Onemli Gunler Banner
Sayfa 816/881 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Rivayetler muhtelif. Bana göre saçma fiyatlama. Madem çelik fiyatları düşüyor, maliyetler düşecek demek. Celik olumsuz fiyatlaniyorsa bu olumlu fiyatlanmaliydi.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2. Temettüyü hep uzerine ekle yaptim bu gune kadar. Bu sene çoğunu yiyecem arkadaşlar. Meyve olgunlaştı artık. 2025'e kadar karda oturmaya devam. Maliyet artik "0"

Resesyon filan boş işler bunlar. 2023 başinda biter etkisi. Tüm dunyada borsacilara mal sattirmaya calisiyorlar. Ne olacak, sirketler mi batacak? Yalan dolan. Amerika, Ingiltere, Almanya işsizlik orani tarihi diplerde. Herkes çatir çatır çalışıyor. Ben iki risk goruyorum biri çip olayi. 2022 sonunda biter. Ikici risk olarak Putin'i görüyorum. Artik bu savaş bitmeli. Avrupa'da kartlar tekrar dağıtılmalı.

Togg var şarj istasyonu var daha dimi

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Kaan bey bu hisseden çok heyecanlı hareketler beklemek anlamsız. Diğer taraftan en iyi hisse sıkıcı olandır diyorlar. Perfornansi Endeks altı kalmazsa şüphe duymak için neden yok diye düşüneceğim
    VESBE ile iyiyim aslında. Temettü dağıtılan gün bu kadar düşmesi çok ilginç geldi. EMA50' yi de aşağı kırdı. Can sıkıcı biraz.

Resesyon korkusu her sektörü etkiliyor. Aslında Vesbe biraz daha hafif atlatması lazım. Çelik fiyatları düşüyor.
    Diğer taraftan ihracatımız kuvvetli çok şükür ama avrupanın ekonomik durumu biraz daha kötü olduğu için harcamaları çok kısabilirler. Tabi Vesbe' nin fiyat avantajı sayesinde avrupalı tüketiciler daha düşük modelleri/markaları tercih etme yoluna gidebilirler (pozitif).

Son olarak şunu söyleyeyim. Bir kaç yabancı yorumcudan şunu okudum. Enflasyonu düşürmek için her yolu deneyen FED' in borsaların yükselmesini engellemek adına da söylemler geliştiriyor/geliştirebilirmiş. Abd' de hisse yatırımı yapan hane halkı sayısı çok yüksek olduğu için hissede değerlemeler sonrası hane halkının bu kazançlarını tüketime kanalize ederek enflasyona yükseltme yönünde etki yapması muhtemelmiş....

Kızımın 652 TL'si yattı, onunla yine VESBE aldım.
    Helalin adı kaldı gören yok; haram kapışıldı hâlâ doyan yok.
    Yusuf Has Hacib - Kutadgu Bilig

6. DAHİLDE İŞLEME İZİN BELGELERİNE GÖRE YILIN İLK YARISINDA:
    2019 yılında 384.9 milyon USD
    2020 yılında 340.1 milyon USD (Pandemiye rağmen)
    2021 yılında 630.8 milyon USD
    2022 yılında 500 milyon USD (Haziran henüz açıklamanmadı tahmini değerim)

ihracat izni alınmıştır.

7. Bu bilgileri düşündüğümüzde gerçekten ortalamanın üzerinde bir yılın ilk yarısı geçirdiğimizi düşünüyorum. Avrupa satışlarımız genel olarak İngiltere odaklı olduğu için ve bu pazar Avrupa Birliği resesyonundan daha uzakta olduğu için bir nebze daha hafif atlatacağız. Amma velakin daralan bir parite var. Nerdeyse bir dolar artık bir Euro. Bu bize zarar yazar. Bu kadar değerli dolar Amerika'ya da zarar.

8. Bayramınız mubarek olsun ortaklar, ailenizle birlikte mutlu bir bayram dilerim.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 816/881 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •