Sayfa 67/442 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 3532 madde; 529 - 536 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Emirhan abi Sayın sorpressa ben ve sen süt ve süt ürünleri grubundan arkadaşız :) sizin sevdanız bitmemiş anlaşılan süte ama ben de çoktan bitti :) Arenaya geldim bende.

Peki abi bilançolar nasıl gelir gider tablosu arena da çok açık şekilde mi? Yoksa sütte ki gibi oradan gelir oradan gider derken ne olduğunu anlayamıyordum ben. Patron şeffaf mı yani kısacası?
    Büyük patronlar Hintli ,Redington grubu.
    Yönetimdekiler büyük ölçekli bir durum olursa kap a bilgi yolluyorlar genelde.
    Ama şirketi ararsanız bilgi anlamında çok yardımcı olacaklardır kanaatimce.
    Bunun dışında Perea Capital Partners,Amerika merkezli bir fon, şirketin %16,38 ine sahip.
    Geçmiş sayfalara vakit buldukça bakma durumunuz olursa çok daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

2. Bu arada yazmayı unuttum,hayırlı uğurlu olur inşallah herkes kazanır.

3. Yeni gördüm bende 1 kademe derinlik var.
    Fiyat düşmesin ama aynı zamanda yükselmesinde,burda kapansın gibi birşey olmuş.

4. 5 dk önce paylaşılmış.

Kaynak:https://mobile.twitter.com/fintables

5. Birde Brightstar bilançoya girince kıyaslamak lazım.

6. Price/Earnings-to-Growthtan,teknikten,fk dan vurun abalıya,abalı Q1 de mahcup etme bizi.
    Tabii ki de ytd.

Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    5 dk önce paylaşılmış.

Kaynak:https://mobile.twitter.com/fintables

İndes ile Arena karşılaştırması her rasyoda doğru olmaz. Çünkü İndes muhasebeyi TL tutuyor , Arena ise USD.

Bu karşılaştırmada en basitinden PD/DD yanlış. Çünkü bu oran 3. çeyrek öz sermayesine göre yapılmış. Ama 4. çeyrekte öz sermaye 1 milyar TL2nin üzerinde olacak. O zaman da PD/DD otomatik olarak 1,1 seviyesine kadar düşecek.

Halbuki , İndes muhasebeyi TL tuttuğu için onların öz sermaye çok artmayacak. Dolayısıyla PD/DD 2,8 civarında kalmaya devam edecek.

Aynı mantıkta öz sermaye karlılığı da aldatıcı. Çünkü İndes muhasebeyi TL tuttuğu için , öz sermayesi çok büyümüyor TL olarak. Öz sermaye çok büyümediği için öz sermaye karlılığı yüksek görünüyor.

Arena ise muhasebeyi USD tuttuğu için , USD yükseldikçe öz sermaye yükseliyor , öyle olunca öz sermaye karlılığı düşük gibi duruyor.

F/K açısından bakarsak , yine muhasebelerin TL tutulması İndese net karlılıkta avantaj sağlıyor , Arena USD tuttuğu için , USD artınca net kar düşük görünüyor. Kurun sabit gittiği bir ortamda Arena daha karlı olabilir çünkü brüt kar marjı daha yüksek.

Tüm bunlara rağmen , İndes de sektörün ucuzlarından. Ama aralarındaki ucuzluk , pahalılık farkı bu tabloda gösterildiği kadar değil.

F/K farkının bu derece fazla olmasının bir sebebi de , Arenanın 2021 1 ve 2. çeyreklerde çok kötü net kar açıklamasından kaynaklanıyor. 2022 2. çeyrek finansal tablolar açıklandığında bu 2 kötü gelen çeyrek denklemden çıkıp yerlerine süper sonuç gelen 2 çeyrek eklenince , bu aradaki fark Arena lehine kapanacak.

Yani bu tabloda fark İndes lehine olabilir ama 6-7 ay sonra işin rengi döner. Bir de o zaman bakmak lazım.

8. THY sattık Arena aldım iyi yaptık kötü mü bilmiyorum :)

Sayfa 67/442 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •