Sayfa 71/193 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 561 - 568 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. bukadar acik isleme degecek bir fiyat marji yok oysa; blok satislarin basladigi 1.28 den buyana %9kusur dusmus; o gunden buyana acik islem marji astronomik mantiksiz... acikcilara gel gel mi cekiyorlar acaba...yada bilincli radarami girme niyetindeler bilemedim...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. metro aig de 1milyon ve aytende 2.1milyon kaldı şuan %95.7 si dolaşımda ;) İŞci hala toplamada...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. atlas/avtur/mepet periyodik son bikac aydir...metro ve avgyo ters orantilı hareket ediyor simdiye dek...bist100 ile metro dogru orantili ilerlemis son iki aydir...avgyo yaz dönemini stabil bir kanalda gecirmis...

x-bistte yazin calkanti var iken ve metro 7xlerde surunurken avgyo 1.20x1.40 kanalinda satislari karsilamis....

4. Galibin grubunda yaklaşık 15 yıldır alım satim yaparim zaman zaman; bisttede 25 yildir...onca tecrubeye ragmen hala galip bize spekulatif senaryolari ogretiyor yaşatarak...galibin kagitlarini sevmemin nedeni de bu hem psikolojiye hem teknige oynuyor ve her ikisinin kirilma evresini aşan ky.ye ciddi kazandiriyor...bunun orneklerini cok yasadim bir kacini paylasayim...

YASANMIŞ ANI AVGYO: galip 2015/2016 yillarinda avgyo yu 90krs/1.10 arasi kanalda surunduruyordu; ayirdigim portfoyun 3te ikisini 90lardan yükledim, kalan 3te 1 iylede 90/1.1x arasi testere modunda alip satiyordum...sosyal medya ve forum takipcileri olduk bittik modundaydi... herkes 45krs velvelesi yapiyordu. benim hedefim 1.80/2.20 arasiydi bahsinide yapiyordum zaman zaman nballi diye bir velveleci vardi hatta habire 5/10 krs testere modunda panikletirdi milleti... akabinde galip o gunlerde ki şok bir ulkesel haberi kullanarak 7x krslara kadar sert indi bir iki gun icin ve sert yukari "V" yaparak 1.3xlara kadar geldi 1.1x/1.4× arasi bir ay satilani toplayip kisa surede 1.8/2/3/4/5 gitti...tabi ben kademeli olarak 1.8/2.1x arasi koptum...

YAŞANMIŞ ANI METRO: 15temmuz oncesi 60krs/65krs arasi 3/5 ay stabildi ve topladim portfoyun tamamiyla... velveleci ve mudavim coktu her ufak cekilmeye mal cakiyi deniyordu ve gibe 45/50 krslar dillerdeydi... hareket oncesi sert 52ye dokundu ve bir iki gune harekete malum yeniden yargilama habeeiyle baslayarak ilk etapta 90krs ve 1.20 ve 1.60a kadar gitti...ta bi ben 90krs/1.10 arasi kademeli koptum...

YASANMIS ANI ATLAS: tahta 1 yil once 85krs/1 arasi dolaniyodu 88 ortalama ile toplamistim tahta bistin sert dustugu bir gun 74e kadar indi...herkes olduk bittik dedi gine; tabi ben bile titredim... akabinde bir hafta on gubde sert "V" cizip 1tl ustune arti ve 2tl ye kadar gitti ben 1.4lardan kopmustum...

bu anilari boburlenmek adina anlatmadim sadece galibin hareketlerindeki benzerlikler icin paylastim...galip psikolojiyi iyi kullanir ve herkese alistirdigi alginin tersini yapmayi amaclar... bir onemli sinyal de şudur operasyon yapacagi tahtada hep son bir sert silkeler... 3/5 lot alttan alacak ky.yi hesap etmez kaptiririm diye dusunmez cunku aylarca ilmek ilmek yeter duzeyde lotu ky.den suzmustur ve kulucka hesaplarda o lotlar show a hazirdir... yukselis trendine basladigini gunluk grafikteki direnci kirdiginda acik eder ve kuluckalardaki lotlar silkelenmis boş tahtada galibin yatirim hesabina alim olarak gonderilir... gunun sonunda şukadar metro aldi bukadar ayten aldi haberleri kapa düser ve hisse de volativite artar...hem gunlukculerden alir alacagini hemde tarihi zirveler gosterip asagi salinimlarda bir iki aydir yeni fiyata alismis ky.lere satis yapar ve bir gün ansizin tabanlar baslar...ve hisse ister 5 ister 10 a gitsin donup duracagi yer 1tl yakini alti ustudur... ve uzunnnnnnn bir biktirma sureciyle senaryo yeniden baslar...

avgyo da yil sonu yuksek kar hedefi var; tahtanin kuluckalarina mallar yollandi; yuksekten yada dusukten alan ky. ye korku panik atmosferi verildi. artik galibin ilk asamada sebepsiz yukari ivmesi gerekiyor 1.40/1.50 arasi alttan alan ky.nin %90 i bosalir...gecmiste 2tl ustunden alan bikmis zarardaki ky.nin bir miktarida 1.50den satip 1den alirim geri mantigiyla tahtadan kopar... ve galibin 2tl ye kadar yolu temizlemir... ben zaten 1.80/2 civari kopacagim icin senaryonun devami konusunda hic kafa yormadim gerisi size kalmis :) ister geri tepsin ister uzaya gitsin...

yani siz siz olun sosyal medya ne yaşiyosa ne yaziyosa bilinki galip tersini hedefliyor ;) suan herkes 8x olacak modunda... ustelik yazanlarin cogunun finansal okuryazarligi bile yok; daha iki gun once metro kap haberinde kalan 3milyon yazarken bu gun forumlarda metroda 11milyon var diyor ve haybeden gorus beyan ediyor elin adami :) sosyal medyanin 10da 1 i fossss, tweterdaki ustadlarin takipci sayilarinin cogu fosss oyuna gelmeyin aklinizi tecrubenizi kullanin yeter; cunku oyun basit ve hep tekrarlaniyor. sadece sakin olun ve panik olmayin...

5. batun yerliden satip ufak ufak yabancidan goturuyo mu ne ;)

metroya para girisi ve avgyo dan para cikisi nokta atis misali ;)

6. Bu tiflis otel projesiyle ilgili bir haber gelir mi ! toplanti gununden sonra hacim artmis...

7. herşey çok güzel olacak...

8. saatlikte 1.19 ve üzeri kapanis yapmadigi surece 1.04 dusen trend devam edecek gibi...elde metro ayten 3milyon kaldi...tunelin sonu geliyo gibi...grafikte assagi riskler ve yukari hedefler ortada...bakalim plani ne olacak..

Sayfa 71/193 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •