Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 739/1002 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Sarı sitede en sevmediğim olay. Araba bakarken felan Muhsin beye opsyonlandı. O zaman ilanı kaldır kardeşim niye kalabalık ediyorsun.
    Bu tipleri ; piyasayı manipüle etmekten rekabet kurumu ve tüketici hakları koruma genel md. lüğüne şikayet edelim. Ayrıca bu çakallara ; '' madem opsiyonladın, kapora aldın o halde sözünde durman gerekir. Uyanıklık yaparak -bakın bu mal bu fiyata müşteri buldu - ayakları yapmana gerek yok '' diye mesaj atmak lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by evo34 Yazıyı Oku
    Hocam yanlış anlamayın,
    Size evlenecek bir yakınınızla veya evini yeni döşeyecek biriyle alışverişe çıkmanızı öneririm
    Mobilyacılar(ünlüsü ünsüzü) teslimat için 60 gün süre veriyorlar. Perdecisi halıcısı ayrı yoğun...
    Bahsettiğim konu İstanbul için tabi. Anadolu da durum nasıldır tam emin değilim.

Birader bilindik bir markada, mobil cihaz işinde, telefon ve tablet yetiştiremiyorlar.

Otomotiv piyasası deseniz zaten bayilerde araç bulmak imkansız gibi oldu. Daha gelmeden satılmış oluyor.

Sonuç olarak; o köşe dükkanlarda değil artık piyasa. O dükkanın boş olması tüketimin veya ticaretin olmadığı anlamını taşımıyor...
    Maalesef aynı fikirde değilim. İş için Antalya'ya gitmem gerekti. 1 gün otelde kalacaktım. Merkezde ve baya büyük bir otel bomboştu.

Ticaret sıfırlanmadı. İlla para kazananlar oluyor. Telefoncular para kazanır. Zira artık insanlar çalışmıyor ya da daha az çalışıyor. Telefonunla (muhtemelen) Daha çok vakit geçiriyor bu nedenle, telefon kapağı v.b. aksesuar da alabiliyor. Mesela biz ihracatcıyız. İşlerimiz normalin 5'te birinde şu anda. 60-65 çalışandan 25-30 çalışana düştük. Sürekli zarar yazıyoruz. Patron bekleyeceğim diyor. Kapatmıyor şirketi. Ama gıda sektöründe ihracatçısınızdır, işleriniz artmış olabilir. Normaldir.

Otomobil sektörü kötü. Satışlar çok iyi algısı var. Ama artık konut ve otomobil satışları cok dalgalı . Yani 1 ay, 10 tane satıyorlarsa, diğer ay 100 oluyor, bir sonraki ay 5 oluyor. Bu da çok sağlıksız. Planlama ve istihdam açısından.

Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Maalesef aynı fikirde değilim. İş için Antalya'ya gitmem gerekti. 1 gün otelde kalacaktım. Merkezde ve baya büyük bir otel bomboştu.

Ticaret sıfırlanmadı. İlla para kazananlar oluyor. Telefoncular para kazanır. Zira artık insanlar çalışmıyor ya da daha az çalışıyor. Telefonunla (muhtemelen) Daha çok vakit geçiriyor bu nedenle, telefon kapağı v.b. aksesuar da alabiliyor. Mesela biz ihracatcıyız. İşlerimiz normalin 5'te birinde şu anda. 60-65 çalışandan 25-30 çalışana düştük. Sürekli zarar yazıyoruz. Patron bekleyeceğim diyor. Kapatmıyor şirketi. Ama gıda sektöründe ihracatçısınızdır, işleriniz artmış olabilir. Normaldir.

Otomobil sektörü kötü. Satışlar çok iyi algısı var. Ama artık konut ve otomobil satışları cok dalgalı . Yani 1 ay, 10 tane satıyorlarsa, diğer ay 100 oluyor, bir sonraki ay 5 oluyor. Bu da çok sağlıksız. Planlama ve istihdam açısından.
    Ben geçen düşündüm geçen sene nisanda işini kapatan mı doğru iş yaptı. Yoksa direnen mi ? Turizm acentalarının işi bitti sanırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Arkadaşlar amortisman süresini emlakçılar nasıl hesaplıyor biliyor musunuz?

Dinamik amortisman ve benzeri bir şeyler anlatıyorlar ancak anlayamadım. Belki daha objektif şekilde bilen bir forumdaş vardır...

Linkteki ilanda 450k tutara 2350 kira için 13,6 amortisman süresi hesaplanmış. Bu rakamın varsayımları ne olabilir diye ortaya sorayım dedim...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Ankara Eyaman da Göksu diye bir göl var. Sanki boğaz kenarına yapılan yalılar gibi ( 20-30 katlı binalar ) yan yana binalar dikmişler. Kutu gibi ruhsuz binalardaki dairelere 700 bin - 1,5 milyon tl. aralığında fiyat çekiyorlar.

ben de Belediyelere sesleniyorum. Çok acil mezarlık fiyatlarına zam yapınız.

6. 450 ye alınan bir ev o kadar kira getirmez. Bence ilanı veren yazan şahıs kira getirisini sallamış. Ya da başka bir bit yeniği var.

7.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku

Farklı açılardan bakmışsınız.2018 yılında ellerinde stok ile yakalanan firmaların ağzı yandığı için bir çok sektör stoksuz çalışıyor.Mobilyacı piyasaya güvenmediği için kumaş iskelet sünger stoklamıyor siparişe göre hammadde alıyor.Otomotivde aynı durumda alınan siparişe göre araç üretiliyor yada ithal ediliyor.Hem ekonomiye güven olmadığı için hemde corona salgını bazı sektörlerde temkinli olmaya sebep oldu.Insaat sektöründe ise altın çağ geride kaldı.Yabancılara konut satışı durduğu için büyük inşaat firmaları yatırım yapmıyor.Ayrıca oynak faiz oranları yüzünden yerli alıcı kısmıda belirsiz.Emlak tarafına etkisi fiyatlar düşmese bile bir müddet yatay gider.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar amortisman süresini emlakçılar nasıl hesaplıyor biliyor musunuz?

Dinamik amortisman ve benzeri bir şeyler anlatıyorlar ancak anlayamadım. Belki daha objektif şekilde bilen bir forumdaş vardır...

Linkteki ilanda 450k tutara 2350 kira için 13,6 amortisman süresi hesaplanmış. Bu rakamın varsayımları ne olabilir diye ortaya sorayım dedim...
     Alıntı Originally Posted by Vadeci33 Yazıyı Oku
    450 ye alınan bir ev o kadar kira getirmez. Bence ilanı veren yazan şahıs kira getirisini sallamış. Ya da başka bir bit yeniği var.
    Sn. Vadeci33,

Sanırım bana cevap verdiniz. Benim merak ettiğim getirip getirmeyeceği değil o rakama nasıl ulaşmış olabileceğine dair fikir almaktı...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 739/1002 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •