Sayfa 837/996 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1. Sn Nos Sistem tam oturmus degil . 65 yas uzeri icin e nabiz dan randevu almak zor . Baba icin alicaktim randevunuz olusturuldu mesajini gordum randevulara girdim ama orda randevu yoktu yeniden aldim . Hastahane ye gittigimiz 3 4 kisi vardi randevu aldik onay mesajini gorduk diye orda bekleyen sitem eden . ama randevulari olusturulmadigi icin malesef bosuna gelmis oldular
    Baba 69 Yasinda normalde cumadan basliyorlardi ama carsamba randevusunu olusturdum Cuma sabahida asisini oldu. Hastahaneye asi olmaya gelen toplam 5 kisi yoktu sistem arizasindan dolayi yaklasik 1.5 saat beklememize ragmen

Anne 66 yasinda onun e nabizi da Persembe gunu randevu almama izin verdi pazartesi icin randevusunu aldim
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dedem 90 yaşında aşısı evde vuruldu 3 hafta oldu.
    Babam 67, ona mesaj geldi ( risk grubunda kalp var ) hastanede olacak. Sağlık ocağı hastaneye yönlendirdi edevlette de risk grubunda olduğunuz için hastaneye gidin yazıyor. Ama babamdan büyük akrabalar var onlara henüz gelmedi sanırım risk grubu olan 65+ ya geldi.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ....

2. 1.asi olunduktan 1 saat sonra 2 aci icin sistemde randevu alabileceginiz tarihler yaziyor . bende denedim ama o tarihler icin randevu alamadim . sanirim belirtilen tarihler baslangicinda randevu alabiliyorsunuz ,
    2 asi 1. asidan 28 gun sonra randevu veriliyor sizinki 28 gunu gectimi ?
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Dedeniz icin 2. aşı bilgisi geldi mi..ne zaman olacak belli mi...
    Benim komsuma birinci asiyi evde yaptilar...ikinci icin randevu alin demisler...50 defa 182 yi aradim "randevu olusturamiyoruz sonra arayin " diyorlar...
    Ikinci ası zamani da geldi... ne yapacagiz bilmiyorum...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ....

3. burada insanlar günde milyon adet aşıdan bahsederken
    kendimi bağlayıp haziran sonuna kadar nüfusun yarısını aşılasınlar
    bir daha yazmam dedim, 2. aşılarda ortaya çıkacak sorunu da anlattım
    kamuda çalışmış insanlar bile bu adamların yeteneksizliğini ciddiye almıyor..!!

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    burada insanlar günde milyon adet aşıdan bahsederken
    kendimi bağlayıp haziran sonuna kadar nüfusun yarısını aşılasınlar
    bir daha yazmam dedim, 2. aşılarda ortaya çıkacak sorunu da anlattım
    kamuda çalışmış insanlar bile bu adamların yeteneksizliğini ciddiye almıyor..!!
    Aşık Veysel ne güzel demiş;

Kim okurdu kim yazardı
    Bu düğümü kim çözerdi
    Koyun kurt ile gezerdi
    Fikir başka başk'olmasa.....

Niyet hiç bir zaman hayr olmadı ki..biz burada kim aşı olacak,ne zaman olacağı tartışırken,o cenah başka şeyleri tartışıyor..

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Aşık Veysel ne güzel demiş;

Kim okurdu kim yazardı
    Bu düğümü kim çözerdi
    Koyun kurt ile gezerdi
    Fikir başka başk'olmasa.....

Niyet hiç bir zaman hayr olmadı ki..biz burada kim aşı olacak,ne zaman olacağı tartışırken,o cenah başka şeyleri tartışıyor..
    sağlık bakanı attı tuttu, 65 yaş üstünü evlerde aşılayacağız dedi
    adam daha yönettiği bakanlığının kapasitesinin farkında değil
    ilk 10 gün evlere gitmeye çalıştılar lakin baktılar ki işler mavrayla olmuyor
    85 üstü bir kısım insan evde aşılandı şimdi buyrun sağlık kuruluşlarına
    değil milyonlara aşı yapmak daha 182 alo sağlık hattını idare edemiyorlar..

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sağlık bakanı attı tuttu, 65 yaş üstünü evlerde aşılayacağız dedi
    adam daha yönettiği bakanlığının kapasitesinin farkında değil
    ilk 10 gün evlere gitmeye çalıştılar lakin baktılar ki işler mavrayla olmuyor
    85 üstü bir kısım insan evde aşılandı şimdi buyrun sağlık kuruluşlarına
    değil milyonlara aşı yapmak daha 182 alo sağlık hattını idare edemiyorlar..
    Sen dijital çağda ''cahillerin ferasetine güvenirsen'' ancak 182 den randevu verirsin,ayrıca birde aşının kendini kısır yapacağını düşünen bir 65+ kitle var onlarda ikna olmuş olsa çadır iyice karışırdı...

7. Eger insan internetten anlıyorsa randevu almak edevletten cok zor değil gibi, ama sistemsel sıkıntılar var, görünüyor. İnsanlar randevu aldık sanıyor ama alamıyorlar vs. Aslında kimlik bazlı bu işi yapsan adam 65 yas üstüyse vur aşısını, hes sistemine işle bu kadar basit. Yalnız turk sağlık sistemini ve doktorları bilirim, engelli raporlarımı düzeltmekten ben bıktım onlar yanlış rapor vermekten bıkmadı.Saglık kurulundaki doktora mesela raporda şunu belirtmeniz lazım, yanlış vermeyin diyorsun. Cevap, sus işareti ve işmizi bize öğretme oluyor. Ben öküzüm ya ne anlarım rapordan. Sonra rapor çıkıyor, bakanlık diyor ki şura eksik, yanlış rapor git düzelttir.Hastaneye gidiyorsun, hayır düzeltemeyiz, 6 ay sonra itiraz et. Bunu engelliye yapıyorlar yani, sağlam adamın direk canını alırlar herhalde.

8. 2. asiya 5 gun kaldi.
    Asi olacak kisi benim komsum...telefonu eski model....telefonundan sisteme giremiyorum.. tek care 182 den randevu almak....her gun denemeye devam.....
     Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    1.asi olunduktan 1 saat sonra 2 aci icin sistemde randevu alabileceginiz tarihler yaziyor . bende denedim ama o tarihler icin randevu alamadim . sanirim belirtilen tarihler baslangicinda randevu alabiliyorsunuz ,
    2 asi 1. asidan 28 gun sonra randevu veriliyor sizinki 28 gunu gectimi ?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 837/996 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •