Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 885/1004 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: Viop XXXV

uzun vadeli yatirim yapmak isteyen bundan sonra hisse alsin...dolar zirvesinde emlak piyasasi zirvesinde nakit parayla alinacak prim yapacak borsadaki hisseler haricinde pek bisi kalmadi..varsa soyleyin oraya yatiralim

2.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    uzun vadeli yatirim yapmak isteyen bundan sonra hisse alsin...dolar zirvesinde emlak piyasasi zirvesinde nakit parayla alinacak prim yapacak borsadaki hisseler haricinde pek bisi kalmadi..varsa soyleyin oraya yatiralim
    18 kat gitmeyen bi bankalar kaldı
    Alsan dert almasan dert

Dün GARAN hisse yorumunda biri vardı.
    2 milyon TL zarardaymış..
    Yurt dışında çalışan biri(ya da iş yeri sahibi)
    yıllariçinde biriktire biriktire GARAN zararı buraya ulaşmış.

Bi ara takip ederdim GARAN'ı ..USD olarak 3.50....3,85 arasıydı..
    Cuma 1 USD altında

4. Bu yorumunuza şaşırdım sn. Discretus.

Siz endeks te nasıl top oynadıklarını iyi bilen bir oyuncusunuz, endeks bazlı fk bakmak ne kadar doğru bu bir,

Kur şoku üstüne kur şoku yiyoruz, kurun stabil olduğu bir dönemde, hep yazdığım, mali yapısı kuvvetli, ihracatı en az satışlarda %35 - 40 seviyelerinde olan firmalar geçmişte ne kar getirdi ise ( dolar olarak) o karı getirecekleri aşikar.

Şu an bu tarz şirketlerde temel olarak çok ciddi alım fırsatı.

Bu turbulans ne kadar sürer, nereye düşer, yurt dışı da bozar mı, ne olur ne biter bilemiyoruz. Ama bahsettiğim tarz hisse senetlerini almak için tam zamanı bana göre. Mesela 70 liraya düşmüş Tüpraş başlığında 40 diyordu millet ya olur mu tabi olabilir ama 40 a gelirse kredi çeker ek yaparım dersin olur biter neyini düşünüyorsun artık. Anlatabiliyor muyum. Alır beklersin temel olarak.

Şunu da ekleyeyim 140 dan 25 dolara tupras almış, kağıt 9 dolara düşmüş, diyor ki pahalı ulan sen ucuzu pahalıyı karıştırmış olma

He bu ülke battı bitti adam olmaz bir daha düzelmez diyorsan da bunlara hiç bakmıyor olmak komple dışarı çıkmak lazım bana göre ki onu yapana da saygım var, olabilir yani ne diyeyim.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

eylül başı itibarı ile son 10 yıl borsa istanbul f/k oranı.

son rakam 8.6 civarı.. yani "usd bazlı ucuzuz" argumanlarına karşı alternatif bir sigorta bu tür bakış açısı, daha az yanıltıcı.. usd bazlı ucuzsun ama demek ki şirketlerin karlılık olarak o kadar ümit vadetmiyor.. bu grafiğe göre bist endeksi f/k ortalamasını 10 kabul etsen %20, f/k 'yı 12 kabul etsen %50 prim potansiyeli var.. yani usd bazlı eski seviyelerine ulaşmak için 3-4 kat artma ihtimali ("usd bazlı çoooookkkkk ucuzuz o nedenle müthiş bir şahlanış olacak endekste" argumanı) bu grafiğe göre çok olası değil..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

eylül başı itibarı ile son 10 yıl borsa istanbul f/k oranı.

son rakam 8.6 civarı.. yani "usd bazlı ucuzuz" argumanlarına karşı alternatif bir sigorta bu tür bakış açısı, daha az yanıltıcı.. usd bazlı ucuzsun ama demek ki şirketlerin karlılık olarak o kadar ümit vadetmiyor.. bu grafiğe göre bist endeksi f/k ortalamasını 10 kabul etsen %20, f/k 'yı 12 kabul etsen %50 prim potansiyeli var.. yani usd bazlı eski seviyelerine ulaşmak için 3-4 kat artma ihtimali ("usd bazlı çoooookkkkk ucuzuz o nedenle müthiş bir şahlanış olacak endekste" argumanı) bu grafiğe göre çok olası değil..
    2000'den alsana şunu bir.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bu yorumunuza şaşırdım sn. Discretus.

Siz endeks te nasıl top oynadıklarını iyi bilen bir oyuncusunuz, endeks bazlı fk bakmak ne kadar doğru bu bir,

Kur şoku üstüne kur şoku yiyoruz, kurun stabil olduğu bir dönemde, hep yazdığım, mali yapısı kuvvetli, ihracatı en az satışlarda %35 - 40 seviyelerinde olan firmalar geçmişte ne kar getirdi ise ( dolar olarak) o karı getirecekleri aşikar.

Şu an bu tarz şirketlerde temel olarak çok ciddi alım fırsatı.

Bu turbulans ne kadar sürer, nereye düşer, yurt dışı da bozar mı, ne olur ne biter bilemiyoruz. Ama bahsettiğim tarz hisse senetlerini almak için tam zamanı bana göre. Mesela 70 liraya düşmüş Tüpraş başlığında 40 diyordu millet ya olur mu tabi olabilir ama 40 a gelirse kredi çeker ek yaparım dersin olur biter neyini düşünüyorsun artık. Anlatabiliyor muyum. Alır beklersin temel olarak.

Şunu da ekleyeyim 140 dan 25 dolara tupras almış, kağıt 9 dolara düşmüş, diyor ki pahalı ulan sen ucuzu pahalıyı karıştırmış olma

He bu ülke battı bitti adam olmaz bir daha düzelmez diyorsan da bunlara hiç bakmıyor olmak komple dışarı çıkmak lazım bana göre ki onu yapana da saygım var, olabilir yani ne diyeyim.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    alıntı yaptığın grafiğin üzerine üç ayrı mesaj yazdım bir şekilde değişik alternatifleri de gözönüne alan.. dikkat edersen endeks düşer çıkar demiyorum, ama usd bazlı ucuzuz argumanının yeterli olmadığını karlılığın önemli bir gösterge olabilieceğini yazdım..özellikle 650 olan dolar bazlı eski zirveyi hedefleyenler için. ki şimdi 150-160 mertebesinde..

genelde endeks bazlı bir oyuncuyum (opsiyon, futures vb) ama hisse bazlı da alım satım yapıyorum daha nadiren.. dolayısıyla yazdıklarım endeks bazlı.. enflasyon ciddi artarsa aynı f/k 'da bile yüksek endeks rakamları olabileceğini zaten yazmışım, mesajlarımın hepsini oku

ayrıca.. %5-10 benim için çok güzel dalgalanma.. ben bununla ilgileniyorum, çok sık olsun, endeks nereye giderse gitsin ama dalgalı olsun, tek yönlü olmasın..

diğer yandan.. f/k tarihsel bir gösterge.. illa öyle olacak demek değil.. ama elimizde sadece bir gösterge.. göstergelerden birisi.. şirketler kar yapar bu endeksin gösterge kar değerine yansır ve sonuçta bir grafik ortaya çıkar.. bu datayı aylık borsa yayınlıyor sanırım.. sonuçta bir gösterge.. son 10 yılda nasıl seyretmiş..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

enseyi karartmayın. her şeyin zamanı var.

99 krizinden sonra banka alanlar bile 3-4 yılda 20-30 kat kar etti. yeter ki bir değişim olsun.

3-5 yazımı okuyan zaten hangi bankaları ve grupları kastettiğimi bilir. ufaktan portföy yapmaya başladık bakalım.
    audentes Fortuna iuvat

8. 2 fk da olur 1 fk da ne olacak ?? İmtiyazlı hisse senedi olunca sadece bir simülasyon içerisinde kalıyoruz.

Biri gelse isc yi çizse tğm malı toplasa suan 2.5 b dolar hadi biz diyelim 10 b dolar topladı. Eee ne olacak adamın masaya oturma hakkı bile yok.

Sadece bir oyun gerçekten kumar.

Kaldırırsın imtiyaz olayını ozaman pahalı ucuz kavramını görürüz. Patron malmı satıyor malınımı koruyor görürüz. Abd de böyle durumlar.

Sayfa 885/1004 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •