Sayfa 668/1009 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1. SUSD, diyelim İnterbank+Gişe kurlarından yukarıya doğru marj yaptı fizikiye talep var anladık, eyvallah...

USDTRF (USDTR veya) QNB dolar fonu SUSD rasyosu yukarıya niye saptı, en fazla SUSD kadar olması gerekmiyor mu, veya en pahalı USDTRY neyse hadi onunla fiyatlansın, burada ekstra talebin oluşturduğu ekstra bir durum var bence.

USDTRF / SUSD Rasyosu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,511
    2025 bütün araç gereçler PELT

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,511
     Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    SUSD, diyelim İnterbank+Gişe kurlarından yukarıya doğru marj yaptı fizikiye talep var anladık, eyvallah...

USDTRF (USDTR veya) QNB dolar fonu SUSD rasyosu yukarıya niye saptı, en fazla SUSD kadar olması gerekmiyor mu, veya en pahalı USDTRY neyse hadi onunla fiyatlansın, burada ekstra talebin oluşturduğu ekstra bir durum var bence.

USDTRF / SUSD Rasyosu

8.90 maliyetli bende hala dolar var,13.80 yen var,2004 çiller zamanı gibi olmazsa onun yarısı sayılır...buradan uyardım en aşagı gelecek için 100 bin dolarınız olsun bir kenarda demistim 2018 öncesi

4. Bakın bu da USDTRF / USDTRY parite Rasyosu

Hadi bunu anladık, USDTRF de yukarıya doğru marj açtı diyeceğiz, peki yukarıdaki ne, SUSD ye göre bile USDTRF marj açmış durumda?

Ben anlamadım bu mevzuyu..

5.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Trabzonda dövizcilerfe 20.30-20.51 şuan. Biraz yüklü olursa 20.40 teklif aldım.

Bu arada sabah vakıfa gidip dolar çekme işlemimi gerçekleştirdim. Dün haber vermiştim. Bu sabaha gelin dediler halletim işimi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Iyi yapmışınız.
    Domino efekt Kapalı Çarşıdan Trabzona ulaştı demek ki.

Domino Loading....

6.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    8.90 maliyetli bende hala dolar var,13.80 yen var,2004 çiller zamanı gibi olmazsa onun yarısı sayılır...buradan uyardım en aşagı gelecek için 100 bin dolarınız olsun bir kenarda demistim 2018 öncesi
    2018 öncesi.....

2017 de tam zirvede iken, topiği Agalar burası zirve diye ikaz etmiş ve 7.05 den dolarları satmıştım.

Sonra da 5.70'e düşene kadar beklemiştim, geri almak için...

Topiği de düşerken hep ikaz etmiştim.

Hatta topikle bile ters düşmüştüm.

Dalgalı ve güzel günlerdi, alıp satabiliyorduk, şimdi ne yaparsan yap kapana kısılıyorsun, en iyisi hiç bir şey yapmamak...

Eninde sonunda her şey aslına rücu eder.

Usdtr ,gldtr ve gmstr de alış yaparken borsadan satış yaptığınız bir paranın hesaba geçmesini beklemenize gerek yok.İki gün sonra nakite dönsün de onla dolar alayım derdi yok.Hisseni sat anında dolarını altınını gümüşünü al bu olay mümkün.İki gün sonra gelecek parayı bile iki günlük riske atmadan dolara altına gümüşe dönmek isteyenler olabilir.Bu da talep yaratabilir,bu zamanda arz da pek olmayacağından makas açılır da açılır.Ben gmstr de gldtr de çok daha insafsız makaslar görmüştüm,gümüşe talep olduğunda gmstr piyasanın yüzde 10 üstüne satılabilmişti.Hem de marjlar şimdiki gibi değilken.Usdtr gmstr gldtr borsada işlem görüyor ,genel borsa mantığı aynen onda da geçerli,aşırı fiyatlama her zaman oluyor,alıcı net aktif değeri sallamaz,altın istiyorum gümüş istiyorum dolar istiyorum ver bana der,veren de olmadı mı fiyat uçar gider.Ha bunun düzeltmesi mutlak olur,seçimden iki ay geçsin finansbankın robotu gelir gmstr veya gldtr yi 12 kuruş 20 kuruş her neyse belirlenen marja göre alır satar,normal düzene geçeriz.Şu anda bence onlar da konuyu anlamaya çalışıyor,sadece seyrediyorlar.

Sayfa 668/1009 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •