Sayfa 68/1001 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Aylık grafiklerde yanılma payı oldukça düşüktür.

Tek dileğim, sihirli bir elin bu resimdeki , tekrarı bozması..

Bunu da buraya asalım, bakalım kim kimi kandırıyor..

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    http://www.bloomberght.com/haberler/...-zarar-veriyor
    ihracatçılar sizinle aynı fikirde değil !! ben de değilim
    Yorumlar için teşekkürler, böyle şeyleri tartışalım..
    Haberde ihracatçıların yüksek kurdan ziyade kurdaki dalgalanmadan (volatilite) olumsuz etkilendiği belirtiliyor, buna elbette ben de katılıyorum, bizde bu seneki kur hareketleri ihracata çalışan şirketleri duman etmiştir önlem almadılarsa.
    Dalgalanma hariç tutulursa değersiz TL ihracat için iyidir: ihraç ettiğimiz tarım ürünlerimiz, büyük oranda yerli hammadde içeren sanayi ürünlerimiz, hammaddeden çok işçiliğe dayalı dayalı ürünler, hizmet ihracı, yazılım, turizm vb. olumlu etkilenir. Ancak ithalata yüksek oranda bağlı ihracat yapılıyorsa ve vadeli çalışılıyorsa dalgalanmalardan zarar görürler.
    Neyse, unutmayalım bunları üç ay sonra bakarız ne olmuş, tabii o zamana dolar ne olur kim bilir..

3. 3,80 üzeri aylık kapanış çok önemli, kasımdaki muhteşem hareket için bugün 3,80+ kapatmalı.
    yarınki görünüm,

Bugün bayağı bir güldüm..reklamlarımızın çehresi bile değişmiş..

''Oooo alacaklı gelmiş''

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILAGA Yazıyı Oku
    Bu polemik için forumdaki iyiniyetli arkadaşlar kusura bakmasın.

Amerika daki rusya soruşturması dolara global olarak darbe vurabilir.Kendi içinde siyasi sıkıntıları hızla büyümeye başladı.

Benim pozisyonum belli şu an.Perşembe fed başkanı sürpriz yapmadığı sürece devam.

Hepinize iyi forumlar.Kazancınız bol olsun.

Rusya soruşturması uzatmaları oynuyor.
    Sarı kafa gel teslim ol dedi oldu.
    Hiçbir cacık çıkmaz
    Bizde ise Bis diye koca bir balon var ki ben yabancının bile olduğunu zannetmiyorum.
    Bakalım rüzgara karşı ne yapacak bu balon

Alıntı Originally Posted by Angaralı Gardaş Yazıyı Oku
    Dolarda yatirim yapip, kur farklarindan kismen kazanc saglamak veya tasarruflarini korumada hic bir sekilde sorun yok. Ancak arkadaslar unutmayin ayni gemideyiz. Burada bazilatinin yapmaya calistigi gibi, buyuk kur hareketleri olusturup daha cok kisisel kazanc saglamaya calismak tum ulkemize ve insanlarimiza zarar verir. Bunun faturasini gelecek nesiller oder. 3 kurus kazanacagiz diye, buyuk manuplasyoslarin araci olmayalim.
    Hukumet politikalarinin % 70 ini desteklemiyorum. Bu baska bi forumun konusu.
    Toplumsal cikatlatimizi kisisel cikarlarimizin ustunde tutmaliyiz.
    Kazancimizi alin teri uzerine kuralim. Herkese saygilar.

SM-G9350 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yerden göğe haklısınız..ancak buradakilerin eti butu belli..diyelim ki sizin söylediğiniz gibi bazıları burada büyük kur hareketleri oluşturmaya çalışsa..hatta bunlara inananların topu yarın döviz almaya kalksa..cürmü kadar bile yer yakamazlar..inanın..

Yandaş bir ekonomist yazara göre içerideki portföy yatırımı(sıcak para) 123 milyar dolar..ciddi bir rakam..

Ayrıca sıcak parayı çekende bizim hazine..yani faiz lobisi bizim hazineymiş..

Aşağıdaki yazıda:

* Hazine aşırı borçlanmayı yapmasaydı, tahvil piyasasına gelen sıcak para, faizleri düşürecek ve sıcak para açısından cazibesi azalacaktı. Hazine nin aşırı borçlanması, gelen sıcak paranın faizleri düşürmesini önledi ve sıcak para girişinin devamını sağladı.
    * Hazine yeni tahvil arzı ile yüksek faizi koruyup sıcak paranın gönlünü hoş tutmasaydı, portföy yatırımlarında da krediler ve doğrudan yatırımlar gibi düşüş olabilirdi. Bu durumda döviz rezervlerindeki 8 aylık erime 1.4 milyar doların üzerine çıktığı gibi ithalat azalmasına bağlı olarak ekonomide durgunluk ortaya çıkabilirdi.

Hazine sıcak parayı küstürmemek için mi aşırı borçlandı?

https://www.dunya.com/kose-yazisi/ha...rclandi/388847
    Üzgünüm..işimiz sıcak paraya kaldı..yani gel-geç paraya..

Sn. Karakemal'de öğrensin..faizleri arttıran kimmiş..

Bu sıcak para nerden gelecek.geldide haberimiz mi yok.1.ya usdtry tahminlerin ötesinde bir düşüş bekliyor.2.ya da bist tahminlerin ötesi bir çıkıştan sonra .tahminlerin ötesinde bir dusus.

8. Forex piyasasi mevcut. Kapalicarsi iyi bilir. Kac defa cani yandi. Kaldiraç denen bisey var. $×100 . spk nin kaldiraclari sinirlamak zorunda kaldigini unutmayalim.
    Burasi dolar forumu. Almayin satmayin demek abesle istigal.
    Yukseldiginde ben de seviniyorum. Dolar yatirimciyim.
    Ancak, dolar yukselmesi kisa vadede ( 1-2 yil) karli gorunse bile, uzun vadede (5-10) yilda zararimiza olacagini goruruz.
    Emek ve uretim asil kazanc kaynagimiz olabilir. Amacim taktik degil stratejik bakis acisini ortaya koymak.

SM-G9350 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 68/1001 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •