Sayfa 791/1015 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: Viop LIX

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Kafam karıştı. Şimdi bu Kartal İmam Hatip, ODTÜ den iyi mi değil mi?

Net bir bilgi verin de gençler boşa yanlış okul okumasın....Malum kaç sene emek var ucunda...

Bir de bu Kartal İmam hatip liler sadece kamuda değil, özel iş hayatında da başarılı. IQ yüksek olması etken olabilir. Malum LGS dereceleri iyiymiş..
    Bayağı ihale de alıyorlar...Demek matematik zeka ile ince hesap kitap yapıp en rantabıl teklifleri veriyorlar. Kolay işler, hesaplar değil bunlar...İnce hesaplar....
    onların aldığına ihale denmiyor... PEŞKEŞ deniyor canım

ben 20 senedir, ihale veren bir devlet kurumundayım

daha bizden iş alıpta öyle kartal imam hatiplileri gibi milyar dolarlık olan görmedim

bu enflasyon patlamasından sonrada, birçok firma ihaleyi alıyor... işte sözleşmesi idi, yer teslimi derken geçen 4 ayda bir bakıyor MAZOT 20'den gırk olmuş

ee tefe tüfe ? 1 açıklanıyor.. haliyle alacağı fiyat farkı mazut farkını karşılamıyor

bekliyor ki : FESİH KARARNAMESİ çıksın da işi başlamadan feshedelim

müteahhite diyorum ''owlum feshedecektin neden girdin aldın ?''

''ya şef belki kar ederiz diye attık o fiyatı, mazot oldu bimem ne, demir oldu bilmem ne... feshet, feshette kurtar bizi...'' deyor

2. Barış Soydan

Türkiye'de Mehmet Şimşek, Arjantin'de Milei yakın tarihlerde enflasyonu düşürme vaadiyle göreve geldi.
    Milei kamu harcamalarında inanılmaz kesintilere gitti, gidiyor. Hedef bütçe açığını %3 azaltmak
    Şimşek faizi artırdı ama devlet harcamalarını azaltmakta hâlâ hiçbir şey yapmadı

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Dün akşam BloombergHT'de taner özarslan vardı.. (Henüz yüklenmemiş)
    son 10 dakikasını izlemeni tavsiye ederim..
    TR hakkkında -nereye gider bu işin sonu?? cevabı var..

Der ki;....
    Araplar geliyor, 100 milyar USD ceplerinde,anlaşma yaptık falan ??
    Doğru mu?? evet..doğruymuş..
    Sonuç? sıfır..
    FK'lar yüksek.. şirket değerleri şişirilmiş vaziyette..
    O da çok sevdiği Acayip hukuk devleti YUnanistana yatırım yapsın. Bak geçen de bir arkadaşın tanıdığı aynen böyle Ülkeyi Taner abin gibi gömüyordu. Bunu Yunanistanda ev alıyorum sanarken bir dolandırdılar henüz kendine gelemedi.Hani orada çok hukuk var ya? Sen bir oraya git bir Türk olarak hukuku guguku gör.

Bir diğer konu böyle Taner abingillerden bir vatandaş tanıyorum tanıdıklar vasıtasıyla çok değil yıl 2020 mangalda kül bırakmıyordu. Şimdi haber yolluyor kağıt var mı? Ya da piyasa ne olacakmış bir soruversene diye. Kıssadan hisse. Davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelirmiş işlerin içyüzünü bilmeyenlere.

Maalesef burada paylaştığın şeylerin çoğu bir yatırımcının yapmaması kesinlikle uzak durması gereken şeyler. Bir dost.

Bana da hiç kızma sen bizim sektörden gerçekten bir habersin. Saygılarımla.

Ha paran ganidir tek tanıdığın yatırım aracı USD dir bir de siyasi fanatiksindir yeterki bu iktidar gitsin Ülke ekonomik olarak yerle yeksan olsun hah bak o zaman gittiğin yol doğru yol ama bu seferde bence bunların yeri burası değil....

Bu ülkede şirket değerlemeleri yüksekmiş fk lar yüksekmiş diyen hiç kimseyi kayda almam zaten alanlarda son 3 yılda yaya kaldı.

Ha tabii ki bana göre de benimde pahallı bulduğum şirketler var ama bunu piyasanın geneli için konuşmak doğru değil. Hele Pist 100 endeksi için 300 USD de....

https://www.ensonhaber.com/gundem/ga...ri-kaleme-aldi

Bir de burada bazı arkadaşlar kusurumabakmasın kendileri olunca fanatizmin dibi karşı taraf yapınca Troll yok öyle bir dünya. Benim en ufak bir menfaatim yok ne o taraf ne bu taraf ; zorla mı bu taraf tutmak? Tutmuyorum. Ben iki taraftanda değilim. Her iki tarafında doğrularını destekler yanlışlarını dibine kadar eleştiririm. Sadece Ülke menfaati varsa o zaman başka susar ses etmem. Olması gereken de bu zaten. Bir gün hepiniz eninde sonunda beni anlarsınız geç olmasın.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 24-02-2024 saat: 17:37.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. 2030'lu yıllarda Türkiye'nin Kaan savaş uçağı ile Güney Kore'nin KF-21 savaş uçağı ihracat pazarında büyük rakipler olacak.

- Güney Kore Bemil Chosun Haber Sitesi

5. Bu devirde bu kafa hala var.
    ......................

Bağımsız İBB adayı Taylan Yıldız:

“Kent Lokantası yüzünden yandaki esnaf kan ağlıyor.”

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    O da çok sevdiği Acayip hukuk devleti YUnanistana yatırım yapsın. Bak geçen de bir arkadaşın tanıdığı aynen böyle ülkeyi Taner abin gibi gömüyordu. Bunu Yunanistanda ev alıyorum sanarken bir dolandırdılar henüz kendine gelemedi.Hani orada çok hukuk var ya? Sen bir oraya git bir Türk olarak hukuku guguku gör.

Bir diğer konu böyle Taner abingillerden bir vatandaş tanıyorum tanıdıklar vasıtasıyla çok değil yıl 2020 mangalda kül bırakmıyordu. Şimdi haber yolluyor kağıt var mı? Ya da piyasa ne olacakmış bir soruversene diye. Kıssadan hisse. Davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelirmiş işlerin içyüzünü bilmeyenlere.

Maalesef burada paylaştığın şeylerin çoğu bir yatırımcının yapmaması kesinlikle uzak durması gereken şeyler. Bir dost.

Ha paran ganidir tek tanıdığın yatırım aracı USD dir bir de siyasi fanatiksindir yeterki bu iktidar gitsin Ülke ekonomik olarak yerle yeksan olsun hah bak o zaman gittiğin yol doğru yol ama bu seferde bence bunların yeri burası değil....

Bu ülkede şirket değerlemeleri yüksekmiş fk lar yüksekmiş diyen hiç kimseyi kayda almam zaten alanlarda son 3 yılda yaya kaldı.

Ha tabii ki bana göre de benimde pahallı bulduğum şirketler var ama bunu piyasanın geneli için konuşmak doğru değil. Hele Pist 100 endeksi için 300 USD de....

Abi mesleki tecrübene saygım sonsuz. Diğer anlattıklarında da muhtemelen haklısındır.
    Ama ülkeler arası hukuk ve asayiş karşılaştırması yapmak için;
    "Adamın biri Yunanistan'da dolandırılmış..." diye başlayan bir fıkra da anlatsan olurdu.

Son birkaç ayda kaç tane Interpol kaçkını yakalandı memlekette?
    Bak basit suçlulardan, göçmen teröründen falan söz etmiyorum ha...
    Interpol tarafından çeşitli renklerdeki bültenlerle aranan kaç kişi yakalandı 2023 sonu ve 2024' de?
    Bi Google abiye sor.

Bu arada sizin sektör Interpol'müydü?

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku

.
    BAkış açısı..
    FArklı olabilir..
    Yatırımcı ne yapar bilemiyorum tabi ki..
    Ufak-tefek yatırımlar yaptığım için senin sektörden bihaberim.Doğrudur..

ASAP arkadaşta senin sektörü interpol olarak belirtmiş gibi geldi..!! Saygılar

8. Bakış açısı farklı olabilir ama komple tek tarafa olamaz. Hele bu işte hiç olmaz. Velev ki benim sektör İnterpol. Bulunduğumuz yazı yazdığımız site ne üzerine? Benim sektör öyle olsa bile buranın konusu değil. Daha bende çok örnek var sıkıntı yapmayın. Ben öyle bazı konularda sağdan soldan duyduklarımı konuşmam yaşanmışlık olması lazım. Hele işimle ilgili hiç. Eleştirileri aldım başımla beraber.

Ayrıca beraber aynı tarafta olmamız gereken ve burayı ilgilendiren bir durum var. Bu gri liste meselesini bazıları sosyal medyada aynen bu açıklandığı şekliyle 4-5 gün önceden nasıl bilebiliyor? Ben bilemiyorum mesela bir yatırımcı olarak.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 791/1015 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •