Sayfa 676/1002 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by stingray Yazıyı Oku
    bak alıntı yaparak cevap veriyorum...demekki sünepe biri değilmişim değil mi aslan parçası....evet tefasa bakın dedim yorumumda...zira orada herşey apaçık...yatırımcı sayısından geçmiş fon performansına kadar herşeyi görebilirsin...yani senin atomu parçalamış bilim adamı edasıyla yazdığın YAY alırsan şöyle olur..TMG alırsan böyle olur gibi bilgiler ilgili fonun zaten kap bilgi adresinde var...arkadaşlar buradan kendiniz de inceleyin nihai kararı da böylelikle kendiniz verin demek yerine...başka fon tanımam gerisi fasa fiso yazmakla ...kebapçı kapısında buyyyruunn çeken amcalar gibi yapmışsın...böyle şeyler yazarak burayı investing foruma çeviriyorsun..daha saygılı olmalısın aslan parçası
    bu tartışmadan dolayı tüm forumdaşlarımdan özür diliyorum...biliyorum üslup bana yakışmadı.. lakin yakışıksız lakırdıya yakışıksız cevap verilmeliydi
    bu arada methedilen fasa fiso olmayan OFİ fonunu bir inceleyin lütfen 1 aylık getirisi ppf nin altında 1.20.. 3 aylık toplam getirisi 8.63.. katılımcı sayısı 154 kişi ..fon toplam değeri 32 milyon civarında...takdir sizin iyi geceler diliyorum herkese
    bu arada bana sünepe diyen byroltr isimli kardeşim lütfen artık yazıpta burayı investing foruma çevirmeyelim..birbirimize yazmayalım..
    İyi yazmayalım ama yeni cepheler açma, ben sana yazdım hiç hakaret etmeden.Neyse ilk paragrafta yazdıklarına cevap verdim zaten onlar için yazmıyorum sana.İyi ama sen OFI fonunun PPF ile karşılaştırısan ben sana ne demeliyim.OFI fonunu karşılaştıracaksan yabancı fonlarla karşılaştıracaksın.Bir fonun büyüklüğü sence nasıl bir parametredir.Büyük olunca daha mı iyidir
    Bu mesajın biraz daha ılımlı olduğu için daha fazla yazmıyorum, iyi geceler.

2.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    İyi yazmayalım ama yeni cepheler açma, ben sana yazdım hiç hakaret etmeden.Neyse ilk paragrafta yazdıklarına cevap verdim zaten onlar için yazmıyorum sana.İyi ama sen OFI fonunun PPF ile karşılaştırısan ben sana ne demeliyim.OFI fonunu karşılaştıracaksan yabancı fonlarla karşılaştıracaksın.Bir fonun büyüklüğü sence nasıl bir parametredir.Büyük olunca daha mı iyidir
    Bu mesajın biraz daha ılımlı olduğu için daha fazla yazmıyorum, iyi geceler.
    güzel kardeşim..ben OFI ile PPF fonunu mu karşılaştırdım...burada bulunan herkes yüksek getiri peşinde..ama bu fonun getirisi kurulduğundan beri yaklaşık 3 aydır ppf nin gerisinde..3 - 4 ay Türkiye gibi ülkelerde uzun bir süre çok şey değişebilir..bende paramı neden ppf nin gerisinde kalan üstelikle yabancı hisse taşıyan fona yatırayım anlamında söylemiştim..bilmem anlatabildim mi

3.  Alıntı Originally Posted by stingray Yazıyı Oku
    güzel kardeşim..ben OFI ile PPF fonunu mu karşılaştırdım...burada bulunan herkes yüksek getiri peşinde..ama bu fonun getirisi kurulduğundan beri yaklaşık 3 aydır ppf nin gerisinde..3 - 4 ay Türkiye gibi ülkelerde uzun bir süre çok şey değişebilir..bende paramı neden ppf nin gerisinde kalan üstelikle yabancı hisse taşıyan fona yatırayım anlamında söylemiştim..bilmem anlatabildim mi
    Tamam hocam gel bitirelim şu işi

1-OFI olayı yabancı bir fon önerisi isteyen bir kişiye cevaben yazıldı.Bu önerinin dayanağı olarak da Yabancı hisse fonlar içinde riski en düşük fonlardan biri OFI dir.Ayrıca Yönetim gideri görece düşük ve stopajdan muaf olmasıdır.Senin ortaya attığın riskli bir önerisinin tam tersidir yani.

2-OFI'nın getirisi kendi sınıfının içinde tepelerde 3 aylık peryotta.Ama ben buna hiç vurgu yapmadım çünkü bu fonun en yüksek getiri getireceği iddaam yok.Gidip paranı bu fona yatır demiyorum kimseye, bende de %15-20 arası var hepi topu.Eğer yabancı bir fon alacaksan herkese bu fobu öneririm.Sana da öneririm.Öneririm derken tanıma anlamında, git al demiyorum.Git bu fonu incele diyorum.Benim aklımla fon alacak kim var burda.Ben 5 farklı kişinin fon portföyünü de yönetiyorum.Onların hiçbirine almadım mesela.

Sanırım artık anlaşılmışımdır, tekrar iyi geceler.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    delişmenler kategorisinde , istanbul portföyün ip bende fonu , inliyo'nun ijlal fonu , refiye portföyün rapdiye fonu , ünlü jo'nun suç ve süha fonları , qinvest'in (qnbfinansbank olanı değil) delişmenleri kıvrak yönetiliyor.

davidoff mu cohiba mı montecristo mu ?
     Alıntı Originally Posted by Para Baronu Yazıyı Oku
    Son sorunuzu anlamadım Hocam. Ama içimden bir his o soruyu anlamam için çok param olması gerektiğini söylüyor. Maalesef o kadar param yok. Delişmek ne demek onu bile anlamadım. Bir tür ayin mi?
    yaktığınız puronun markasını sordum.

delişmek değil delişmen . delişmen = değişken
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Bu arada OFI fonunu ben yönetmiyorum, yönetenleri de tanımıyorum.Hiçbir çıkarım falan da yok.Sadece boşa stopaj ödemeyin fazla yönetim gideri falan ödemeyin diye bilgilendireyim diye yazdım.Ama oyak portföye burda yazdıklarımı gönderip bir bonus talep edicem.Onlar benim kadar zahmete katlanmamıştır.

Bu arada fon sepeti fonlarından OIL i takip edin risk sever arkadaşlar.Fonun %75 İ hisse fon.Ben aldığımda içinde AOY falan da vardı çıktılar ondan.Sanki aktif bir agresif yönetim izliyorlar.Borsa düşerken test etmek lazım performansı ama ben girdim hala çıkamıyorum.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Bu arada OFI fonunu ben yönetmiyorum, yönetenleri de tanımıyorum.Hiçbir çıkarım falan da yok.Sadece boşa stopaj ödemeyin fazla yönetim gideri falan ödemeyin diye bilgilendireyim diye yazdım.Ama oyak portföye burda yazdıklarımı gönderip bir bonus talep edicem.Onlar benim kadar zahmete katlanmamıştır.

Bu arada fon sepeti fonlarından OIL i takip edin risk sever arkadaşlar.Fonun %75 İ hisse fon.Ben aldığımda içinde AOY falan da vardı çıktılar ondan.Sanki aktif bir agresif yönetim izliyorlar.Borsa düşerken test etmek lazım performansı ama ben girdim hala çıkamıyorum.
    oilin şimdilik MDD si yani en fazla değer kaybı %13.65 !!! olmuş.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    oilin şimdilik MDD si yani en fazla değer kaybı %13.65 !!! olmuş.
    Evet riskli bir fon.Dengeli giden bir fon sepeti yapmamış.Eurobond,Özel Sektör fonlaryla kısıtlamamış.Benim kendi portföyüm böyle değil.Agresif bir yönetimi var, bana çok uymasa da %10 kadar bu fondan var; o düşüşte de çıkmadım.Şimdilik iyi ki çıkmamışım diyorum şimdilik.Hava tam değişince ne yaparlar bilmiyorum.Uzun vadeli test edilmesi lazım elbette.

8.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Bu arada OFI fonunu ben yönetmiyorum, yönetenleri de tanımıyorum.Hiçbir çıkarım falan da yok.Sadece boşa stopaj ödemeyin fazla yönetim gideri falan ödemeyin diye bilgilendireyim diye yazdım.Ama oyak portföye burda yazdıklarımı gönderip bir bonus talep edicem.Onlar benim kadar zahmete katlanmamıştır.

ofi hariç ötekiler fasa fiso tamamen bence yanlış bir görüş. bana ne yönetim giderinden, stopajdan insanların çoğu için önemli olan ne kazandırdığı ve 5 yıllık vadede en iyi kazandıran fon ofi değil. bu senin görüşün, olabilir, temel hedefin kar olmadığına göre arkasında ne mantık olduğunu bir tek sen bilebilirsin, arkadaşlar olaya bu açıdan bakalım, HERKESİN KENDİ GÖRÜŞÜDÜR! lütfen ama lütfen ağır kelimelerle hele hakaretle cevap vermeyelim burası öyle bir platform değil. insanların sizli bizli saygılı konuştuğu, birbirine konuşma özgürlüğü tanıdığı ortam inanın en iyi fikirleri üretir ve böyle ortam heryerde bulamazsınız lütfen bunu koruyun.

haddim olmadan psikolojik bir tahlil yapmak istiyorum: ) bence en başta sizi kızdıran ve tartışmayı ateşleyen para baronu'nun koyduğu profil resmi oldu gibi, bence buna da izin vermeyin. adam araştırmanın yolunu bilmiyor olabilir, aşırı meraklı olabilir, tefastan indir excel listesini tek tek incele arkadaşım detayları. gerekirse kap sayfasında var detaylar oraya bak şeklinde izah edilebilirdi.

Sayfa 676/1002 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •