Onemli Gunler Banner
Sayfa 709/1011 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: Viop XLVI

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,336
     Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    KAP: AEFES [CCOLA ] ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş. Finansal Duran Varlık Satışı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1089938

Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkinin Niteliği: AEP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, CCI ana hissedarı Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş.'nin bağlı ortaklığı konumundadır.
    Birde pakistan ccola ile ilgili haber var sn dva glaza .
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    İnvesting uygulamasını indirin.
    NQ 100 Teknoloji endeksini açınız.
    Bileşenler kısmına girince tüm hisseleri görebilirsiniz.

İlaveten Google a nasdaq teknoloji endeksi yazınca da en üstteki sonuç sizi direkt uygulama sayfasına atar
    eyvallah emre
    FORMASYON AVCISI -53

Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    KOZAL %2000 bedelsiz açıkladı...
    beklenen bir gelişme bence. şirketlerin ödenmiş sermayeleri cücük kadar kaldı.

2023 yılında bolca bedelsiz+temettü haberi duyacağız. malı haberlerle kitleyecekler.

özkaynakları eriyenler de bedelli yapacak.
    audentes Fortuna iuvat

4.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    İşlemlere bakınca yakında CCOLA Suudilere satılır diye tahmin ediyorum, işlemler çok anlamlı gelmedi bana.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    KAP: CCOLA [ ] COCA-COLA İÇECEK A.Ş. Finansal Duran Varlık Edinimi

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1089946

Coca-Cola Icecek A.Ş. (CCI) %100 iştiraki olan CCI International Holland B.V. ("CCIHBV") ve The Coca-Cola Company ("TCCC") %100 iştiraki olan Atlantic Industries Co. ("AI") bugün AI'nın The Coca-Cola Beverages Pakistan Limited'da ("CCBPL") sahip olduğu %49,67 hissesinin CCIHBV tarafından satın alınmasına ("İşlem") ilişkin olarak pay devir sözleşmesi ("Anlaşma") imzalamışlardır. CCI, CCBPL'nin halihazırda %49,67 hissedarı olup, kalan hisseler yerli bir hissedara ait bulunmaktadır.
    CCI Yönetim Kurulu, 20 Aralık 2022 tarihli toplantısında CCBPL'nin %49,67 oranında hissesinin 300 milyon ABD Doları ("Tutar") karşılığında CCIHBV tarafından satın alınmasını onaylamıştır. İşlem bedeli, TCCC ile yürütülen ve bağımsız bir değerleme raporunu referans alacak şekilde ikili müzakereler sonucunda belirlenmiştir. Buna göre, CCBPL'nin firma değeri, 635 Milyon ABD Doları olarak tespit edilmiştir.
    İşlemin tamamlanması ile CCI'nın CCBPL'daki doğrudan ve dolaylı sahipliği %99,34 olacaktır.
    Anlaşmanın, devlet ve diğer ilgili kurumların onayının alınması sonrasında 2023'ün ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.
    CCI CEO'su Burak Başarır'ın değerlendirmesi: "Coca-Cola Beverages Pakistan'ın önemli ölçüde nihai sahibi olmaktan mutluyuz. Geçtiğimiz on yıllık dönemde, Pakistan hem CCI hem de Coca-Cola Sistemi içindeki en hızlı büyüyen operasyonlardan biri oldu. 2008 yılında Pakistan pazarına girişimizden bu yana önemli pek çok adım attık. Yıllar içerisinde Pakistan'a yüklü miktarda yatırım yaparken 2022 yılı itibariyle ülkedeki üretim kapasitemizi 5 kat arttırmış olduk. Aynı dönemde, üstün icra kabiliyetimiz ile nokta erişimimizi arttırırken, hacimlerimizi yaklaşık 6 kat büyüttük ve gazlı içecekler pazarında liderlik pozisyonuna ulaştık. Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalarda hızlı tüketim ürünleri sektörünün en iyi oyuncusu olma vizyonumuza paralel olarak Pakistan'daki büyüme fırsatlarından yararlanmak adına yatırımlarımıza devam edeceğiz. Pakistan'ın operasyonlarımız içinde en iyi örneklerden biri olacağına inancım tam. Bu yatırımın aynı zamanda ülkeye olan bağlılığımıza ve pazarın sahip olduğu büyüme potansiyeline olan inancımıza bir ispat niteliğinde olduğunu düşünüyorum".

6. Her seçim öncesi, bu sefer akp gider ve sonrası senaryolar konuşuluyor. Ben piyasa ongirulerinizi mevcut başkanın ve iktidarın devamına göre yapın. Millet durup düşünüp yine aynı yere oy verir. Bu seçimde karşılarında muhalefet bile yok. Herkes yine son seçimde nereye oy verdiyse oraya verir. AKP oy verenlerden başka bir partiye hele CHP ye oy vermesini beklemek gerçekten komik. Malesef realite bu.

7.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Her seçim öncesi, bu sefer akp gider ve sonrası senaryolar konuşuluyor. Ben piyasa ongirulerinizi mevcut başkanın ve iktidarın devamına göre yapın. Millet durup düşünüp yine aynı yere oy verir. Bu seçimde karşılarında muhalefet bile yok. Herkes yine son seçimde nereye oy verdiyse oraya verir. AKP oy verenlerden başka bir partiye hele CHP ye oy vermesini beklemek gerçekten komik. Malesef realite bu.
    Uzun yıllardır bir inanış vardır, İstanbul Büyükşehir belediyesini alan Türkiye yi alır.

Bakalım ne olacak ...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    beklenen bir gelişme bence. şirketlerin ödenmiş sermayeleri cücük kadar kaldı.

2023 yılında bolca bedelsiz+temettü haberi duyacağız. malı haberlerle kitleyecekler.

özkaynakları eriyenler de bedelli yapacak.
    Bence de malı kitleme bu yolla olur....

Sayfa 709/1011 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •