Sayfa 778/1002 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bloomberg su hisse forum dan amator ruhlar cagirsa ne sohbet olur yahu
    arada twitter daki sohbetler cok daha heyecanli oluyor onlari dinliyorum ben
    çok güzel fikir aslında: ) bloomberg yerinde olsam yapardım. yani prime time olmasa da misal cumartesi gününe koy öyle 1 saatlik bölüm küçük yatırımcının sesi diye: ) trend ne yönde insanlar hangi sayfalarda buluşuyor, eğitim kaynaklarını nereden buluyor, sonunda 5'er dakikalık sokak röportajları yap bu hafta ne bekliyorsunuz gibilerden..

bu arada öyle twitter iyi sayfalar varsa paylaş hocam.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Dur bakalım nereye , yan kağıtlar hala sönük
    yan kağıtlar dediğin bist100 dışı fonlar diyorsun..onları bilemem ama isim yapmış fonlar güzel kar bırakacak yarın. yükseliş haftaya yayılırsa hisselerin tümü payını alır bu işten. bir kez daha 4900 yaparmı zor. yapsa bile o 4 binden geri alırımcılara ekmek çıkmaz.

bu arada kimseye 4 binci olma demiyorum ama 5500'de teknik pivot direnç seviyesi var orda satmadıysan 4800 de satmak en hafif tabirle zekice değil yani. çoğu uyanık geçinen orda sattı muhtemelen de treni kaçırdı.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yan kağıtlar dediğin bist100 dışı fonlar diyorsun..onları bilemem ama isim yapmış fonlar güzel kar bırakacak yarın. yükseliş haftaya yayılırsa hisselerin tümü payını alır bu işten. bir kez daha 4900 yaparmı zor. yapsa bile o 4 binden geri alırımcılara ekmek çıkmaz.

bu arada kimseye 4 binci olma demiyorum ama 5500'de teknik pivot direnç seviyesi var orda satmadıysan 4800 de satmak en hafif tabirle zekice değil yani. çoğu uyanık geçinen orda sattı muhtemelen de treni kaçırdı.
    satanlar al-satçı tayfası zaten ,yukselişlerlede kar alıp duşmesini bekliyorlar ,fırsat vermeyecek inşallah.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    satanlar al-satçı tayfası zaten ,yukselişlerlede kar alıp duşmesini bekliyorlar ,fırsat vermeyecek inşallah.
    yükselişte satıp kar alsa iyi. tam dipte zararına satıyor çoğu. al-sat taraftarı değilim ama 5500 olunca nakit ihtiyacın varsa mutlaka satman lazım.

5. Bugün GBG (inveo g20) yüzde 7 yapmış. Uzun zamandır hareketsizdi birden ne oldu acaba

6. BBHT de hisse tanıtım kampanyasından sıra amatör KY ile hasbihale kadar gelirse, iyi olur tabi...

Bi gün endeksi izliyorum, dip arayışında, Güzem Abla bir negatif haber var sabah gelen, aynı haberi sürekli tekrarlıyor ,sürekli negatif sürekli negatif...Sonra elini kulağındaki kulaklığa götürdü, karşıdan bir şey söyleniyor belli ki, daha iyi duymak için veya refleks olarak elini kulağına götürüyor. Bir anda halet-i ruhiyesi değişti, pozitif pozitif konuşmaya başladı, ve endeks döndü dip yaptı Sen de mi abla dedim, aslında çok sağlam kariyeri var, doktora v.s. Barış falan hepsi ayrıldılar şimdi, sektöre geçtiler.

Ne zaman BBHT'ye bir patron çıkmıştır, kağıt roketlemiştir. Bu senenin BBHT endeksi diyorum ben o hisselere...

Aynısı ABD'de de geçerli, sabah akşam Tesla, Apple pazarladılar millete TV kanallarından, yıkılırken Tesla, hala fon müdürü abla al tavsiyesi verip fonuna aldığını bu seviyelerden tekrar alacağını söylüyordu, o sırada 300 dolardı, 100 dolara yıkıldı, sonra tekrar kalktı v.s.

Benim bu mevzuya dair söylemim şudur, herkes mi bize karşı, evet, herkes bize karşı, biz bile birbirimize...

Tabi bunlar komplo teorisi, zinhar yoktur böyle şeyler

7.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    BBHT de hisse tanıtım kampanyasından sıra amatör KY ile hasbihale kadar gelirse, iyi olur tabi...

Bi gün endeksi izliyorum, dip arayışında, Güzem Abla bir negatif haber var sabah gelen, aynı haberi sürekli tekrarlıyor ,sürekli negatif sürekli negatif...Sonra elini kulağındaki kulaklığa götürdü, karşıdan bir şey söyleniyor belli ki, daha iyi duymak için veya refleks olarak elini kulağına götürüyor. Bir anda halet-i ruhiyesi değişti, pozitif pozitif konuşmaya başladı, ve endeks döndü dip yaptı Sen de mi abla dedim, aslında çok sağlam kariyeri var, doktora v.s. Barış falan hepsi ayrıldılar şimdi, sektöre geçtiler.

Ne zaman BBHT'ye bir patron çıkmıştır, kağıt roketlemiştir. Bu senenin BBHT endeksi diyorum ben o hisselere...

Aynısı ABD'de de geçerli, sabah akşam Tesla, Apple pazarladılar millete TV kanallarından, yıkılırken Tesla, hala fon müdürü abla al tavsiyesi verip fonuna aldığını bu seviyelerden tekrar alacağını söylüyordu, o sırada 300 dolardı, 100 dolara yıkıldı, sonra tekrar kalktı v.s.

Benim bu mevzuya dair söylemim şudur, herkes mi bize karşı, evet, herkes bize karşı, biz bile birbirimize...

Tabi bunlar komplo teorisi, zinhar yoktur böyle şeyler
    güzel dedin hocam. valla bu işe başladığım 6 yılın sonunda artık hiç izlemiyorum ama hiç. ekonomik görünümün abonesiydim yılbaşından beri izlemedim bu yıl. izlesen nolacak ekran kırmızıysa batıyoruz diyorlar, yeşilse uçuyoruz diyorlar onu ben de görüyorum: ) buralar artık dip satılmaz, buralar zirve artık alınmaz diyen yok. varsa da yüzde 1, onun için tv takip etmeye değmez, teknik analize 2 saat ayırman kat kat daha faydalı. bloombergin web sitesine bir tek yerli ve yabancı verileri görmek için giriyorum artık. yorum dinlemek ilk yıllarım evet fon nedir viop nedir öğrenmemde işe yarıyordu belli bir aşamadan sonra zarar veriyor. 50 yıllık ünlü ekonomist bile olmanın kafan çalışmıyorsa işe yaramadığını net şekilde gördüm. dedikleri gibi akıl yaşta değil başta.

8. Albatros, kardeş fiyatını girememiş

Sayfa 778/1002 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •