Sayfa 823/1001 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Hayır, PCR testi pozitifse kesin sizde covid-19 var (hasta veya taşıyıcı ya da asemptomatik) demektir. RNA parçası sadece covid 19 a özgü bir parçadır. Bu parçanın varlığı kesin hastalığı gösterir. Sn. hkm in dediği gibi, genelde yeterli ve düzgün numune alınamamasına bağlı yalancı negatiflik olabilir.
    Sizin kastettiğiniz durum hızlı test için geçerli. Hızlı testlerin duyarlılığı da özgüllüğü de düşük
    Parca bulunmasi sizde virüs oldugunuzu kanitlamiyor. Bu parca baska türlü size gecmis olabilir veya siz virüsü atlattiniz ama test yapildiginda kalan parcalardan dolayi (3 ay sonraya kadar) pozitif cikabiliyorsunuz.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...isolation.html

2. Numune ağız ve burun mukozasından alınıyor. Bu bölgeden alınan numuneden covid-19 rna sı tespit edilmişse sizde virüs olduğunu gösterir; semptomatik, asemptomatik ya da iyileşmiş farketmez. Gösterdiğiniz yazı testin yalancı pozitif olduğunu söylemiyor; bulaştırıcılığı kalmamış olsa bile virüsle karşılaşmadan 3 ay sonra da testin pozitif çıkabildiğini söylüyor
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Parca bulunmasi sizde virüs oldugunuzu kanitlamiyor. Bu parca baska türlü size gecmis olabilir veya siz virüsü atlattiniz ama test yapildiginda kalan parcalardan dolayi (3 ay sonraya kadar) pozitif cikabiliyorsunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku

eee covidlimi değil mi anlamaya uğraşmaya değmez o zaman... ne zaman yurttaş tayyi mekan yapıp berzah alemine intikal eder , imam efendi cemaate nasıl bilirdiniz dediğinde , covidli biliridik deyip üç kez helal olsun deriz o zaman ...

yolumuzu aydınlatanlar ; sütlüceli hamza sütbıyık efendi hazretleri ... tgrt de seyreyleyiniz ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4. Çok uç örnekler olabilir ancak, PCR testi pozitifse kabul edilmiş en güvenilir testtir. Sadece covid-19 için değil, diğer hastalıklar için de geçerli. Aksini iddia etmek ya da savunmak kafa karıştırır ve ciddi kanıt gerektirir -ki yok-.

5.  Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Çok uç örnekler olabilir ancak, PCR testi pozitifse kabul edilmiş en güvenilir testtir. Sadece covid-19 için değil, diğer hastalıklar için de geçerli. Aksini iddia etmek ya da savunmak kafa karıştırır ve ciddi kanıt gerektirir -ki yok-.
    Pcr pozitifse, sonuç net pozitiftir...
    Örnek mukozadan alınıyor ve alınan örnekteki RNA izole edilerek test yapılıyor...
    Real time pcr testi çok hassas bir testtir ve çok düşük kopya sayısındaki virüsü dahi yakalar...

Hbv DNA gibi testlerde çok nadiren kronik hasta olan kişilerde farklı sonuç çıkabilir...
    Covid de pcr pozitifse sonuç pozitiftir...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ben de onu diyorum sn hkm, belirsizlik insani biraz düşündürüyor, neyse kendi kisisel dertlerimle basligi daha fazla mesgul etmeyelim, bakalim yarınki mujde bize nasil yansiyacak
    Sakin ol sakin. Stres , virüsten daha çok zarar verir. Umarım bir şey çıkmaz .

Hah müjdeyi merak et . Onunla kafanı meşgul et

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Valla çıldırmamak elde değil. Uzmanları dinliyorsun sanki virüs kan alalacak bizden . Sokağa iniyorsun virüs yok ne virüsü.

Sanki iki farklı gerçeklikte yaşıyorum, film mi çekiyoruz, Matrix 'te başrol oyuncusu muyum ? Bu ne lan .

Sosyal mesafeye dikkat ediyorum diye dalga geçilir oldu benimle . Şaşırdım kaldım yav.
    Yakında maske kullanıyorum diye yumuşak diyecekler herhalde.

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bir sürü jeolojik sismik zart zurt araştırması yapılır, haaa... burada gaz veya petrol çıkabilir denir, ondan sonra sondaj yapılır...

Her sondajdan da, gaz veya petrol çıkmaz...

Boş laflar bunlar...
    https://www.youtube.com/watch?v=85pvh7US4Hw

Sayfa 823/1001 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •