Sayfa 800/1001 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,393 - 6,400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    opsiyon primi 9/365x91= 2.243
    100 bin dolarda 2240 dolar eder.. hemen yatan prim bu
    ayrıca ddkkm faizi veya kur artışı vade sonu..

opsiyonlu ddkkm böyle oluyor değilmi..

banka size bu ürünü satarken m.k. yani mevduat karşılığı diye satıyor. yani orandan %20 düşmeniz lazım. neti %7,20 ye geliyor. bu örnekte 100k doların 91 gün primi ~1815 dolar başta hesabınıza yatıyor. vade sonu dolar ne olmuş faiz ne olmuş vs sizi ilgilendirmiyor.. 100k dolarınız yine hesabınıza dönüyor. bana söylenen. yalan dolan varsa zıçtık demektir

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    banka size bu ürünü satarken m.k. yani mevduat karşılığı diye satıyor. yani orandan %20 düşmeniz lazım. neti %7,20 ye geliyor. bu örnekte 100k doların 91 gün primi ~1815 dolar başta hesabınıza yatıyor. vade sonu dolar ne olmuş faiz ne olmuş vs sizi ilgilendirmiyor.. 100k dolarınız yine hesabınıza dönüyor. bana söylenen. yalan dolan varsa zıçtık demektir
    ddkkm+dcd gibi duruyor.. dcd de olan risk ddkkm sayesinde yok olmuş oluyor..
    vade sonu dolar sabit giderse extra ddkkm faizide olması lazım..
    ben öyle anladım opsiyonlu ddkkm yi..

3. Burgan dijital yani şimdiki ON hesap kullanıp opsiyonlu KKM yaptıran oldu mu? Bu hafta $ vadem geliyor oranlara bakayım dedim %0.4 görünce İş Bankasına girdim zannettim bir an. Eurobond vb. uzun da bağlamak istemiyorum. Ne yapsak bilemedim...

4.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    ddkkm+dcd gibi duruyor.. dcd de olan risk ddkkm sayesinde yok olmuş oluyor..
    vade sonu dolar sabit giderse extra ddkkm faizide olması lazım..
    ben öyle anladım opsiyonlu ddkkm yi..
    dediğiniz gibi karşılığı döviz=>tl=>kkm+dcd (tam teminatlı opsiyon) sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Bununla ilgili size açıklayıcı bir belge verdiler mi? Yani vade sonunda (opsiyon primi hariç) ana paranızı, ana para riski olmadan tam ve eksiksiz olarak, dolar olarak alacağınızı garanti eden bir belge. Bu ürünü ben de sordum, satanlar da duruma pek hakim değil, şube müdürü ile görüştük ki o da çok hakim değil.

Ürün kısmi ddkkm + dcd opsiyon şeklinde. Normal dcd opsiyonlarda ana para garantisi yoktur. Yani alım veya satım opsiyonlarında hedef kur geçilirse oradan dönüşüm sağlanır ve ana para kaybı(dönüşüme göre) oluşabilir.

Banka söylemde burada risk yok diyor, fakat belgelerde bu nasıl taahhüt ediliyor bilmiyorum. Ayrıca, yatırılan anaparanın vade sonunda geri ödemesinin hangi döviz cinsinden yapılacağı da bankanın kararıdır. (normal dcd opsiyonlarda.)

Dcd risklerini banka üstleniyorsa sorun yok. Fakat müşteriye dcd opsiyon sözleşmesi imzalatıp, olağanüstü bir durumda, sıyrılmak için kendine açık kapı yaratıyorsa az da olsa sıkıntı.

Opsiyon fiyati size garantiliyor .kur altinda kalirsa banka satiyor ustunde kalirsa mb.
    Sorun yok.

7. PAGDER/Gülsün: Firmalar gerçekleşmeyen karlar üzerinden yüksek vergiler ödemek durumunda kalıyor

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...dlbc2LKrQ&s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. Burger dolar 0.25% 32 gün verdi. Tam suyuna banmalık. TL faizi 27.5% yapmışlar bugün. DDKKM, KKM faizi 12%, Opsiyon da yok.

Müdür bu buna konuş diyorlar.

Yonca Bank'ı hiç sevmem ama bugün yola düşecem galiba.

ytd

Sayfa 800/1001 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •