Onemli Gunler Banner
Sayfa 903/1006 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Bahricim dolar bu gun cikmaz degil mi?

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,487
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Allah korumuş, bugün dolar kredi alacak kişi aynı gün viopta hedge yapıp kuru sabitlemeli, aksi halde hayatı kayabilir
    Sanırım zaten dövizle kredi alınmıyor artık, özel şartlar falan getirildi.
    2001 krizi henuz taze idi, odeme sozlesmesi yapmaya tl yapmak uzere gittim, artis her 6 ayda bir kere memur maas artisina endekslenecekti.
    Muhasebeci bana herkes dolar bazli yapiyor siz neden TL bazli yapiyorsunuz deyince uyandim.
    O kadar kisa aralikta 2. bir defa 2001 krizi olasiligi dusuk dedim.
    Su anda da diyorum ki bu seviyelerden ben artik dolar alamam, cocuklara lazim olursa o baska tabii..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    omicron varyantının teşhis zorluğu ve aşıların işe yaramadığının açıklanması ile aşırı bulaşıcılığının tespit edilmesi sonucu
    FED varlık alımını da azaltamaz faiz de arttıramaz.
    Dolar enflayonu da 6'yı aşar.

Artık hesapları omicron'a göre yapacağız.Bu virüs AİDS virüsüyle ilişkilenerek mutasyona uğramış, durum tehlikeli.

https://www.klimik.org.tr/koronaviru...etni-ve-oneri/
    Varyantların hepsi ellerinde hazır. 2023'e kadar sırayla omega'ya kadar hepsini deneyecekler.

FED bunları bahane olarak kullanıp daha çok para basacak.

Bir de şunu okudum yeni:

https://eksisozluk.com/entry/130499247

bbc türkçe'nin konuyla ilgili açıklamasını okudum şöyle bir ifade var:

"bbc sağlık ve bilim muhabiri james gallagher'a bilgi veren bir bilim insanı, varyantı "korkunç" diye niteledi,"

yahu bilim insanı korkunç diye niteleme yapmaz, yapıyorsa bilim insanı değil film insanıdır.hangi araştırma sonucunun bulgusu "korkunç" olabilir! çocuk mu korkutuyorsunuz!. korkunç ifadesi bir yargıdır. bilim insanı böyle "korkunç" beceriksiz laflar etmez. araştırmanı yaparsın, bulaşma oranını hesaplarsın, oradan bir sayı çıkar. o sayı da korkunç değildir. sonucu korkunç olan bir araştırma yoktur dünyada. diyelim ki göktaşı çarpacak dünya yok olacak bu bile korkunç bir araştırma sonucu değildir. sonuçtur sadece.

neyse elhamdülillah zamanında phd aldım da yemiyorum bu olayları.
    Adam 100% haklı.

4. Pfizer ve BioNTech, Omicron varyantının mevcut aşıyı etkisiz kılması halinde, 100 gün içinde aşı geliştirme sözü verdi.

Alıntıdır...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Benimde okuduklarıma göre covid devam edecek ve kapanmalara döneceğiz gibi görünüyor. Böyle bir durumda FED faiz yükseltemez gibime geliyor. Bu benim Kendi düşüncem tabi

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2001 krizi henuz taze idi, odeme sozlesmesi yapmaya tl yapmak uzere gittim, artis her 6 ayda bir kere memur maas artisina endekslenecekti.
    Muhasebeci bana herkes dolar bazli yapiyor siz neden TL bazli yapiyorsunuz deyince uyandim.
    O kadar kisa aralikta 2. bir defa 2001 krizi olasiligi dusuk dedim.
    Su anda da diyorum ki bu seviyelerden ben artik dolar alamam, cocuklara lazim olursa o baska tabii..

Syg,
    Dolar 5 ikende aynı melodiyi dinliyorduk.!!
    Deniz kenarına yakın küçük bir kasabaya yerleşmeyi düşünsen iyi olacak kanısındayım.!!
    İstanbulda emekli adamın ne işi olur.!!
    Pembe domates 20 TL verirsen.!!
    Küçük kasabada 5 TL ye alırsın.!!
    Araba yerine o paraya küçük tekne alırsan.!!
    Hayatını yaşarsın.!!
    Syglar dudu ağabey.!!
    Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, "Çok fazla veri olmasa da, virüsün işine yarayacak bu kadar çok mutasyonu ilk defa bir arada görüyoruz, oldukça şaşırtıcı. Muhtemelen bağışıklığı düşük birisinde oluştu, başka alternatif zor gözüküyor. Ama daha önemlisi Güney Afrika'dan gelen bilgilerde delta ile rekabet ediyor gözükmesi" ifadelerini kullandı.
    https://www.haberturk.com/bilim-insa...b11529-3264959

Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonu 'Omicron'un tespit edildiği Belçikalı kadının, Mısır'dan Türkiye aktarmalı olarak ülkesine döndüğü açıklandı.
    https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...-ucmus-1888080

8.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Pfizer ve BioNTech, Omicron varyantının mevcut aşıyı etkisiz kılması halinde, 100 gün içinde aşı geliştirme sözü verdi.

Alıntıdır...
    Ondada şunu anlamadım 3 veya 4 doz olan üstüne birde bunu mu olacak ? Şimdi o zaman 3. Dozu olmayalım mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 903/1006 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •