Sayfa 90/499 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3987 madde; 713 - 720 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Arkadaslar mrb. Sayfayı sürekli takip ediyorum ama yazma gereği duymamıştım. Burda sürekli komplo senaryoları kuruluyor. Herkes kafasında bir hikaye kurup anlatıyor. Bende acaba şirketi arasam ne derler diye şirketi arayıp sordum herşeyi. Özetle şunları söylemek istiyorum.

1. Ekim ayında şirket tarihinin en büyük işlem miktarına ulaşmış. Yani fabrika ve üretim ayağında herşey yolunda.
    2. Tmsf olayı şirket için tamamen kapanmıştır. Bu saatten sonra basmane olayı bizi ilgilendirmiyor.
    3. Tmsf yüzünden üzerimizde birçok kısıtlama tedbirler vardı bunların kalkması işlerimizi dahada hızlı büyütecek diyorlar.
    4. En son yapılan mahkeme kararı açıklaması 60 gün içinde acıklama yapma zorunluluğu olduğu için mecburen yapmıs oldugumuz bir açıklamadır olumsuz algılanmasına gerek yok.
    5. Vakıfbank ile 4-5 aydır ortak bir protokol yapılması için çalışmalar devam ediyormuş. Fakat şu an uzlası sağlanamayan konu ne kadar faiz olacağı.
    6. 31 aralığa yetişirmi 12 aylık bilançoda görür müyüz sorusuna cevaben hep bunun için çabaladık fakat şu an zaman daraldı yetişmeyebilir söz vermeyelim dedi.
    7. Yakın izleme pazarından çıkmamız için engel nedir? 2 engel vardı. Tmsf çözüldü. Tek engel vakıfbank. Vakıfbank borcunun ödenmesine gerek yok net bir protokol ortaya koymamız yeterli.
    8. Ne zaman ulusal pazara geçeriz? Vakıfbank işi çözüldükten sonra en fazla 6 ay içinde olur.

Şu an gündemdeki tuö sorulara cevaplar bunlar. Kimse saçma senaryolar üretmesin lütfen. Başka sorusu olan varsa sorabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by alex10 Yazıyı Oku
    Arkadaslar mrb. Sayfayı sürekli takip ediyorum ama yazma gereği duymamıştım. Burda sürekli komplo senaryoları kuruluyor. Herkes kafasında bir hikaye kurup anlatıyor. Bende acaba şirketi arasam ne derler diye şirketi arayıp sordum herşeyi. Özetle şunları söylemek istiyorum.

1. Ekim ayında şirket tarihinin en büyük işlem miktarına ulaşmış. Yani fabrika ve üretim ayağında herşey yolunda.
    2. Tmsf olayı şirket için tamamen kapanmıştır. Bu saatten sonra basmane olayı bizi ilgilendirmiyor.
    3. Tmsf yüzünden üzerimizde birçok kısıtlama tedbirler vardı bunların kalkması işlerimizi dahada hızlı büyütecek diyorlar.
    4. En son yapılan mahkeme kararı açıklaması 60 gün içinde acıklama yapma zorunluluğu olduğu için mecburen yapmıs oldugumuz bir açıklamadır olumsuz algılanmasına gerek yok.
    5. Vakıfbank ile 4-5 aydır ortak bir protokol yapılması için çalışmalar devam ediyormuş. Fakat şu an uzlası sağlanamayan konu ne kadar faiz olacağı.
    6. 31 aralığa yetişirmi 12 aylık bilançoda görür müyüz sorusuna cevaben hep bunun için çabaladık fakat şu an zaman daraldı yetişmeyebilir söz vermeyelim dedi.
    7. Yakın izleme pazarından çıkmamız için engel nedir? 2 engel vardı. Tmsf çözüldü. Tek engel vakıfbank. Vakıfbank borcunun ödenmesine gerek yok net bir protokol ortaya koymamız yeterli.
    8. Ne zaman ulusal pazara geçeriz? Vakıfbank işi çözüldükten sonra en fazla 6 ay içinde olur.

Şu an gündemdeki tuö sorulara cevaplar bunlar. Kimse saçma senaryolar üretmesin lütfen. Başka sorusu olan varsa sorabilir.
    Holdingin bir sözcüsü edasıyla yazmışsınız elinize sağlık.
    Bende biraz anlama zorluğu var da. Bir daha arayıp basit bir soru sorabilir misiniz?

VAKIFBANK'A ÖDEME YAPILDI MI?

A) Hayır ödeme yapılmadı
    B) Evet ..... tutarında ödeme yapıldı

İki seçenekten birini söylesinler lütfen. Cümleler uzayınca ben anlayamıyorum.

3. Mzhld ki satıcı bugün uyuya kaldı galiba...yada 3.20 nin altına vermeye korkuyor...😂😂

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Evet eplas ve mzhld son senelerde ya zarar etti ya da çok düşük karlar gösterdi. Durum gerçekten öyle miydi. Acaba yıllardır karlar bilinçli düşük gösterildi ve gerçek karlar borsaya kote olmayan Ege Yıldız firmasına aktarıldı mı diye hep konuşulmuştur. Acaba karlar Vakıfbank borcunu tek kalemde (defaten) kapatmak için biriktirilmiş olabilir mi?
    Devam edeceğim.
    MZHLD -- Baba , EPLAS -- Oğul .. olarak zarar etti ya da çok düşük karlar açıkladı.Son 9 aylık blanço haricinde.
    Borsaya kote olmayan , EGE YILDIZ -- Torun .. karlılığı bilinmesede biz yatırımcılar yatırımcı sınırlarımızı zorlayarak , yatırımcılığımızı biliyor isek , torunumuz EGE YILDIZ pazarlama şirketimiz , geçmiş senelere göre ne kadar kar edebilir ve karından aylık taksitler halinde ne kadar ödeme yapabilir ....? ADAM gibi Gerçek yatırımcılar , değerine sahip çıkanlar , taçlandırmayı bekleyip şirketlerini gururla taşıyanların yorumlarını rakamsal olarak belirtmesini rica ederim.....x.xxx.xxx.....???

yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : knsvsn; 17-12-2017 saat: 22:08.

5. Baba, oğul belli...egyo da ruhul kudüs olsun 😎

SM-N930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. ----------------- .....x.xxx.xxx......???

Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    2012 yılı ağustos ayı gidin vakıfla bir protokol yapıldı. 2.500.000 usd peşinat verildi. yüklenici firmayı TMSF kabul etmedi ve protokol sona erdi. takiben 500.000 , 1.200.000 vs tl ödemeler yapıldı ve dolar borcu tl çevrilerek 52.000.000 tl borç sabitlendi. 2014 sonu 7.000.000 daha ödendi ve borç 45.000.000 tl ye düşürüldü. borç ilişkilerinde vakıf ile eplas arasında sanki baba ogul ilişkisini gözledim ve borça ödenen faiz merkez bankası borçlanma faizine( %9 ) denk geliyordu. ve bunu bilançolarda yılda diğer finansal giderlerle birlikte 8/9 milyon tl bir gider olarak karşımıza çıktı. bütün işlemleri GRUP Vakıfbank aracılığı ile yaptığından böyle bir uzlaşma olduğu kanısı uyandı bende. ama yapılan protokol ve doların tl çevrilmesi ve Alsancak tan gm. satışı ile gelen ve 7.000.000 tl den sonra kalan 45.000.000 tl ana borç olarak görmekteyim. bilançodaki finansal giderde ana para sabit kalarak o meblağa ödenen faiz gideri olarak gördüm. basmane satışından 40.000.000 dolar güçyapıya düşmektedir.bunun tahminen yarısı güçbirliginin tmsf ye borcuna gideceğinden ,kalan 20.000.000 dolar eplasın diğer borçları için yapılacak protokolde uzlaşıya varılacağı kanaatindeyim. tmsf ninde arsa karşılığı vakıf alacağını garanti etmesi gerekir.her şey açıkta arsa satışından gelecek parayı tmsf, vakıfa garantisini veremiyor. bu benim öngörüm .
    sn.egedük ,siz bildiklerinizi bilanço ve kap bilgileri ile teyit edermisiniz. bu işler hayalle olmaz.
    2014 --- 12. ay
    2015 --- 12. ay
    2016 --- 12. ay
    2017 ---- 9. ay
    ----------------- 13.09.2017 yorumlarını analiz etmenizi rica ederim -----

Son düzenleme : knsvsn; 22-12-2017 saat: 22:29.

7.  Alıntı Originally Posted by knsvsn Yazıyı Oku
    ----------------- .....x.xxx.xxx......???

2014 --- 12. ay
    2015 --- 12. ay
    2016 --- 12. ay
    2017 ---- 9. ay
    ----------------- 13.09.2017 yorumlarını analiz etmenizi rica ederim -----

Hissenin potansiyelini ben kendi adıma çok net biliyorum. Sermayesi 10.836.000 TL ve dolaşımda sadece 4.235.000 lot hisse var. Yani herbir lotu çok değerli. Yılsonuna sermayesinin üzerinde bir kar açıklayacak bu da belli. İMKB de sermayesi kadar kar açıklayan hisselerin fiyatına bakın mzhld ve eplas ın ne kadar ucuz kaldığını görürsünüz. TMSF düğümü çözüldü, Vakıfbank ile ilgili birşey yazmayacağım artık (anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az)
    Beklentiler olarak, varlıkların yeniden değerlenmesi, Özkaynakların artıya geçmesi, yakın izleme pazarından ulusal pazara çıkış, temettü dağıtımı kaldı.
    Burada yazan tüm arkadaşlar hisselere inanıyor ve güveniyor. Burada hisseleri kötüleyen yazılar hep yazıldı çizildi. Herkes kendi aklını kullanarak kararını verdi satmayan satmadı, sabırla bekledi ve beklemeye devam edecek.
    Zamanında X yerde arsa alsaydık zengin olmuştuk hikayelerini hep duyarız. İlerde de Mzhld veya Eplas alsaydık zengin olurduk hikayeleri duyacağız.
    Yılsonuna 5 işgünü kaldı. Bu 5 gün içinde KAP'a bildirim düşecek mi bunu takip ediyor olacağız.
    Bu arada sayın hknsvsn,
    12+12+12+9=45 yapıyor Vakıfbank borcu da bilançoda 45 milyon gösteriliyor. Güzel denk gelmiş.
    Ama önemli olan bağımsız denetimden geçecek olan 2017 yılsonu bilançosunda rakam ne olacak?

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hissenin potansiyelini ben kendi adıma çok net biliyorum. Sermayesi 10.836.000 TL ve dolaşımda sadece 4.235.000 lot hisse var. Yani herbir lotu çok değerli. Yılsonuna sermayesinin üzerinde bir kar açıklayacak bu da belli. İMKB de sermayesi kadar kar açıklayan hisselerin fiyatına bakın mzhld ve eplas ın ne kadar ucuz kaldığını görürsünüz. TMSF düğümü çözüldü, Vakıfbank ile ilgili birşey yazmayacağım artık (anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az)
    Beklentiler olarak, varlıkların yeniden değerlenmesi, Özkaynakların artıya geçmesi, yakın izleme pazarından ulusal pazara çıkış, temettü dağıtımı kaldı.
    Burada yazan tüm arkadaşlar hisselere inanıyor ve güveniyor. Burada hisseleri kötüleyen yazılar hep yazıldı çizildi. Herkes kendi aklını kullanarak kararını verdi satmayan satmadı, sabırla bekledi ve beklemeye devam edecek.
    Zamanında X yerde arsa alsaydık zengin olmuştuk hikayelerini hep duyarız. İlerde de Mzhld veya Eplas alsaydık zengin olurduk hikayeleri duyacağız.
    Yılsonuna 5 işgünü kaldı. Bu 5 gün içinde KAP'a bildirim düşecek mi bunu takip ediyor olacağız.
    Bu arada sayın hknsvsn,
    12+12+12+9=45 yapıyor Vakıfbank borcu da bilançoda 45 milyon gösteriliyor. Güzel denk gelmiş.
    Ama önemli olan bağımsız denetimden geçecek olan 2017 yılsonu bilançosunda rakam ne olacak?
    Senetle ilgili söylemiş olduğunuzda haklısınız,ama şu anda şirket için en önemli konu 2009 da VAKIFBANKA 45 MİLYON tl OLAN BORCUNUN ŞU ANDA miktarının NE OLACAĞI,vakıfbank o borç için 200-300 milyon TL borç çıkarırsa şirket belini doğrultamaz,ama bu borcun faizini siler veya 45-100 milyon arası diye belirtirse faiz alacaklarının bir kısmından feragat ederse o zaman süper olur.Şu anda top VAKIFBANKTA,45 MİLYON tl borcun 8 yıldaki üzerine binecek faizde (borç 2009 dan bugüne faiziyle beraber hesaplanacak.)

Sayfa 90/499 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •