Sayfa 837/1002 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. peker gyo kast ediyorsun anlaşılan

yalnız benim bildiğim kadarıyla- şirket patronları borsadaki ortaklarını gün gün bilme hakkına sahip, yani hangi isimde kaç lot var, şirket patronu bu bilgiye ulaşma hakkı var..

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    peker gyo kast ediyorsun anlaşılan

yalnız benim bildiğim kadarıyla- şirket patronları borsadaki ortaklarını gün gün bilme hakkına sahip, yani hangi isimde kaç lot var, şirket patronu bu bilgiye ulaşma hakkı var..
    Degiseli cok oldu. Artik harizunda bile vermiyorlar. MKK GK'dan biraz once yolluyor bir kereligine sirketlere.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

Katıldığım genel kurul toplantılarında çarşaf çarşaf yatırımcı listesi tuttukları hisse miktarı ile şirketin elinde olduğunu görmüştüm. Hatta gk sonrası hazirun cetvelinde miktarı da gösteren şekilde yayınlanıyordu Kap'ta. Daha sonraları bu miktar kısmı kapatılarak yayınlanmaya başlandı. Hatta geçmiş verileri de kapattılar. Sanırım kvkk nedeniyle kapatıldı.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

USD ile ilgili sn. cennetyolu'nun da degerli bir yorumu oldu ilgilenene.

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    viop usd TL de daha önce birçok ileri vadeli aylara ait kontratta işlem denemem olurken artık sadece en yakın vadede işleme giriyorum..o da her zaman değil.. nedeni ise yakın vadede işler umduğunuz gibi gitmedi diyelim fazla likidite sorunu olmadan pozisyonu rahatca kapatabiliyordunuz. (Burada bahsettiğim 1ile max 300-500 bin usd ye kadar olan pozlar için)
    20 Aralıktan sonra usd/tl de uzun poz da olan birçok oyuncu tahminimce piyasadan silindi. Haliyle işlem hacimlerinin görece etkilendiğini düşünüyorum.. İlaveten burada TCMB nın piyasanın doğallığını engelleyen sürekli satışları da gelebiliyor..

Bu sebeplerle viop ta çok ileri vadelerde ciddi tutarlı poza vade sonunda kazanacağıma emin olsam bile kaldıraçlı girmezdim. Ciddi yüklü pozlarda -birkac gün için dahi sürebilecek-sırf sizi dayanıklılık testi için anormal fiyatlamalar yapabilirler..

ileri vadelerin riskleri: USD çok yükselirse teminat tutarlarını ne kadar artıracaklarının bir sınırı da yok (gün gelir 1 e 1,30 yapamazlar diyemeyiz mesela..yani 1.300 usd lık poz için 1.000 usd teminat)

Derinlik yada likidite yok, canının istediği gün makul bir zararı göze alıp çıkacağım bile diyemeyebilirsin.

Hala döviz kontratlarında ve gram altında +-%10 sınırı var. şaka gibi bu.bir pariteye nasıl sınır konulabilir yaaa!!

Parite sınıra ulaştığında 5-10 dk sistemi açmalarını bekliyorsun ki kendine korumak için işleme girebilesin. o arada zarar oluşursa yine sana ait..

5.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Evet bazi ciddi kus hesaplarinda bu iddialar epey zamandir gundeme getiriliyordu zaten. Bu SPK yonetimi ile ddialarin dogru cikma ihtimali %95 ten asagi olacagina inanmiyorum.

Sahtekarlikta cagin oyesinde giden bir gyo patronun firmasi 3 yil once firmasini halka aciyor... Sonra hisse cakiliyor... 2 yil sonra hisse 0.8-1 tl arasinda hareket ederken patron spk dan %400 bedelli sermaye iznini aliyor. Sonra bedelliden topladigi paralari dovize cevirip Avrupa daki gayri menkul projelerine aktariyor.....

Gecen ay Kadikoy de bir resturant da 25 milyon euroluk yat karsiliginda 8 dukkan verip kazikladigi kisilerin cetesi ile patronun cetesi silah kavgaya giriyorlar. 2 olu 5 yarali.

Sonra bu kirli patronun spk da en ust yoneticileri dahil bir cok yoneticisi ile cikar iliskileri ortaya cikiyor.
    ben tanımıyorum bunları demiş
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

Boyle bir seyi ilk defa sizden duydum..
    Peki ya tahtanin oyuncusu patronun kendisi ise o zaman is neye doner?

MKK da kirli oyunlar Esas buyuk tahtalarda donuyor...Pekgyo ne ki ?

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Degiseli cok oldu. Artik harizunda bile vermiyorlar. MKK GK'dan biraz once yolluyor bir kereligine sirketlere.
    değiştiyse iyi olmuş.. bi şirket patronu benim sahip olduğum hisse sayısını bizzat bana söylemişti akşamına, ordan aklımda kalmış.. ama çok zaman geçti

pekgy yüzde 400 bedelli yapmasının spk tarafından kabul edilmesi büyük skandal tabii, kurul üyelerine ya para vermişler yada silahla tehdit etmişlerdir.. bu herif bildiğin mafya, en son susurlukçu ziya bandırmalıoğlu cinayetinde adı geçti

8. muhtemelen aracı kurumlardan da bilgi satışı yapılıyordur.

Sayfa 837/1002 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •