Sayfa 712/1000 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Amerikan tuik yüzde 6.2 çıktı bugün

Yani eurobonda veya 6.2 den dusuk herhangi faizde dolar eriyor

Eurobond da paramızı koruyamadi

2.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Amerikan tuik yüzde 6.2 çıktı bugün

Yani eurobonda veya 6.2 den dusuk herhangi faizde dolar eriyor

Eurobond da paramızı koruyamadi
    Evet maalesef, kısa zamanda düşmezse eurobond da ölü yatırım olacak.
    Dolar mevduata göre yine çok iyi ama reel getiri kalmadı ancak dolar değerini korur halde şu anda.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Cds cikti zaman bastiysaniz parayi bir sey olmaz.
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Evet maalesef, kısa zamanda düşmezse eurobond da ölü yatırım olacak.
    Dolar mevduata göre yine çok iyi ama reel getiri kalmadı ancak dolar değerini korur halde şu anda.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Cds cikti zaman bastiysaniz parayi bir sey olmaz.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    CSS ciktigi zaman bile maksimum net getiri 7 civarında dolasiyordu ki bunlar 15-20 yıllık vadeli eurobondlar

Bence ABD enflasyonu öldürdü eurobondu

5. Neye el atsak moku çıkıyor!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6. Herkese selam.

TL olarak toplu gelecek bir para mevcut ve bunu peyderpey USD'ye çevirip, toplamda 20-30 bin dolar civarı eurobond almayı düşünüyorum.

Enflasyon altı konut kredisini kullanıp bir ev alıp kupon gelirlerini ve kirayı kullanarak kredi borcunu ödemeyi düşünüyorum. Eurobonddaki anaparaya 10-15 yıl kadar ihtiyacım yok. Yani dolarla olan geliri sabit tl giderine bağlamak; ev kredisi bitip, eurobond itfa tarihi de geldiğinde ise hem ev hem anaparayı başka yatırımlarda kullanmak gibi bir düşüncem var.

Konunun ilk 50 ve son 300 sayfasını okumayı tamamladım. Mevcut koşullarda beyan limitini aşmıyorum dolayısıyla vergisel sorunum da yok.

Alım-satım için hangi platformu önerirsiniz? Daha önce ziraat bankası üzerinden eurobond aldım ama tüm verileri girip en son sayfada bu bond yok demesi gibi sinir bozucu ve çok salakça bir sistemi var.

Ve diğer bir dert ettiğim kısım eurobond takibi, bunun için hazırlanmış excel vs. hazır bir formatı olan kimse varsa paylaşabilir mi acaba? (özellikle hisse konusunda temettü ekleme, takip etme vb. özellikleri olan hazır formlar çok var ama eurobond için bulamadım.)

Teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    Herkese selam.

TL olarak toplu gelecek bir para mevcut ve bunu peyderpey USD'ye çevirip, toplamda 20-30 bin dolar civarı eurobond almayı düşünüyorum.

Enflasyon altı konut kredisini kullanıp bir ev alıp kupon gelirlerini ve kirayı kullanarak kredi borcunu ödemeyi düşünüyorum. Eurobonddaki anaparaya 10-15 yıl kadar ihtiyacım yok. Yani dolarla olan geliri sabit tl giderine bağlamak; ev kredisi bitip, eurobond itfa tarihi de geldiğinde ise hem ev hem anaparayı başka yatırımlarda kullanmak gibi bir düşüncem var.

Konunun ilk 50 ve son 300 sayfasını okumayı tamamladım. Mevcut koşullarda beyan limitini aşmıyorum dolayısıyla vergisel sorunum da yok.

Alım-satım için hangi platformu önerirsiniz? Daha önce ziraat bankası üzerinden eurobond aldım ama tüm verileri girip en son sayfada bu bond yok demesi gibi sinir bozucu ve çok salakça bir sistemi var.

Ve diğer bir dert ettiğim kısım eurobond takibi, bunun için hazırlanmış excel vs. hazır bir formatı olan kimse varsa paylaşabilir mi acaba? (özellikle hisse konusunda temettü ekleme, takip etme vb. özellikleri olan hazır formlar çok var ama eurobond için bulamadım.)

Teşekkür ederim.

Öncelikle belirtmek isterim ki alacağınız evin kirasını beyan etmeniz gerekeceği için eurobond kupon gelirlerini de tutardan bağımsı olarak vereceğiniz beyannameye eklemeniz gerekecek. Bu durum beklediğiniz getiriyi azaltacaktır.

Ben eurobond işlemlerimde HSBC ile çalışıyorum, fiyatları Vakıfbank'ın biraz üzerinde ama bu zamana kadar bulamadığım eurobond olmadı. Müşteri temsilcisi ile çalıştığım için olsa gerek.

8. En ucuzu Vakıf gibi görünüyor ama bu forumda oradan alan birini henüz görmedim ya da dikkat etmedim.

Genelde TEB'den, YKB'den alınıyor sanırım. Ben de burger'den alıyorum.

ytd

Sayfa 712/1000 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •