Sayfa 708/1006 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Portföyümün %78 i dolar-euro, %19 u altın (ki son iki haftaya kadar altın-gümüş oranı %60 idi), %3 viop long yani TL olmasına karşın ben bu kadar rahat değilim. Tamam elinde satacak doları yok ama faiz silahı var ve çekerse kısa vadede sıkıntı yaratır. Orta uzun vadede ise sana katılıyorum, çünkü faiz eldeki son silah.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    RTE kolay kolay kabul etmez faiz artışı. Ama şu var faizi artırıp sonra görevden alabilir fatura yine ona kesilir. Yada ekonomi nin başına ersin ozince gibi biri gelir ve tam yetki ile gerekli hukuki düzenlemeleri de yspilirsa dolar duman olur gibi ama reis hangisini seçer.

Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    Çeksin de görelim üstat... Bugüne kadar kaç kez faiz yükselttiler. Sonuç?
    O kadar faizle oynadılar, o kadar swap oyunu oynadılar, o kadar dolar sattılar... Ama şuan dolar yeni zirvede. Dolarda göstergeler al vermişken zirveden 100 de 25 yapmadan bırakmazlar. Zaten çıktıktan sonra bir anda faiz arttırıyorlar ki, bu da düzeltme için bahane oluyor. Bu sefer her şey daha farklı gibi duruyor üstad.
    Tek ayrıldığımız nokta kısa vadede benim bazı büyük zigzaglar göreceğimize dair beklentim. Yoksa iktidar devam ettiği sürece orta uzun vadede fakirleşeceğimizi ve yeni Arjantin olacağımızı düşünüyorum. Umarım Venezuela olmayız.

3.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Daha var
    Burada faiz arttırmazlar
    Önce 7.75 veya 8 olsun.
    Bu dolarcilari bur türlü bozamadılar. 8 TL ye çekip satmaları istenebilir. Dolar orayı görürse de enflasyon ve faiz kökten bozulmaz mi

Merkez bankacılığında (öyle bir şey kaldıysa) faiz son silahtır. Ve sadece zaman kazandırır. Ne için? Ekonominin aksayan yönlerini düzeltmek için. Aksayan yönler malumunuz. Düzeltmek için yapılabilecekler malumunuz. Böyle bur irade var mı? İste soru bu. Demem o ki faiz artsa da dertlere çare olmaz. Delikleri tıkamazsanız su akar yolunu bulur.

5. 20 Ağustosta MB cılız/sembolik bir faiz artışı yaparsa kurun yukarı hareket etmesi olası.

6. Bence en makul şey. Ekonominin başına Ersin ozince Mehmet Şimşek gibi biri tek yetkili olarak gelir. Hukukî düzenlemeler yapılır. Ancak bu düşürür.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bu dolarcilari bur türlü bozamadılar. 8 TL ye çekip satmaları istenebilir. Dolar orayı görürse de enflasyon ve faiz kökten bozulmaz mi
    Faiz artırmaya sebep olur işte.
    Para bulma çalışmalarıda sürecek.
    Sonrasında 10 yıl dolardan bir nane olmaz

8.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Tek ayrıldığımız nokta kısa vadede benim bazı büyük zigzaglar göreceğimize dair beklentim. Yoksa iktidar devam ettiği sürece orta uzun vadede fakirleşeceğimizi ve yeni Arjantin olacağımızı düşünüyorum. Umarım Venezuela olmayız.

Dik kafalılığa devam edip; "devlet benim, istediğimi yaparım" demeye devam ederlerse sonumuz o olacak zaten üstad.....

Sayfa 708/1006 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •