Sayfa 722/853 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Mizahi acidan yaklasmissiniz kotu niyet icermedigine eminim ama bizim gibi savas gercegini aci sekilde test eden bir milletin konuya daha hassas yaklasmasi gerekir

Balkanlardan kafkaslardan kirimdan geri cekilirken ana yurda donen donemeyen insanlarin acisi hala zihinlerimizdedir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Maalesef savaşlarda on milyonlarca insan sefalete sürükleniyor. Kâbus gibi. O işin sonunda on milyonlar kaybederken bir kaç bin savaş tüccarı servetlerine servet katıyorlar.

Örneğin Suriye ve Azerbaycan savaşları. Ülke liderleri zenginleştiler ama Suriyede ermenistanda halkın büyük çoğunluğu sefalet içine düştüler. Ölenler, yaralananlar, kimsesiz kalan Anne'ler çocuklar, gelirleri kalmayan milyonlarca insan, fuhuş ve organ mafyalarının eline düşenler, malları mülkleri yağmalananlar.
    Daha önce yazmıştım, küçük bir ülkeyi 20-30 milyon dolara savaşa sokabilirsin. Liderlerini ve kilit noktadaki kişileri satın alman yeterli. Satın alamıyorsan öldürüyorlar, yerine geçeni alıyorlar.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Fitch downgrades Turkey to B+, outlook negative - BBG
    Notun değerinin olmadığı uzun zamandır ortada. Değerliymiş gibi gösterenler içimizdeki siyonistlerin medyası.

Notumuz yatırım yapılabilir seviyeye çıktı ama gelen yatırımda zerre oynama olmadı. Notumuz şu an afrika ülkelerininde altında olabilir ama dovizin çok aşırı değerlenmesinden dolayı yatırımlar arttı. Köle işgücü ve bedava hammaddeye gelmeye başladılar. üstelik bu not firmaları 2008 krizinde batan yunanistana hep yüksek not veriyorlardı, krizde ilk batan yunanlılar oldu. Bu firmaların zerre değeri yok. bluumberg deki siyonistlerin bol maaşlı maymunları o not firmalarını değerli gösteriyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ve Rusya nın tarzları çok farklı.
    abd uzun yoldan gider. Sömüreceği ülkeyi çok uzun vadeli bir planla alt eder ve kendine bağlar. Direk olarak savaşmaz. Ülkede önce medyayı ele geçirmelidirki halkı kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirsin ve gönüllü savaşçıları yapsın. Medyası ve satın aldığı ülke içindeki vatan satıcıları ile o ülkenin değerli herşeyini yeni kanunlar çıkarttırarak ele geçirir. Bakınız Türkiye. 1938 de herşey bizimdi, şu an ise sadece ömür boyu çalışacak işçiyiz. Şirketlerinin madenlerinin büyük çoğunluğu, topraklarının önemli kısmı bu ülkeyi vatan olarak görenlerin elinde değil. ya ibrani-yahudide yada başka bir ülkeye hizmet eden yabancılarda.

bakın Çin'e. Oradaki uygur azınlığın içinden bir grubu satın alıp ayaklandırdılar. Amaç Çin'i güçsüz düşürmek. Aynı bizdeki fakir ve geri bırakılmış doğu Anadolu'yu, güneydoğu Anadolu'yu kullandıkları gibi Uygur Türklerinden bir kısmınıda ayaklandırıyorlar. 10 yıllara dayanan bir plan.

Irağa girmeden önce Irakta satın alabilecekleri herkesi satın aldılar. Ayrıca bizdeki fetö ye karşılık gelen kesnizaniler denen tarikatı besleyip büyüttüler ve çok güçlü hale getirdiler. Bu sebeple Irak savaşmadan teslim oldu.

ukraynada belarus da gürcistanda para ile ayrılıkçı gruplar yarattılar. O ayrılıkçı gruplarla ayaklanmalar yarattılar ve medya ve para gücü ile kendi siyasi partilerini başa geçirdiler. Bu işler büyük paralar gerektirmiyor. Medya gücü arkanda olmalı. Gönüllü kalabalıkları peşine takarsın, cahil aptallar sürüsü meydanda senin için savaşır. Liderlerini satın alman veya lider yaratman yeterli. Bunada medya ve para gerekir. işid lideri ve el kaide liderleride sıfır dan para ile yaratıldılar. fetullah sıfırdan yaratılan eşcinsel bir basit kara cahil sunni imam. Ama para ve medya ile adamı milyonların gözünde Peygamber seviyesine çıkardılar.

Uzatmayayım yaw.

abd ince işler sık dokur ve dünyaya hakim medyası + dünyada kabul gören matbaada bastığı sınırsız parası aracılığı ile ülkeleri sömürge haline getirir. Kendi kurdurduğu siyasi partileri başa geçirtir ve onlara istediğini yaptırtarak abd ye tepsi içinde malını mülkünü şirketini madenini emeğini teslim eder. Bizim tüm siyasi partilerimiz daha önce verdiğim örneklerde olduğu gibi batı kontrolundedir.

Rusların tarzı ise farklıdır. İşi uzatmaz, direk dalar.
    abd senle konuşur ve konuşurken gizlice altını oyar. Ruslar konuşmaz yumruğu çakmaya çalışır.

ukraynaya'da girecekler.
    Hem askeri açıdan hipersonik füzeleri aracılığı ile kendilerini abd den üstün görüyor olabilirler. Hemde Çin arkalarında. Çin ise mecburen Rusya nın yanına geçti çünki tek başına abd + avrupa ile askeri açıdan başa çıkamaz. Rusya nın yenilmesine izin verirse, kendisi uzun vadede ayakta kalamaz.

rusya, ukrayna'ya girecek.
    İstisnası ne olabilir. Rusya Ukrayna'da nato'yu istemiyor. İşgal ederse sebebini nato olarak gösteriyor. Eğer ukrayna natoya girmeyeceğine dair kesin güvence verirse belki işgal olmaz.

Unutmayalım şu an akrayna diye bağımsız bir ülke yok. Şu an o bölge tamamen abd sömürgesi halinde. baştakiler abd nin oraya getirdiği insanlar. Tamamen abd çıkarları için çalışmak üzere abd den destek ve para alan insanlar.

O açıdan bakarsak Türkiye diye bir ülkede yok, ne kadar acı değilmi.

Rusya Ukrayna'ya girecek gibi. Yüksek ihtimal görüyorum. Girme ihtimali olarak %70 güzel duruyor.

Önemli olan abd buna nasıl karşılık verecek. Bizi ilgilendiren kısmı o.

Yoksa Ukrayna ha abd sömürgesi olmuş ha Rusya. Bizim açımızdan fark varmı.? Emin değilim, şu an 2 sömürge arasında ki farkı bilecek veriye sahip değilim. Sadece abd, ingiliz ve fransız sömürge ülkeleri nasıldır o konularda biraz bilgim var. En kötüsü fransız sömürgesi olmak. Rusya nasıl sömürüyor bilgim yok.

.
    Son düzenleme : alicemal; 14-02-2022 saat: 14:32.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İŞC nin F/K sı 3 altına düşmüş, garan, akbnk, ykbnk nın F/K ları ise 3 ile 4 arasına düşmüş.

Bunu zaten 2 ay kadar önce yazmıştım. "Çok iyi kazançlar bekleniyor en az 1 puan daha F/K lar düşecek, ucuzlar çok daha ucuz hale gelecekler" demiştim.

Ancak BIST deki hakim güçler ve ülkenin durumu, üste parada versen senetlerin yükselmesini sağlamıyor.

Aynı bankaları abd veya avrupada bir büyük ülkeye koy, F/K ları 20 nin altına inmez. aselsan aynı, ttkom, tcell, arçelik vestel aynı. F/K ları uçar gider.

Bizde niye yerlerde sürünüyorlar.? Çünki senet fiyatları şirketlerin değerini değil tayyip in(şoför) değerini yansıtıyor.

Araban sıfır mercedes olsun, şoförü ile gelsin. Şoförün tayyip se o arabaya kimse para vermez çünki ilk virajda duvara bindirip arabanın değerini sıfırlama ihtimali yüksek. Bizim şirketlerimizde benzer şekilde fiyatlanıyor.

Endeksteki çıkış ve inişler ise, fiyatlamadan öte BIST deki kalabalıkları soymak amaçlı. Son aylarda iyice dinden imandan çıktılar ve arsızca hareketler yapıp kalabalıkları soyuyorlar. Başrolde BIST deki piyasa yapıcı 3 büyük bankanın olduğundan eminim. Bir tanesi katar lılara ait olan 3 büyük banka. Bu 3 bankanında çobanı büyük ihtimalle katar lılara ait olan. Çünki hükümetle organik bağları var. tayyip onları çağırdı ülkeye yardım etsinler amacı ile ama onların tek amacı ise ülkeye yardım etmek değil paralarını katlamak. buda son derece doğal. Her ne şartta olursa olsun paralarını katlamak istiyorlar ve bunuda her işlerinde görüyoruz. Zaten akp nin tarzıda o.

2020 den beridirde ne söylüyorum.?

Her ay yeni gelen yüzbinlerce insan soyulup gidecekler. BIST deki yatırımcı-oyuncu sayısı toplamda 1.3 den, 2.7 milyona kadar çıkmıştı.

İki üç ayda bir ve trend dönüşlerinde yapılan ağır silkelemeleri(manipulasyon=silkeleme) gördükten sonra "3-5 yıl içinde bu yeni gelenler soyulup gönderilirler." demiştim.

Yine 1.3 milyona düşeriz demiştim. 2025 e kadar halledecekler.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    abd ve Rusya nın tarzları çok farklı.
    abd uzun yoldan gider. Sömüreceği ülkeyi çok uzun vadeli bir planla alt eder ve kendine bağlar. Direk olarak savaşmaz. Ülkede önce medyayı ele geçirmelidirki halkı kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirsin ve gönüllü savaşçıları yapsın. Medyası ve satın aldığı ülke içindeki vatan satıcıları ile o ülkenin değerli herşeyini yeni kanunlar çıkarttırarak ele geçirir. Bakınız Türkiye. 1938 de herşey bizimdi, şu an ise sadece ömür boyu çalışacak işçiyiz. Şirketlerinin madenlerinin büyük çoğunluğu, topraklarının önemli kısmı bu ülkeyi vatan olarak görenlerin elinde değil. ya ibrani-yahudide yada başka bir ülkeye hizmet eden yabancılarda.

bakın Çin'e. Oradaki uygur azınlığın içinden bir grubu satın alıp ayaklandırdılar. Amaç Çin'i güçsüz düşürmek. Aynı bizdeki fakir ve geri bırakılmış doğu Anadolu'yu, güneydoğu Anadolu'yu kullandıkları gibi Uygur Türklerinden bir kısmınıda ayaklandırıyorlar. 10 yıllara dayanan bir plan.

Irağa girmeden önce Irakta satın alabilecekleri herkesi satın aldılar. Ayrıca bizdeki fetö ye karşılık gelen kesnizaniler denen tarikatı besleyip büyüttüler ve çok güçlü hale getirdiler. Bu sebeple Irak savaşmadan teslim oldu.

ukraynada belarus da gürcistanda para ile ayrılıkçı gruplar yarattılar. O ayrılıkçı gruplarla ayaklanmalar yarattılar ve medya ve para gücü ile kendi siyasi partilerini başa geçirdiler. Bu işler büyük paralar gerektirmiyor. Medya gücü arkanda olmalı. Gönüllü kalabalıkları peşine takarsın, cahil aptallar sürüsü meydanda senin için savaşır. Liderlerini satın alman veya lider yaratman yeterli. Bunada medya ve para gerekir. işid lideri ve el kaide liderleride sıfır dan para ile yaratıldılar. fetullah sıfırdan yaratılan eşcinsel bir basit kara cahil sunni imam. Ama para ve medya ile adamı milyonların gözünde Peygamber seviyesine çıkardılar.

Uzatmayayım yaw.

abd ince işler sık dokur ve dünyaya hakim medyası + dünyada kabul gören matbaada bastığı sınırsız parası aracılığı ile ülkeleri sömürge haline getirir. Kendi kurdurduğu siyasi partileri başa geçirtir ve onlara istediğini yaptırtarak abd ye tepsi içinde malını mülkünü şirketini madenini emeğini teslim eder. Bizim tüm siyasi partilerimiz daha önce verdiğim örneklerde olduğu gibi batı kontrolundedir.

Rusların tarzı ise farklıdır. İşi uzatmaz, direk dalar.
    abd senle konuşur ve konuşurken gizlice altını oyar. Ruslar konuşmaz yumruğu çakmaya çalışır.

ukraynaya'da girecekler.
    Hem askeri açıdan hipersonik füzeleri aracılığı ile kendilerini abd den üstün görüyor olabilirler. Hemde Çin arkalarında. Çin ise mecburen Rusya nın yanına geçti çünki tek başına abd + avrupa ile askeri açıdan başa çıkamaz. Rusya nın yenilmesine izin verirse, kendisi uzun vadede ayakta kalamaz.

rusya, ukrayna'ya girecek.
    İstisnası ne olabilir. Rusya Ukrayna'da nato'yu istemiyor. İşgal ederse sebebini nato olarak gösteriyor. Eğer ukrayna natoya girmeyeceğine dair kesin güvence verirse belki işgal olmaz.

Unutmayalım şu an akrayna diye bağımsız bir ülke yok. Şu an o bölge tamamen abd sömürgesi halinde. baştakiler abd nin oraya getirdiği insanlar. Tamamen abd çıkarları için çalışmak üzere abd den destek ve para alan insanlar.

O açıdan bakarsak Türkiye diye bir ülkede yok, ne kadar acı değilmi.

Rusya Ukrayna'ya girecek gibi. Yüksek ihtimal görüyorum. Girme ihtimali olarak %70 güzel duruyor.

Önemli olan abd buna nasıl karşılık verecek. Bizi ilgilendiren kısmı o.

Yoksa Ukrayna ha abd sömürgesi olmuş ha Rusya. Bizim açımızdan fark varmı.? Emin değilim, şu an 2 sömürge arasında ki farkı bilecek veriye sahip değilim. Sadece abd, ingiliz ve fransız sömürge ülkeleri nasıldır o konularda biraz bilgim var. En kötüsü fransız sömürgesi olmak. Rusya nasıl sömürüyor bilgim yok.

.
    ABD, yaptığı açıklamalarının aksine bence tam da Rusya'nın Ukrayna'ya girmesini istiyor. Politika böyle bir şey işte... Bu yüzden çıkan haberlerin ve yapılan açıklamaların altında başka stratejik düşünceler olduğunu unutmamamız gerek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Finansalizm Yazıyı Oku
    ABD, yaptığı açıklamalarının aksine bence tam da Rusya'nın Ukrayna'ya girmesini istiyor. Politika böyle bir şey işte... Bu yüzden çıkan haberlerin ve yapılan açıklamaların altında başka stratejik düşünceler olduğunu unutmamamız gerek.
    Evet, Finansalizm farklı bir bakış açısı getirmiş.
    "başka stratejik düşünceler " konusunu açıklamak gerekirdi.

Örneğin.
    Buna benzer bir açıklamayı abd-Suriye savaşında ben yapmıştım. Sebebinide açıklamıştım. Açıklamak için pek çok farklı gibi görünen bilgiyi birleştirmem gerekti. Şuna benzer bir şeyler yazdığımı hatırlıyorum.

Rusya ve abd rakip gibi görünsede, gerçekte kanka olabilirler. Rusya da özel sektör tamamen ibrani-yahudi azınlığın elinde aynen bizde olduğu gibi. SSCB dağıldıktan sonra boris yeltsin döneminde Rusya nın özelleştirilen tüm dev şirketlerini 280 milyar dolar civarına satın aldıklarını iddia ettiler. Görüntüye bakarsanızda bu gerçek. Özelleştirilen tüm dev halk şirketleri, her yıl kazançlarını batıya taşıyorlar. İlginç yanı ise batı düşmanı görünen putin buna ses çıkarmıyor. Halkının 10 milyarlarca doları her yıl batıya taşınıyor.

Bilmeniz gereken diğer bilgi ingiltere ve abd ibrani-yahudilerce yönetiliyor. Yani putin in ses çıkarmadığı rusya nın parası onlara gidiyor. Rusyadaki yahudi azınlık tarafından, rus halkının emeği her yıl, yine yahudilerin elindeki abd ve ingiltereye taşınıyor.

En önemli bilgi ise, abd nin saldırdığı ülkeye rusya yerleşiyor, rusya nın saldırdığı ülkeye abd yerleşiyor. Afganistan'a Rusya saldırdı, kontrol abd ve uşaklarının eline geçti. Suriyeye abd saldırdı, suriyede ekonomik anlamda kontrol rusyaya geçti. Biri saldırırsa o ülkenin yönetimi diğerini ülkeye davet ediyor. 1938 den sonra ülkemizdeki ibrani-yahudi azınlığın elinde olan medya ile halkı kominizme karşı korkuttular, ülke abd nin eline geçti. Sonuçta o dönemki otomobil ve uçak fabrikalarımıza abd engel olurken, rusyanın verdiği teknoloji ile bugüne kadar gelen pek çok sanayi fabrikasını kurduk. Yani anormal olaylar sonucu bize destek olan Rusya ya düşman olduk, bizi sömüren abd ye teslim olduk. Medya, batı parası ve içimizdeki azınlık ibrani-yahudiler eli ile.
    abd ve rusya Hiç işgal etmeden davet üzerine ülkeye giriyorlar. masraflarınıda ülkeye ödetiyorlar. Diğer türlüsü ise, kazanıp kazanmayacağın belli olmayan bir savaşa giriyorsun ve çok büyük maliyeti çıkıyor. Örneğin kore, vietnam gibi ülkelere abd saldırıları. Kazanamadılar ve tarihlerinde kara leke oluştu. Daha sonraki yıllarda ülkeleri direk saldırı ile değil, içlerindeki azınlıkları ayaklandırarak yada fetö, kesnizani, el kaide, işid gibi içlerindeki ilkel tarikatları kullanarak girdiler. Ülkeleri içerden ele geçirmeye başladılar. Dünyaya hakim medya ları ilede olayları tam tersi gibi gösterdiler. Yağmalayıp el koydular katlettiler ama dünya halkları abd oradaki katil hırsız yöneticileri devirip ülkeyi kurtarmaya girdi gibi gördü. Şu anda venezuela, ukrayna, suriye, Çin gibi ülkelerde aynı senaryo oynanıyor. Bu ülke yöneticileri hırsız katil ama oraya giden abd melek. Konu dağıldı gibi.

Belkide rusya ile abd anlaşıyor, birisi ülkeye saldırıyor gibi yapıyor, ülke diğerini çağırıp ülkeyi teslim ediyor. Belkide yöntem budur.

Böyledir demiyorum ama bu bilgiyide akılda tutmak gerekir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün serbest piyasa nedir konusunu işleyeyim diyorum.

Yazıyı okuduğunuzda meşhur "gizli el" nedir, onu da anlayacaksınız. Gördüğüm kadarı ile yanlış biliniyor. En doğrusunu ben bilirim buna şüphe yok.

Ayrıca serbest piyasaya müdahale olursa ne olur, onu da anlaşılır şekilde anlatayım diyorum. Normalde serbest piyasa kuralları tam işletilirse, her şey tıkır tıkır işler ve ne enflasyon olur, ne gelir dağılımı bozukluğu olur, ne fakirlik olur, nede geri kalmışlık olur. Gizli el hepsini halleder.

Eğer serbest piyasa kuralları tam işletilmez ve-veya dışarıdan müdahaleler olursa ne olur.? Gizli el kimi eller, onu da işleyeceğim. TR den örnekler vereceğim ve ışıl ışıl aydınlanacaksınız "vay beee, bu rezilliğin sebebi buymuş demek ki" diyeceksiniz.

Ağır bir konu altına girdim, gaz gelecek ki anlaşılır bir şekilde uzun uzun anlatayım. Anlatmamın bana bir faydası da yok.

Biraz soluklanayım da sonra yazarım. Girizgahı bile yordu beni.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bugün serbest piyasa nedir konusunu işleyeyim diyorum.

Yazıyı okuduğunuzda meşhur "gizli el" nedir, onu da anlayacaksınız. Gördüğüm kadarı ile yanlış biliniyor. En doğrusunu ben bilirim buna şüphe yok.

Ayrıca serbest piyasaya müdahale olursa ne olur, onu da anlaşılır şekilde anlatayım diyorum. Normalde serbest piyasa kuralları tam işletilirse, her şey tıkır tıkır işler ve ne enflasyon olur, ne gelir dağılımı bozukluğu olur, ne fakirlik olur, nede geri kalmışlık olur. Gizli el hepsini halleder.

Eğer serbest piyasa kuralları tam işletilmez ve-veya dışarıdan müdahaleler olursa ne olur.? Gizli el kimi eller, onu da işleyeceğim. TR den örnekler vereceğim ve ışıl ışıl aydınlanacaksınız "vay beee, bu rezilliğin sebebi buymuş demek ki" diyeceksiniz.

Ağır bir konu altına girdim, gaz gelecek ki anlaşılır bir şekilde uzun uzun anlatayım. Anlatmamın bana bir faydası da yok.

Biraz soluklanayım da sonra yazarım. Girizgahı bile yordu beni.
    anlat ali cemal abi yazı dizisi tadında okuyalım

Sayfa 722/853 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •