Sayfa 713/1002 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bende aynı fikirdeyim. Borsa hep böyle gitmez deyip büyük oranda degiskenlere geçtim tam iyi zamanlama yaptığımı düşünürken birde baktım hisse fonlardaki düşüşten hepsi neredeyse aynı oranda etkilenmiş. Ne anladım bu işten?

2.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    TMG emir giren oldu mu? emirler red oluyor, alıma kapalı sanırım
    bende bugün denedim vermedi. Doldu sanırım

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Selam dostuma
    ppf lerden KIE de ekler misiniz
    Günaydın Herkese

KIE eklenmiş hali ile ppf lerdeki getiri sıralaması alttaki gibi.
    Başlangıç tarihi 3/10/2022 aldım.

3/10/2022 tarihinde hepsinin fiyatını 1 olarak kabul edip getiri eğrilerini çıkardığımda alttaki gibi görünüyor.
    PPF olunca hepsi benzer çıktı.

4. Son 1 yıllık hisse fonlarındaki durumu çıkardım.
    Genel olarak görüntü alttaki gibi.
    Bu fonlarda ilk 5 in endeks ile kıyaslamalı grafiği de alttaki gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Aralik 30u gun sonu durumu yayinlandi dun kapta. Viop kontratlari 2 aylik vade sonlari olur. portfoyde 1222 kodlu viop shortlari vardi. Yeni short acsaydi 30 aralik kapinda 0223 kodlu shortu olurdu. Tabi 30 aralikta acmadigina eminiz. Diger ay sonlarinda iki vadeyi de ayin son gunu goruyorduk. Ekim kapinda hem 1022 hem de 1222 kodlu shortu vardi yani birinin vadesi dolarken digeri acilmisti. Ocak icinde ne yaptigini bilmiyoruz ancak her gun endeks oraninda dusuyor bu yuzden hala short acmadilar burdan da acmazlar su anda gunluk getirilerden de eminiz short tasimadigina. Kizdigim noktayi da yazdim 6 ay biz bu shortlar yuzunden 40% az kazandik ve cokuse 3 is gunu kala bu 6 aylik anormal inatci kararlarindan endeks 6000e dayanmisken vazgectiler. En salak kor cahil insan bile bu 6 ay inattan sonra bu seviyede bu riske girmezdi.
    Bilgi için teşekkürler sayın manevracı. Türev araçlar ile piyasa hedge'li gittiğini bildiğiniz başka hisse fonu var mı? RPD de VIOP short taşıyor buradan okuduğum kadarıyla ancak o değişken fon olduğu için %10 vergi dezavantajı var.

6.  Alıntı Originally Posted by bkuflu Yazıyı Oku
    Bilgi için teşekkürler sayın manevracı. Türev araçlar ile piyasa hedge'li gittiğini bildiğiniz başka hisse fonu var mı? RPD de VIOP short taşıyor buradan okuduğum kadarıyla ancak o değişken fon olduğu için %10 vergi dezavantajı var.
    Benim bildiğim yok, değişken fonlarda var sadece. MAC NNF falan hiç short taşımıyor. Bence viopta kendi kendinizi hedge etmek de bir seçenek ben 1-2 yıl öyle yaptım. tabi o zamanlar yüksek kaldıraç imkanı vardı son 6 ayda manipulasyonlardan sonra kaldıraç oranı 5e kadar düştü yani 1m tl hedge etmek için 200k tl para koymanız gerekiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,845
     Alıntı Originally Posted by ddiibb Yazıyı Oku
    bende bugün denedim vermedi. Doldu sanırım
    TMG bende var.
    Ben aldığımda 11886 kişi varmış. Şimdi 12352 kişi gözüküyor. Başka bir durum vardır.
    0,297366 den almışım.74/90 gibi bir sıralaması var. Sanırım doğru bir tercih yapmamışım
    Son düzenleme : nikrece; 18-01-2023 saat: 15:54.

8. Uzun yillar sonra anladimki haftalik youtube videolarina gore yatirim yapilmaz.Maksimum kazanc icin minimum hareket etmek lazim, hatta cok cok az hareket.
    Saygilar.

Sayfa 713/1002 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •