Sayfa 71/1000 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 561 - 568 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Şuanda buradaki arkadaşlar ile en iyi kazanabileceğimiz eurobond üzerinden hemfikir olup nominal değerle 100 bin dolar olan bir eurobondu bankanın bize paramıza göre bölüp satmasını isteyeceğiz.

2.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Ben bugün Finansbank ile görüştüm. Bana dolara 1 yıllık vadeye %6 önerdiler. Hesabını siz yapın. Miktar 500k...
    Hocam siz özel şirket eurobondu aldınız mı?

3.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Bayram tatilinden sonra banka ile konuşacağım, burdan da sonucu yazarım. İnşallah sorunsuz hanımın üzerine virman yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam size sorum şu siz eurobond aldınız parça parça birilerine gönderebiliyor musunuz? Mesala yarısını eşinize gönderebildiniz mi? Sorumun nedenine gelince bizlerden bir arkadaş alıp secondry işlemi onun üzerinden yapılabilir mi? Diye merak ettim mesela 100bin adet nominalli alan bir arkadaş nominal olarak 10 bin adetlik dilimler halinde bizlere satmasını istersek. Yada ne bileyim benzer birşeyler.

4.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Hocam siz özel şirket eurobondu aldınız mı?
    Evet. İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası 2022 itfalı olanları aldım.

5.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Evet. İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası 2022 itfalı olanları aldım.
    Kaç adet aldığınızı sorabilir miyim? Aldıklarınızı bölebiliyor musunuz? Yani diyelim biri size yarısını bana satmanı istiyorum derse yarısı satılabiliyor mu?

Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Hocam size sorum şu siz eurobond aldınız parça parça birilerine gönderebiliyor musunuz? Mesala yarısını eşinize gönderebildiniz mi? Sorumun nedenine gelince bizlerden bir arkadaş alıp secondry işlemi onun üzerinden yapılabilir mi? Diye merak ettim mesela 100bin adet nominalli alan bir arkadaş nominal olarak 10 bin adetlik dilimler halinde bizlere satmasını istersek. Yada ne bileyim benzer birşeyler.
    Selamlar, ben eurobond u cepteteb den aldığım için nakil (virman) yapmadılar. Cepteteb sistemi yapamıyor dediler. Bende satıp eşim adına tekrar aldım. Şansıma fiyatlar lehime gelişti ve karlı çıktım bu işten. Devlet eurobondu aldığım için bin ve katlarından alabildim.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Faizler düştü, %7-7.5 aralığındalar. Dolar 7 dolayına atak yaptığında %9'u geçmişti. Devlet bonolarından bahsediyorum.
    Dolar fiyatıyla eurobond faizi ters hareket ediyor, ben eurobond almaktan vazgeçtim, şimdilik ucuzdan dolar toplayacağım..

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Faizler düştü, %7-7.5 aralığındalar. Dolar 7 dolayına atak yaptığında %9'u geçmişti. Devlet bonolarından bahsediyorum.
    Dolar fiyatıyla eurobond faizi ters hareket ediyor, ben eurobond almaktan vazgeçtim, şimdilik ucuzdan dolar toplayacağım..
    Sayın pilavlı,
    Dolar bir miktar düştü. Eurobond faizleri de düştü. O zaman doğru orantılı hareket etmiyorlar mı? İkisi de beraber düşüyor , ikisi de beraber artıyor şeklinde

Sayfa 71/1000 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •