Sayfa 72/997 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 569 - 576 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Bankalar bayramda açık mı?

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, 26 Ağustos’ta başlayan resmi tatil 3 Eylül’de sona erecek. Ancak bankalarda tatil biraz daha farklı işleyecek. Bankalar;

28 Ağustos Pazartesi: Açık
    29 Ağustos Salı günü Açık,

30 Ağustos Çarşamba Zafer Bayramı: Tatil
    31 Ağustos 2017 Perşembe Günü | Arefe: Yarım Gün
    1 Eylül 2017 Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün: Kapalı
    2 Eylül 2017 Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün: Kapalı
    3 Eylül 2017 Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün: Kapalı
    4 Eylül 2017 Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün: Kapalı
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" DANIEL DUMOULIN

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 4 yil aradan sonra tekrar borsaya girdigim 2010 basina gore hesabimi yapiyorum.
    Hesaplarimi da yillik olarak hem doviz hem de TL olarak bir excel tablosunda tutarim.
    Temettu gelirimi alim maliyetimden indiririm, gecinme giderlerimi de ayri bir excel tablosunda izlerim.
    Bir yil suren bir portfoy olusturma donemi oldu, daha sonra tabii bazi kagitlari degistirmek zorunda kaldm.
    Borsa yatirimcisi surekli kagitlarini ekler cikartir, portfoy dengelemesi yapar v.s.
    2010 basi koydugum parami gecen bu surede toplam sermayemi su an dolar bazinda %50-60 TL bazinda ise %450 gibi artirabildim.
    2013-2017 donemi cok cok kotu bir donem oldu herkes icin, dovizde olanlar haric tabii.
    Bunu kabul ediyorum. Bu donem bana 2001-2003 donenimi veya 1990-1993 arasini hatirlatti, o zaman da zor zamanlar gecirmistim.
    Ama sunu da belirtmem lazim 7 senedir, daha oncesinde de oldugu gibi, bu portfoyun icinden temettulerin bir kismini, bazen tumunu alarak emekli maaslarimiza ekleyerek yasiyorum.
    Dediginiz gibi borsa yatirimina endeks bazinda bakarsaniz, aldiginiz baslangic noktasina gore de tabii, cok farkli hesaplar cikabiliyor.
    Endeks su an dolar bazinda daha yeni cok uzun vadeli (200 Aylik EMA) ortalamasini gecti bu ikinci ay olacak uzerinde kapattigi.
    Bu sadece endeks. Endeksin 2-3 kati ve daha fazlasi prim yapan kagitlarim da var endeks kadar yapamayan da..
    Kumulatif olarak su anda, beni yillardir gecindiren portfoyum, 2010 yilina gore %50-60 gibi primli.
    Bu kar tabii henuz kagit uzerinde, cunku realize edilmemis kar kar degildir.
    Gecmiste bunu bizzat yasayarak, aci tecrubelerimle ogrenmek zorunda kaldim.
    Bu getiri azdir coktur tartisilir.
    Kimisi ben bu riski bu kadar kazanc icin almam alamam diyebilir.
    Son 7 yil kabul etmek gerekir ki cok cok kotu gecti borsa yatirimcisi acisindan.
    Ama bundan sonrasi icin biraz daha umutluyum.
    Sabit getirili enstrumanlar, mevduat v.s benim icin cok bir sey ifade etmiyor.
    Sermayem ne azaliyor ne de artiyor.
    Dahasi sikintidan patliyorum.
    Kisilik meselesi sanirim.
    2006-2010 arasi borsa disinda iken tecrube ettim ve hic begenmedim.
    Bankacilarla ugrasmak, pazarlik etmek, her ay oran almak tam bir eziyet.
    Ama bir gun gelir borsadaki karimi yeterli gorur de tekrar satarsam ben de sizler gibi zoraki olarak da olsa hardcore bir mevduatci olabilirim.
    Syg,
    Sn.dudu işte böyle uzun uzadıya yazınca on numara yazı ve tecrübe paylaşımı olmuş, çünkü borsa demek risk demek, yoksa buraya ara sıra uğrayıp mevduatçı arkadaşları tahrik eden diğer borsacılar gibi hariçten gazel yok bu yazıda,

Ama herşeye rağmen mevduatçı muhafazakar bir yatırımcıdır ve riski sevmez doğal olarak borsayı da sevmez ama az risk alacağım diyen sepet yapar mevduat, dolar/avro, altın/gümüş, borsa gibi tamamen risk anlayışına bağlı bir tercih,

O yüzden mevduatı eleştiren yazılar yazan arkadaşları şiddetle kınıyorum, çünkü herkesin para miktarı,beklentileri ve risk anlayışları farklıdır...

Saygılar bizden Sn.dudu, iyi tatiller.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. En geç Eylül sonunda ipler kopmuş olur.

TTKOM un sahiplik sorunu da çözülmese AKBANK (1.5 mia$), GARANTİ (900 mio $), İşBankası (1.5 mia TL) bilançosuna kol gibi girer.

Son bilançolardaki bu rakam yansıtılmadı alınabilir göründüğü için.

Reuters daki TTKOM haberini dikkate almak lazım.

https://www.reuters.com/article/turk-telekom-ma-saudi-telecom-idUSL8N1LB3I2

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bir gun gelecek tum olumsuzluklar tekrar hatirlanacak.
    O gun ne zaman olur?
    Muhtemelen pozisyonlarindan cikip, karlarini realize ettiklerinde.
    O zamana kadar bu dalgayi surf etmeye devam.
    Syg,

4. Madem herkes fikrini paylaşıyor bende paylaşmak istedim..
    Şöyle ki; her yatırım aracına yatırım yapılır. Yatırım yapmak risktir. Kar zarar kardeştir. Altınında yeri vardır, hissenin de, mevduatında.. Olay zamanlama olayıdır. Ve bu Türk Piyasalarında tam döngü yaklaşık 4 yıldır.. Hisse bir uçar %30 u 4 ay da yapar.. Psikolojiniz iyi ise tepeyi yakalarsınız... Hissenin inmesi 8 ay sürer... Etti mi size 1 yıl.. Kardan %10 eridi mi.. Kaldı mı %20.. Yatayda bir 10 ay daha süründürür..Gittimi bir %10 daha kaldı mı %10.. Hissenin yeniden yükselmesi yeniden bir 6 ile 10 ay sürer...
    Kesa USD 3,94 TL ile %30 getirmişti.. 8 aydır kaybetiriyor mu.. Gittimi vade den en az %9.. Yuvarlak 10 diyelim.. Kaldımı %20 kar.. Bir de 3,94 TL den işlem gördükten sonra 3,44 TL ye reel kayıp.. 13% de o edermi... %20-%13 = %7 Yatayda 2 yada 3 ay da USD sürünse o %7 de gider.. Yada 3,44 TL den önümüzdeki hafta 3,38 TL lere giderse kalan%5 %7 lik karda erir...
    Mevduat aslında parayı park etmektir...
    Ama mevduatçı az da olsa asla kaybetmez.. Bir bakıma hakda veriyorum...

Para kaybetmeye alışkın olmayan insan USD dan da Altın dan da Hisse den de uzak durmalı... Az olsun öz olsun..

Ve yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir..

Bol Kazançlar..

5. Geçici de olsa dolar kuru daha da aşağı gelebilir, en azından teknik analiz böyle söylüyor. Günlükte bariz bir azalan üçgen formasyonu var ve bu formasyon aşağı yönde ha kırıldı ha kırılacak. En tepeden %20 lik bir düşüş pekala yaşanabilir USDTRY de. Bu da 3.15 e işaret ediyor. Eğer olur da 3.15 in altına da gelirse, işte o zaman günlük kapanışlar bazında (orta vadede) trend değişikliği ortaya çıkmış olur ve çıkış trendi yerini düşüş trendine bırakır. En tepeden yani 3.94 den %20 lik bir düşüş (3.15 tl ye işaret ediyor) mevcut çıkış trendinin alt limitidir. Teknik analiz forex piyasasında genellikle işler çünkü bu piyasanın oyuncuları çoğunlukla TA sinyalleriyle pozisyon açar/kapar. Ancak dolardaki olası bir düşüş kimseyi yanıltmasın, küresel dengelerdeki bir olumsuzluk kuru aniden fırlatmaya yetecektir. Öte yandan mevcut konjonktür doların değer kaybetmesini destekliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Madem herkes fikrini paylaşıyor bende paylaşmak istedim..
    Şöyle ki; her yatırım aracına yatırım yapılır. Yatırım yapmak risktir. Kar zarar kardeştir. Altınında yeri vardır, hissenin de, mevduatında.. Olay zamanlama olayıdır. Ve bu Türk Piyasalarında tam döngü yaklaşık 4 yıldır.. Hisse bir uçar %30 u 4 ay da yapar.. Psikolojiniz iyi ise tepeyi yakalarsınız... Hissenin inmesi 8 ay sürer... Etti mi size 1 yıl.. Kardan %10 eridi mi.. Kaldı mı %20.. Yatayda bir 10 ay daha süründürür..Gittimi bir %10 daha kaldı mı %10.. Hissenin yeniden yükselmesi yeniden bir 6 ile 10 ay sürer...
    Kesa USD 3,94 TL ile %30 getirmişti.. 8 aydır kaybetiriyor mu.. Gittimi vade den en az %9.. Yuvarlak 10 diyelim.. Kaldımı %20 kar.. Bir de 3,94 TL den işlem gördükten sonra 3,44 TL ye reel kayıp.. 13% de o edermi... %20-%13 = %7 Yatayda 2 yada 3 ay da USD sürünse o %7 de gider.. Yada 3,44 TL den önümüzdeki hafta 3,38 TL lere giderse kalan%5 %7 lik karda erir...
    Mevduat aslında parayı park etmektir...
    Ama mevduatçı az da olsa asla kaybetmez.. Bir bakıma hakda veriyorum...

Para kaybetmeye alışkın olmayan insan USD dan da Altın dan da Hisse den de uzak durmalı... Az olsun öz olsun..

Ve yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir..

Bol Kazançlar..
    Forever mevduat

7. mehtap abla hoş geldin ekonomi ne alemde?millet altın günü yapıyor mu hala?yoksa millette para mı kalmadı?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

8. power kardeş bu ne demek?bu memleket hepimizin powercım.
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    bi halt olmaz,2013 yılında govn. shutdown olduğunda oradaydım. herkes hayatına rahatça devam ediyordu.orayı batık ülkenizle karıştırmayın.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 72/997 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •