Sayfa 804/1004 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: Viop - XXX

1. grizov eksi %23
    grimov eksi % 7

alooo iş yat??
    uyumaa. asdas.

şimdi çağıracam regiditi bak.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. sayın dıscertus bu opsıyon işlemlerıne gırmek istıyorum..su anda arastırma asamasındayım...bır soru sormak istıyorum..aylık yapılan projeksıyonların...faydası olurmu......mesela 145ken....138 gorecegını tahmın edıyoruz....bu nasıl bır durum yaratır
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

dolarda cok uzun suredir dillendirdigimiz dususun belki de son asamalarina gelmis olabilirz.

7.10' lu spot seviyeler icin mart vadeli de long pozisyon acmayi hedefliyorum

hakkimizda hayirlisi

yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    sayın dıscertus bu opsıyon işlemlerıne gırmek istıyorum..su anda arastırma asamasındayım...bır soru sormak istıyorum..aylık yapılan projeksıyonların...faydası olurmu......mesela 145ken....138 gorecegını tahmın edıyoruz....bu nasıl bır durum yaratır
    evet olur.. uzun vadeli poz açmak için ideal, teminatını yönetebildiğin sürece en az 2 ay (uzun vade kontratı açarsan ise 4 ay) bekleyebilirsin.. şu anda 160 k diyelim.. bunun 10 bin altı ve 10 bin üstü düşük deltalı opsiyonlar var put ve call.. bunlardan artık stratejin neyse ona göre short veya long poz açabilirisn..aradaki 20 bin puan dalgalanmada fazla aksiyon yapmana gerek kalmaz..put ve call opsiyonları var.. bunlarla açılan stratejilerin hepsinin sentetik future karşılıkları da var.. internette bilgileri var..

aslında çok çok fazla strateji var burada satırlar yetmez. ama temel olarak yatay piyasa, long ve ya short piyasa gibi 3 temel strateji üzerinden hareket edebilirisn.. opsiyon alırsan volatilitenin artacağına oynarsın satarsan ise volatilitenin düşeceğine oynarsın.. theta decay (zaman erimesi) strateji içinde long poz için negatif, short poz için pozitif avantaj sağlar..

çok iyi anlamadan poz açmak riskli.. onu da belirteyim.. illa sahada öğreneceğim diyorsan 1-2 kontratla ve iyi teminatla başla ki poz tersine gelişirse pozları roll edebilesin (zamanda veya kullanım fiyatında)..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. cok tesekkur ederim...tabı kı ıyıce olayı gordukten sonra baslamak en iyisi tabı kı su da yadsınamaz en ıyı öğrenme yerı az kontratla her zaman sahadır..
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    cok tesekkur ederim...tabı kı ıyıce olayı gordukten sonra baslamak en iyisi tabı kı su da yadsınamaz en ıyı öğrenme yerı az kontratla her zaman sahadır..
    temel bilgilere ek olarak pozisyon roll etmek nedir onu da araştırmanda fayda var.. internette kısaca "position management" gibi başlıklar altında işlenir..opsiyonlarda pozisyon yönetmesi en az pozu açmak kadar önemlidir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    sayın dıscertus bu opsıyon işlemlerıne gırmek istıyorum..su anda arastırma asamasındayım...bır soru sormak istıyorum..aylık yapılan projeksıyonların...faydası olurmu......mesela 145ken....138 gorecegını tahmın edıyoruz....bu nasıl bır durum yaratır
    Araya girdim kardeş ama, öğrenene kadar short yapmamanız tavsiye olunur. Eğer yapacaksanız mutlaka korumalı yapın. Mesela diyelim ki 1600 put sattınız ve yükseleceğine inanıyorsunuz, hemen aşağıdan 1520-1540-1560-1580 nereyi uygun görüyorsanız oradan da put alın sattığınız kadar. Call için de aynı...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

8. Seneler önce garançakailer vardı tüm gün garan ı diri tutup seans sonu gelip basıp çıkarlardı.Dolarçakailere evrilmiş demek bunlar.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 804/1004 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •