Sayfa 722/784 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon
Arama sonucu : 6265 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Doğru tabi en azından bazılarımız inatla almaya devam etmeli ki daha fazla kalan lotlarımdan zarar görmeyeyim. Ben aldığımda doğan çocuklar şimdi ilkokul başladılar da 2. sınıfa gidiyorlar. Sırf sinir olmamak için %100 olan lotların yarısını verip 1 tekfen = 1,4 sahol civarı ile değiştirmiş idim yakında 1 sahol= 1,5 tekfen edecek sanırım. Geri kalan %50 için ilkokul 'a giden çocuklar liseye başlayana kadar beklerim nasıl olsa.
    Çok iyi düşünmüşsünüz

Nasıl olsa bir yerden dönecek

2. Bugün kapanış itibarı ile elinde tekfen hissesi olanlar, yarın 1,41 TL brüt temettü alacaklar (net:1,27 TL)
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3. Atanan kişi Deloitte'de baş denetçi olarak çalışmış. 2009 tarihli raporda imzası var. Yönetimin denetim vasfını güçlendirmeye yönelik bir adım olarak gördüm.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Tekfen'de şu an yatırımcısının hayrına olan tek şey kardan min %30 temettü vermesidir ( bu oran genel kurulda artırılabiliyor ama azaltılamıyor ). Geçen temettüden USD almıştım belki bu sefer borsada bırakırım.
    Tekfen'in en iyi yanı bu bence. Gedik Yatırım taahhüt şirketlerini önerilerde öne çıkarmış, gıda perakandencileriyle birlikte daha güvenli tarafta görüyorlar.

Hani taş atsa kolu yorulmaz derler. Bankalar ve sanayi şirketleri böyle değil. Sanayide kapasite artırımı baskısı var, karlar da düşüyor. Bankalar özsermayelerinin altında kar ediyorlar, sistemik riskleri ne kadar ağırlaşır belli değil.

Tekfen'şn elinde önemli işler olmasa da potansiyeli var. Bu yıl tahsil edileceği söylenen 55 milyon dolar gelirse temettü verimi yüksek olur.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Isbankasi duyurusu

TKFEN Temettu odemesinin 12.05.2023 tarihinde yapilacagi duyurulmustur. Sirketin odemesinin ardindan yatirim hesabiniza aktarilacaktir. B001

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bunlar kafayı kırmış 25 lira ne 😀😀 kafayi takmis bu moruklar bize . Gurur meselesine donmua bu iş .

GAYRIMENKULLERE SAHIP CIKIN . BIR GUN ORTADA BIRAKIRLARSA ELIMIZDE 3 5 BIRSEY OLSUN . COK UZUN VADECI ARKADASLAR .

baska sansimiz yok . Takmışlar kafayı . Edilen kufurlere gurur yaptilarsa ne yaptiklarina baksinlar . Cok yanilttilar insanları

7. Ben burada ki amacı anlayabilmiş degilim . Alinamayan paralar veya alindi haberimiz yok . Gecen seneden beri bu sene sukdr alicaz sunu yapicaz denilen olaylar .

Hicbiri olmadi . Sirket bile isteye zarara sokuluyor amac ne ?? Nasıl bir haz dert ne ben anlamadim .

Sirketin degerli ise kottan cikarsin kendin yersin insanlara zulum etmek yalan yanlis isler yapmak aldatmak niye ??

Bunun mantigi ne ben cozemedim

8.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Yönetimde bir ciddiyet görene kadar ben herhangi bir ekleme yapmayı kesinlikle düşünmem, Yani şirketin hala ne olacağı belirsiz, iktidar değişse de bunların önüne iş yığsan, boğazlarına kadar işe de boğsan henüz eşitliğin başındaki sıfır ( 0 ) çarpanı kalkmış değil. Yönetimin ne amaçladığını bilen var mı, Yok! . Şirketteki kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu ( hatta zararlar da hoş karşılanıyor ) görüntüsünün kalkmasını gerçekten istemeye başladılar mı, bence Hayır!. Yani Hakan Göral 'ın CEO olmasını olumlu imiş gibi algıladık, lakin giyeceği gömlek dar bir deli gömleğimi olacak o henüz belli değil , yada eleştirilere geçici de olsa bir set çekmek için yapılan bir hareket mi. Şirket için yeni hedefler var mı, bu hedefleri koyabilecek nitelikte, erkte ve istek de yada farkında olabilecek bir Yönetim kurulu değişikliği oldu mu ? gözüken eski tas eski hamam. O yüzden 1 lot dahi olsa eklemem daha.
    Bu sözleri söylediğimde 36 lira civarı imiş, bugün 26 liradan 2 gün sonra gelecek temettü parasını Tekfen'e geri çevirdim. Yönetim ile ilgili fikirlerim değişmiş değil sadece 1,35 USD ile şirket 500m USD değerine indi. sırf 3 tane gübre fabrikası, Tekfen Tower ve Ak merkez ve Socar payını düşünsek bu fiyat oldukça güdük kaldı. YTD.
    Son düzenleme : veysel karani; 10-05-2023 saat: 11:51.

Sayfa 722/784 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •