Sayfa 753/1003 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 6,017 - 6,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Erdoğan: Vatandaşlarımız müsterih olsun, enflasyonu yine tek haneye indireceğiz

Erdoğan: Ekonomiyi güçlendirecek, Türkiye’yi büyütecek adımları attık, atıyoruz. Yapılan çalışmaların, göreve getirilen ekibin olumlu yansımalarını da almaya başladık

Erdoğan: 26 Mayıs’ta 98.5 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervleri, 30 Haziran’da 108.6 milyar dolar seviyesine çıktı. Bu 1 aylık dönemde net rezervler ise 14.2 milyar dolar iyileşme gösterdi

Erdoğan: Ekonomi programımızı, belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda tavizsiz uygulayacağız

Erdoğan: Uluslararası rezerv birikimini artırmak için rasyonel politikaları hayata geçiriyor, uluslararası yatırımları ülkeye çekmek için çalışıyoruz

Erdoğan: Gerekli tüm altyapı, üstyapı çalışmalarını yaptıktan sonra düşme eğilimindeki enflasyon da kendi seyrinde tek haneye düşecektir. İnanıyorum ki tek haneli enflasyon rakamlarını kısa zamanda göreceğiz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. o zaman faiz inmeli yoksa enflasyon kendi seyrinde nasıl düşecek?

dans renk

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

TÜİK, enflasyonu tek haneye indirir tabi.
    En güvenilmez kurum hangisi diye bir anket yapılsa ; benim oyum net. Hatta benim de oy vereceğim kurum uzak ara en güvenilmez kurum seçilir.
    O kurum çalışanlarına da, varsa talimat verenlere de hakkımı helal etmiyorum. Bu dünyada hesap vermeseler de diğer tarafta benim iki elim dışında kaç milyon el yakalarında olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    o zaman faiz inmeli yoksa enflasyon kendi seyrinde nasıl düşecek?

dans renk
    Ben de aynısını düşündüm. Madem rasyonel politikalar uygulanacak; “Faiz sebep, enflasyon netice” olduğuna göre çok acilen faiz indirimlerine başlanmalı.
    Eğer 20 Temmuz toplantısında da faiz artırımı yapılırsa, benim gibi birçok kişi rasyonel politikalara dönüldüğünden şüphe duyacak.
    Eğer faiz artırımı devam ederse, J.Mehmet’in “Faiz sebep, enflasyon netice” söyleminin rasyonel olmadığını söylemek istediğini mi anlamalıyız?

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    TÜİK, enflasyonu tek haneye indirir tabi.
    En güvenilmez kurum hangisi diye bir anket yapılsa ; benim oyum net. Hatta benim de oy vereceğim kurum uzak ara en güvenilmez kurum seçilir.
    O kurum çalışanlarına da, varsa talimat verenlere de hakkımı helal etmiyorum. Bu dünyada hesap vermeseler de diğer tarafta benim iki elim dışında kaç milyon el yakalarında olacak.
    tüik'tekiler sizinle aynı tarafta olmayacaklarına inanıyorsa, eğer varsa diğer tarafta zor bulursunuz adamları..!!

6. Adam ne derse tam tersini yapıyor.

Yeter bu kadar enflasyonun düştüğü deyip, yerel seçimler öncesi 'gene' fışkırtabilir.

Sonunda, MB nin matbaasına direk el koyacaklar diye korkuyorum...

Kurarlar AKP Genel Merkezinin en alt katına,

Fotokopi merkezleri gibi,

Para lazım olan iner basar..

Kağıdı kendi götürmek 'kaydiylen' tabi...

Kağıt tasarrufu önemli...

Sanal bir ekonomide yaşıyoruz. Her şey sanal. Enflasyon kaç, işsizlik kaç, istihdam kaç, mülteci sayısı kaç, ülkeye kapağı atmış Avrupalı Rus mafya sayısı kaç....muamma..

iReis Bohçacıyı sallamadı sanırsam...

Emekli memura 3 ün 1 i görünüyor...

Bohçacıyla çatışıyormuş gibi görünüp, TBMM de İsveç'e hayır demesin bunlar...Varank ben de hayır verecem demiş...

Ben yapmadım Miki yaptı vakası...

Olur mu acep?

Özgürce MV leri oy kullandı ayağına...

7. enflasyon treninin ortalarındaki vagonlarında bulunan yolcular en arka vagonlara geçtiler şimdi tren yavaşlasa ne olur tekrar orta vagonlara geçebilecekler mi?
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

13 Temmuz Perşembe 13:01
    ERDOĞAN: ENFLASYONU YİNE TEK HANEYE
    İNDİRECEĞİZ
    2 aya 50 yi.bulacak enflasyon sen indirmeye devam et

Sayfa 753/1003 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz