Onemli Gunler Banner
Sayfa 806/1002 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn çıtağın kastı ihracatçının bankalardan yeni döviz talebi olduğunu varsaysak bile sistem tam da dediğiniz gibi hallolur.Benim aklımın ermediği konu başka merkezin eksi rezervi nasıl oluyor da sorun yaratmıyor,gavurlar doğrudan yatırım borsa şu bu para sokmuyorlar,malum çıkmak istedikleri zaman ortada paralarını döviz alarak alıp gidebilecekleri şüpheli ondan sokmuyorlar onu anladım,ama hala bizim eurobondlarımıza nasıl talep geliyor,gavur 2047 vadeli eurobondu neden alır çözebilmiş değilim.Bu cds çok az ben gavur olsam en az yüzde 12 dolar faizi isterdim.Madem kumar oynuyorum değmeli derdim.İlginç cidden.
    Elin gavuru sana borc veriyor cunku senin her zaman yeni borc alip eski borcun faizini odeyebilecegini biliyor

Ama her yeni borc, toplam borc hep yukseldigi icin riskin yuksek o yuzden yeni borc daha yuksek faizli oluyor

sen yuksek faizi odemek istedikten sonra herkes borc verir

2.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    seans başaldı sonra okuyacağım, bilgiler için sağolun

birde şu var : İTHALAT-İHRACATTAN 100 MİLYAR DOLAR FAZLA

ihracatçının dolarlarını aldın elinden diyelim...

ithalatçı ''benim ödemem var, dolar ver'' dediğinde... fazladan bi 100 milyar dolar lazım

bu parayı nereden buluyorlar ?
    Sunu unutuyorsun bankalar illa bankalar arasi para piyasasindan dolar bulmuyor, kapalicarsidan da fiyati neyse toplanabilir

Ama bunun seceresi tutuluyormu bilmiyorum hani ne kadari sistem icinden ne kadari fiziki sisteme girdi falan biryerde yaziyormu bilmek isterdim

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    What will happen to al gülüm ver gülüm?
    https://www.sondakika.com/dunya/habe...iyor-16893784/
    Turkiye indirimli petrol alamayacak

Onun yerine full fiyat neyse piyasadan alacak yani ic piyasada zam gelecek

ama indirim %10 bile degil diyenler var

4.  Alıntı Originally Posted by blackman Yazıyı Oku
    Türkiyede ki süper enflasyonu en iyi anlatan ev fiyatlarıdır başka yerlere şeylere bakarsanız yanılırsınız bu kadar net
    ama ev fiyatlarinda anomali var cunku yurtdisindan gelenlerde ev aliyor

bence ENAG verileri en guvenilir

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    walla Emekli morcuklara fazla güvenmeyin derim...Adam kendini 1000 odalı sarayda yaşıyor hissediyor...

Memuruna verdiği zamla öğretmen maaşı 60K olmuş 2 öğretmen 120K ...Her haftasonu yunan adalarına aleme takılır insan bu kadar parayla...

Emekli ise nerede ne ucuz onu bulmak için kıçını yırtıyor...Peşin verilen 3 kuruşa tav olup reyini de ona göre basıyor...

Neyse Emekliyi İresimiz iyi tanıyor verir bir 3-5 sadaka alır oyunu yola devam a.q....
    Öğretmen maaşı 2024'te ne kadar? 1/4 dereceli öğretmen maaşı 26.654 TL'den 39.781 TL'ye yükseldi, 29.538 TL olan uzman öğretmen maaşı ise 44.085 TL'ye ulaştı.

Yaz ayında alamadığı ek dersini de ekleseniz en çok 50 bin olur. Bu ise 25 yıllık öğretmen maaşı. Yeni giren alamaz.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6. Kasada dolu para varken 3 kuruş borcunu ödemeyen, walla billa yok, olsa dükkan senin diyen uyanık esnaf gibi bunlar.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Öğretmen maaşı 2024'te ne kadar? 1/4 dereceli öğretmen maaşı 26.654 TL'den 39.781 TL'ye yükseldi, 29.538 TL olan uzman öğretmen maaşı ise 44.085 TL'ye ulaştı.

Yaz ayında alamadığı ek dersini de ekleseniz en çok 50 bin olur. Bu ise 25 yıllık öğretmen maaşı. Yeni giren alamaz.
    Ancak memur kesimi bile tek başına İTHALAT ı patlatabilir.

Bu kesim uzun zamandan beri arabalarını yenileyemediler.

TC de tatilden daha ekonomik olan Avrupa ya gidebillirler.

Avrupada daha uygun fiyata olan özel üniverisitere çocuklarını gönderebilirler.

Çok sayıda insan Umre yapabilir.

Bilgisayar, robot süpürge telefon, tablete saldırabilirler.

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Turkiye indirimli petrol alamayacak

Onun yerine full fiyat neyse piyasadan alacak yani ic piyasada zam gelecek

ama indirim %10 bile degil diyenler var
    Daha kötüsü 2021 de yüzde 50 enerjisini HES lerden elde eden ülkemizde bu yıl Meriç nehri bile kuruyor. 2024 de TC nin enerji faturası ÇOK YÜKSEK olacak...

Sayfa 806/1002 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •