Sayfa 720/1002 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    bu belirsiz ortamda iyi yapmışsın, ben de önceki gün fonların 1/3 kadarını satmıştım, gerçi düşüşe denk geldik ama ne yapalım onu kestirmek çok zor, bugün biraz daha satsam da az bir şey kalsa mı diye düşünüyorum, bist seçime kadar bu şekilde bir düşüp bir yükselecek belli ki, böyle piyasanın bize hiç faydası olmuyor, işin kötüsü endeks aynı yere gelse de hisseler gelmiyor, hadi fonlarda zarar yok ama beni asıl düşündüren elimdeki zarardaki hisseler, uzun vade bekleyeceğim artık.
    seçim yaklaştıkça ortam iyice gerilecektir, bir yandan da belirsizlik olacak bist mutlaka aşağılara inecektir, tabi bir yandan da çoğunluk bu şekilde düşünüyorsa genelde tersi de olabilir.
    hocam zarar kesmenin doğasında bu var, düşerken belli bir desteği kırarsa çıkarsın, yani mecbur zararına satmak zorundasın. günlük mumda 1 atr'yi aşan düşüş istatistiki olarak 3/4 ihtimal düşüşe devam ediyor. borsa kapısı diye bir youtube kanalı var ordaki eleman 20 yıllık borsacı biraz avam gibi göründüğüne bakma verdiği taktikler harika. paranın bir kısmını günlük al-sat, bir kısmını birkaç aylık veya yıllık orta vade, bir kısmını hiç bozmayacak şekilde evladiyelik tut diyor çok doğru.

Benim fikrim butik fon firmalari isini ozveri ile yapiyor, buyukler ise sistem kurmus gelen paraya gore icine senet atip, satista icinden satip nakti oduyor.. Butikler ise takla atiyo para yapabilmek icin.. Emeklerine saglik onlarin...

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    valla hocam görüyorsun fonun kazancını pek etkilemiyor. yani nasıl beceriyorlar bilmiyorum endeks -0.7 düşmüşken, ondan önceki gün -1,6 düşmüşken nasıl + yazar. takip etmişsindir geçen burda uzun uzun tartıştık ben şirket karından ekleme yapılıyor deyince de kızdılar şort kullanılıyor deyip geçiyorlar, o iş o kadar kolaysa diğer tüm hisse ve değişken fonlar niye her gün endeksin 2 katı düşüyor? yani rpd'nin yapmayı becerip koca işbankasının ziraatin garantinin yapamadığı ne? bir şekilde güvenli liman durumundaki tek değişken fon rpd. öyle değilmi?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ppf ler yükselmiş bugun nrg 0.0868 nvb 0.07 gibi ters repo kaynaklimi yukselis

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam zarar kesmenin doğasında bu var, düşerken belli bir desteği kırarsa çıkarsın, yani mecbur zararına satmak zorundasın. günlük mumda 1 atr'yi aşan düşüş istatistiki olarak 3/4 ihtimal düşüşe devam ediyor. borsa kapısı diye bir youtube kanalı var ordaki eleman 20 yıllık borsacı biraz avam gibi göründüğüne bakma verdiği taktikler harika. paranın bir kısmını günlük al-sat, bir kısmını birkaç aylık veya yıllık orta vade, bir kısmını hiç bozmayacak şekilde evladiyelik tut diyor çok doğru.
    doğru tabi de bu zarar kesmeyi bir türlü yapamıyoruz işte, sonra da uzun vadeci olup çıkıyoruz, zarar çıkınca lanet olsun diyerek satıyoruz, boşa aylarca taşıma maliyeti oluyor, açayım da seyredeyim o arkadaşı mutlaka faydalı bilgileri vardır.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Benim fikrim butik fon firmalari isini ozveri ile yapiyor, buyukler ise sistem kurmus gelen paraya gore icine senet atip, satista icinden satip nakti oduyor.. Butikler ise takla atiyo para yapabilmek icin.. Emeklerine saglik onlarin...
    e o zaman bu adamların emeğinin karşılığını ödemek de bizim boynumuzun borcu hocam. mesaide işyerinde dahi durmayan gezen fon yöneticisinin fonunu almayarak cezalandırmalı yatırımcı.

sen benim günlük kullandığım markalardan oluşturduğum kendi sepetimi bile yenemiyorsan(tugorg, hürriyet, pegasus, dardanel, arçelik vs.) senin fonunu sadece endeks dip yaptığı zaman tek tek hisse almakla uğraşmayım diye satın alırım. tunç şatıroğlu, tuncay turşucu kaçın 3000 geliyor dediği gün agresif fon alım günümdür: )
    Son düzenleme : friendly_1980; 25-01-2023 saat: 14:15.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    doğru tabi de bu zarar kesmeyi bir türlü yapamıyoruz işte, sonra da uzun vadeci olup çıkıyoruz, zarar çıkınca lanet olsun diyerek satıyoruz, boşa aylarca taşıma maliyeti oluyor, açayım da seyredeyim o arkadaşı mutlaka faydalı bilgileri vardır.
    hocam o yetmez. bol bol kitap okuman şart. özellikle de ali perşembe ve peter lynch. letgoda bile satıyorlar, bazı belediye kütüphanelerinde bile var. bu işte disiplin yoksa para yok. diyelim o gün yemyeşil bir ekran var, sen tekniğin söylediği rakam gelmedikçe al tuşuna basmadan durabilecekmisin bütün mesele bu. onun için de tekniği öğrenmek zorundasın. kitaplar şart da ona ilave youtube da bir sürü ücretsiz eğitim videosu var meksa yatırımınkiler iyidir.

30 ocakta fonlarda ters repo islemleri kalkicak bu durum ppf getirilerini ne kadar etkiler.

8.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    30 ocakta fonlarda ters repo islemleri kalkicak bu durum ppf getirilerini ne kadar etkiler.
    İlgili karar 28 nisan'a ertelenmişti.

https://www.bloomberght.com/spk-dan-...teleme-2323116

Sayfa 720/1002 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •