıkarlar. Bu basit hesabı yapamıyor zibidiler.

Tabi cevap üzerinde çok düşünmem lazım. Bu cevap basit oldu. Neden insanlar geri zekalı ve dolandırıcı trump'a oy verir.?
    Aynı seviyede oldukları içinmi.? Neticede insanlar anlamadıkları şeyden korkarlar. Ya taparlar, ya yok etmeye çalışırlar. Akıllı biri yerine karşılarına kendileri gibi biri çıkınca oy vermeleri normalmi.? Durum bu mu.? Bilmiyorum, fazla yüzeysel olur.

Bu arada bankaları yüksek satanlar satışa ara vermiş gibiler. Dedim operasyon yada duymadığımız bir haber duydular desek, lang bi tek banka satanlarmı duydu.?

.
    Son düzenleme : alicemal; 11-11-2021 saat: 12:56.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

viop tarafına geçip, ekstra bir haber varmı diye kontrol edeyim dedim. Bunu sık sık yaparım. Bir sayfada azıcık kuzu muhabbeti vardı.
    Gidip kuzunun sitesine bakayım(keyborsa kom) ne yapıyor dedim, kendisi plato dan eski forumdaşdır. Aylardır short kovaladığını biliyorum. 15 yıl öncede endeks ralli de iken short kovalıyordu.

Değişen bir şey yok, sanırım 1000 endeksten beridir short kovalıyor. Kronik short çu.

Yön tayini konusunda çok berbat ancak, çok bilgili bir arkadaş olduğundan arada gider okurum. Her yazısınıda 15 - 20 kişi beğenmiş. Tabi ekonomik tahminlerini değil muhabbetini beğeniyorlar. Bel altı küfüre alışık değilim farklı çevrede büyüdüm normalde kuzu kadar küfür edenin mahallesinden geçmem ancak bilgisi ve tarzı okutuyor. Farklı bilgiler ediniyorum.

Bugünki hareketi teknikçi avına bağlamış. Bende yukarıda operasyon oluyor tahmini yapmıştım. Teknikçi avı denen şey aslında manipulasyon. Maalesef buda normal kabul ediliyor.

Tamamen tekniğe göre oynayanların zorluklarından biridir bu. Spekler, uygun yerlerde teknikçileri soyarlar. Vahşi batıdaki tarifeli tren soygunu gibidir. Treninde, Teknikçinin de hangi saatte nerede olacağını bilirsin.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Kuzu pirimizfir bizim.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 664/853 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •