Onemli Gunler Banner
Sayfa 671/899 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    soda abd ortaklığının borçları hesap edilmiş. karları hesap edilmemiş paşabahçeye borsa değeri biçilmiş

helal olsun
    Telekonferansta 2025'e kadar değerledik, soda zarar görmesin diye onu daha da uzun değerledik diyor . Gel de sövme şimdi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Arkadaşlar telekonferansa metnini okudum .
    Bir kısım hakkında fikrimi yazayım.

Diyorlar ki , ayrılma fiyatını eskiye göre belirledik ama yeni tebliğ gelirse güncelleyeceğiz.
    Ayrılma fiyatı da bizim belirlediğimiz eşiğin üzerinde gelirse yönetim kurulu, genel kurula birleşmenin iptal edilmesini sunacak diyor.

Bana göre bunların soda için eşiği 9.32 . Eşik bu olmasa değerleme raporunda bu ortalama çıkmazdı. Çünkü adil fiyatta en yüksek alınıyor. Yahut da pazarlığı buradan başlatıyorlar. Belki de eşikleri 12 lira . Çünkü değerleme raporundaki oranlar da tartışılmalı.

Ve adamlar Spk 'nın kendi eşiklerinden daha yüksek bir fiyat verebileceğini de hesaba katıyorlar . O halde de iptal olur .

Eğer doğru düşünüyorsam, soda için ayrılma fiyatının tabanı 9.32 .

Diğer hisseler için de taban değerleme raporundaki fiyat.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ayrılma hakkının kullanımı için de net bir şey söyleyemeyiz demişler. O konu da belirsiz.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Arkadaşlar telekonferansa metnini okudum .
    Bir kısım hakkında fikrimi yazayım.

Diyorlar ki , ayrılma fiyatını eskiye göre belirledik ama yeni tebliğ gelirse güncelleyeceğiz.
    Ayrılma fiyatı da bizim belirlediğimiz eşiğin üzerinde gelirse yönetim kurulu, genel kurula birleşmenin iptal edilmesini sunacak diyor.

Bana göre bunların soda için eşiği 9.32 . Eşik bu olmasa değerleme raporunda bu ortalama çıkmazdı. Çünkü adil fiyatta en yüksek alınıyor. Yahut da pazarlığı buradan başlatıyorlar. Belki de eşikleri 12 lira . Çünkü değerleme raporundaki oranlar da tartışılmalı.

Ve adamlar Spk 'nın kendi eşiklerinden daha yüksek bir fiyat verebileceğini de hesaba katıyorlar . O halde de iptal olur .

Eğer doğru düşünüyorsam, soda için ayrılma fiyatının tabanı 9.32 .

Diğer hisseler için de taban değerleme raporundaki fiyat.
    Aynen öyle
    aslında şişe kuruluşları döviz zengini kuruluşlar yani bu fiyatta çok ucuza gelecek 9 tl olsa bile bence iptali gösterip millete sattırma derdindeler sonuçta kagıttlarda önemli oranda KY var....

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    Aynen öyle
    aslında şişe kuruluşları döviz zengini kuruluşlar yani bu fiyatta çok ucuza gelecek 9 tl olsa bile bence iptali gösterip millete sattırma derdindeler sonuçta kagıttlarda önemli oranda KY var....
    İptal edilmesini olumsuz karşılayacak insanların daha az olacağını düşünüyorum.

Telekonferansta birleşme faydası diye kabaca daha az personel çalıştıracagız demişler. Önceden de düşündüğümüz gibi birleşmenin pek bi numarası yok.

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    spk nın taslak bir tebliği var birleşmelerle ilgili. tüm tartışma da bunun üzerinden yürüyor zaten. belirsizlik yaratan durum bu..taslak tebliğe göre işlemin kamuya açıklandığı tarihte hisse sahibi olmak gerekiyor. alış satış yapılırsa satışlar sonradan alınanlardan düşülerek hesaplanıyor.
    Bu hesabı nasıl yapacaklar anlam veremedim..peki ben yeni aldım diyelim birleşmeye katılırsam hangi fiyattan şişeye geçecek katılmassamda ayrılma şeklinde kullansam verildiği tarihte hangi fiyattan hissem değerlenecek ?? Birleşme Bence temettü verilme gibi birşey olacak...şu tarihte alanlar almayanlar gibi...ozaman Farzi misal Eski hissede olanlar hiç hissesini al sat yapamayacakmı Onaylanana kadar...??? 🙄

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    İptal edilmesini olumsuz karşılayacak insanların daha az olacağını düşünüyorum.

Telekonferansta birleşme faydası diye kabaca daha az personel çalıştıracagız demişler. Önceden de düşündüğümüz gibi birleşmenin pek bi numarası yok.
    yabancı zaten 6 aydır çıkıyor sanırım birleşme haberini daha önce almışlardı
    ve birleşmeyi olumlu karşılamadılar....
    aslında son derece prensipleri olan bir grubun siyasi baskılardan sonra ne halini geldiğini görüyoruz...
    keşke hükümet el koysaydıda bu kadar sıkıntı olmasaydı...
    şimdi bu firmalara katarlılara versen 20 tl aşşağı fiyat etmez
    ama bizimkiler hep fırıldaklık peşinde....

Sayfa 671/899 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •