Onemli Gunler Banner
Sayfa 876/997 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Turkısh Bank TL'ye14.80, USD için 4.00 veriyor.
    32 gün, yeni giriş.
    Her yerde şubesi yok.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. FİBA ve Vakıf: 14.50 tekliflere devam. 14.75 sordum vermediler
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3. finansbankta calısan arkadasım en son 4.5 milyon tl lik mevduat sahibine 15.25 ten hosgeldin bagladık diyor temdite gelseydi 14.70 verirdik diyor ulan paraya bak makine saymaz bozulur

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    enflasyonda katılık var.faizler 14-15 arasında olur.yılsonuna kadar.cok uzun baglamak stratejik olarak doğru olmayabilir.1-3 ay iyi gibi.likit kraldır.her zaman likit kalın.
    aynen katılıyorum tl oranda 14 altı cok uzun bir sure olmaz 2-3 ay daha rahatlıkla 14.50 ve ustunden baglanır

5. Tcmb başkanı para politikasındaki gidişatı *tartışmak* için saraya davet edilmiş. Sanıyorum görüşme ya bugün ya da Cuma günü

2 ihtimal var,
    Ya FED'den dolayı mart PPK toplantısında tcmb'nin faiz artışı için ikna tartışması yapılıyor
    Ya da Saray'ın yaza doğru enflasyondaki geçici gevşeme ile faizlerde indirim isteğinin tartışılması.

Her ikisi de tcmb'nin bağımsızlığı için uygun tartışmalar değil.

Kasım 2019 seçimleri öncesinde ihtiyaç duyulan yüksek büyüme oranı için enflasyon ve döviz kurundan ne kadar fedakarlık edilebilir?. Kırk katır mı kırk satır mı sorusunun cevabı ne olacak?

http://www.paraanaliz.com/intelligen...netary-policy/
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tcmb başkanı para politikasındaki gidişatı *tartışmak* için saraya davet edilmiş. Sanıyorum görüşme ya bugün ya da Cuma günü

2 ihtimal var,
    Ya FED'den dolayı mart PPK toplantısında tcmb'nin faiz artışı için ikna tartışması yapılıyor
    Ya da Saray'ın yaza doğru enflasyondaki geçici gevşeme ile faizlerde indirim isteğinin tartışılması.

Her ikisi de tcmb'nin bağımsızlığı için uygun tartışmalar değil.

Kasım 2019 seçimleri öncesinde ihtiyaç duyulan yüksek büyüme oranı için enflasyon ve döviz kurundan ne kadar fedakarlık edilebilir?. Kırk katır mı kırk satır mı sorusunun cevabı ne olacak?

http://www.paraanaliz.com/intelligen...netary-policy/
    Bence kamu nun paralarının tek bir elde toplanması ve düşük faizle dağıltılması seçeneğiile MB nın bu süreçte nasıl davranması gerektiği sürece nasıl destek vermesi gerektiği konulu bir toplantı olacaktır..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bence kamu nun paralarının tek bir elde toplanması ve düşük faizle dağıltılması seçeneğiile MB nın bu süreçte nasıl davranması gerektiği sürece nasıl destek vermesi gerektiği konulu bir toplantı olacaktır..
    Ben süreci biraz farklı okudum. Yine sonuç faizleri 1-1.5 puan baskılamaya çıkıyor ama piyasa faizlerinden ziyade hazine bonosu faizlerini. Zira kamu kurumlarının halihazırda bankalarda düşük faiz ile tutulan vadeli ve vadesiz hesaplarının tamamı hazine bünyesinde tek hazine hesabına tanımlanacak. Bu mekanizma ile amaçlanan hazinenin tahvil döngüsündeki TL ihtiyacınının ufak ta olsa bir kısmının bu hesap ile dengelenmesi. Örneğin hazine bu sene %103 borçlanacaksa bu hesaptaki paranın efektif yönetimi ile belki %102.2 borçlanacak. %100'ün üzerindeki borçlanma rakamlarında da aşağı çekilecek her ondalıklı rakam hazine ihalelerinde faizi efektif olarak çok az da olsa aşağıya çekecek bir etki yaratabilir.
    Ancak bunun dışında burada toplanan paranın hazine dışında bankalara düşük faiz ile kullandırılması tcmb'nin GLP mekanizması ile uyguladığı kısmen de olsa sıkı ama verimsiz para politikasının verimini daha da düşünecektir.

Farazi konuşuyorum. Bence Erdoğan gundwane'nın tarif ettiği şekilde parayı düşük faizli olarak piyasaya almak isteyecektir. Çetinkaya ise bunun hazine tahvillerinin faizini düşürmek için kullanılmasının daha verimli olacağını anlatmaya çalışacaktır.

Kimin dediği olur bilemeyiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben süreci biraz farklı okudum. Yine sonuç faizleri 1-1.5 puan baskılamaya çıkıyor ama piyasa faizlerinden ziyade hazine bonosu faizlerini. Zira kamu kurumlarının halihazırda bankalarda düşük faiz ile tutulan vadeli ve vadesiz hesaplarının tamamı hazine bünyesinde tek hazine hesabına tanımlanacak. Bu mekanizma ile amaçlanan hazinenin tahvil döngüsündeki TL ihtiyacınının ufak ta olsa bir kısmının bu hesap ile dengelenmesi. Örneğin hazine bu sene %103 borçlanacaksa bu hesaptaki paranın efektif yönetimi ile belki %102.2 borçlanacak. %100'ün üzerindeki borçlanma rakamlarında da aşağı çekilecek her ondalıklı rakam hazine ihalelerinde faizi efektif olarak çok az da olsa aşağıya çekecek bir etki yaratabilir.
    Ancak bunun dışında burada toplanan paranın hazine dışında bankalara düşük faiz ile kullandırılması tcmb'nin GLP mekanizması ile uyguladığı kısmen de olsa sıkı ama verimsiz para politikasının verimini daha da düşünecektir.

Farazi konuşuyorum. Bence Erdoğan gundwane'nın tarif ettiği şekilde parayı düşük faizli olarak piyasaya almak isteyecektir. Çetinkaya ise bunun hazine tahvillerinin faizini düşürmek için kullanılmasının daha verimli olacağını anlatmaya çalışacaktır.

Kimin dediği olur bilemeyiz.
    Bu her türlü kurları özellikle sepet kuru yukarı çeker. hükümet demek ki seçime kadar 4 üstü bir kuru dahi göze aldı. büyüme için bunu yapmayı planlıyor olabilirler mi?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 876/997 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •