Sayfa 832/1000 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Mart ayi icinde hazirbeyan yaptiktan sonra ne zaman vergimizi odeyebiliriz.
    Rakami not edip banka transfer ile mi odeniyor.
    Bir takim kodlar var dostlar da bilgi almak mumkun olabilir mi..

Sanirim bu Gelir vergisi olmadigi icin banka uzerinden taksitlendiremiyoruz ama mart ve temmuz ayinda iki parca olarak odeyebiliyoruz degil mi.......
    Bir iki saatte hazırlanıyor tahakkuk .

Ondan sonra kredi kartı ile online veya çıktıyı alıp online banka int şubeden veya vezneden

Veya vergi dairesi veznesinden ödeyebilir siniz

Benim data yi hazir ettim (sadece bond gelirim var baska hic bir gelirim yok) belki bir dakika surebilir...
    Cep ten banka yolu ile cikan rakami tak diye oderim o zaman
    beyan zaten sistemde kaliyor sanirim... Rakami kendim not etmem yeterli gibi...

Gene de islem oncesi bir alo 189 maliye yapmak lazim sanirim...

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bir iki saatte hazırlanıyor tahakkuk .
    Ondan sonra kredi kartı ile online veya çıktıyı alıp online banka int şubeden veya vezneden
    Veya vergi dairesi veznesinden ödeyebilir siniz
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

Sanirim bu Gelir vergisi olmadigi icin banka uzerinden taksitlendiremiyoruz ama mart ve temmuz ayinda iki parca olarak odeyebiliyoruz degil mi.......
    Kodlar onemli...

Oderken dogu girilmeli...

Birinci taksit mart sonuna, ikinci taksit temmuz sonuna kadar odenir..

Birinci taksit ile beraber damga vergisi de odenmelidir.

Damga vergisi her beyanname ile tahakkuk eder ister vergi ciksin ister iade..

Hazir beyan sisteminden beyanname verilince bir tahakkuk fisi de olusur..

Bunlar sistemde durur..

Sonradan girilip bastirilabilir, veya beyanname verilirken de de bir ciktisi alinir hem beyannamenin hem de tahakkuk fisinin ve bir dosyada saklanir ...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Vergilendirilmis kazanc kutsaldir..

Size yol su elektrik olarak artik geri donmese de..

Syg.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

Hazır beyandan işlem bittikten sonra interaktif vergi dairesinden giriş yaparsanız ödenmemiş tahakkuk orada görünür. Kod girmeden, oradan tıklayıp kartla ödersiniz ve dekontunuzu alabilirsiniz. Bankalar mart ve temmuz aylarında vergi ödemelerine 2-4 arasında değişen taksitler yapıyor, ondan da yararlanırsınız.

Tamam once hazir beyani halledip sonra interaktif vergi dairesinden odeme yaparim..

Tesekkurler...

NOT: Beyanin bir kismini girip taslak olarak kaydettim, hesapladigim vergi alt kisimda cikti, demekki dogru gidiyorum..

Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Hazır beyandan işlem bittikten sonra interaktif vergi dairesinden giriş yaparsanız ödenmemiş tahakkuk orada görünür. Kod girmeden, oradan tıklayıp kartla ödersiniz ve dekontunuzu alabilirsiniz. Bankalar mart ve temmuz aylarında vergi ödemelerine 2-4 arasında değişen taksitler yapıyor, ondan da yararlanırsınız.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. 2021 temmuzda 6545 dolar eurobond geliri 8.60Tl kur, = 56 bin tl ediyodu

2022 OCak 6545 dolar 13.50 idi = 88 bin tl ediyor..

ben şimdi vergiden muafmiyim? 2022 de beyan edicegim 2021 gelirim 56bin oluyor yanliş bilmiyosam 2022 beyan sınırı 70 binmiş?

Yıllık beyan haddi 2022 yılı için 70.000 TL'sıdır. Beyan haddinin aşılıp aşılmadığının tespitinde; beyana tabi diğer gelir unsurlarının da (ücret geliri hariç[3]) dikkate alınması gerekir. (2021 yılı için 53.000 TL).14 Oca 2022

8.  Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    2021 temmuzda 6545 dolar eurobond geliri 8.60Tl kur, = 56 bin tl ediyodu

2022 OCak 6545 dolar 13.50 idi = 88 bin tl ediyor..

ben şimdi vergiden muafmiyim? 2022 de beyan edicegim 2021 gelirim 56bin oluyor yanliş bilmiyosam 2022 beyan sınırı 70 binmiş?

Yıllık beyan haddi 2022 yılı için 70.000 TL'sıdır. Beyan haddinin aşılıp aşılmadığının tespitinde; beyana tabi diğer gelir unsurlarının da (ücret geliri hariç[3]) dikkate alınması gerekir. (2021 yılı için 53.000 TL).14 Oca 2022
    şimdiye kadar beyan zorunda kalmadım (önümüzdeki sene kalacağım gibi görünüyor) ama buradan ve diğer kaynaklardan öğrendiklerime göre, 2021 yılı içinde:

eğer (1.kupon geliri x 1.kupon dolar kuru)+(2.kupon geliri x 2.kupon dolar kuru) > 53.000 TL ise mart 2022 itibarıyle beyan etmeniz gerekiyor*

70.000 TL beyan sınırı 2022 yılı içinde elde edeceğiniz (2023 te beyana konu olacak) gelirler için geçerli.

*eurobond/lar dolar bazlı ise. euro bazlı eurobondlar için (tek kupon geliri x kupon günü euro kuru)
    Son düzenleme : shorts; 01-03-2022 saat: 05:15.

Sayfa 832/1000 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •