Sayfa 905/1001 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915955 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,233 - 7,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Maalesef var öyle ,şu anki realite bu.Ha bu realiteyi değiştirmeye gücümüz yeter mi ,vay kefere deyip gemileri yakabilirmiyiz tabi üstünde çok düşünülmesi gereken konular.Ama benim aklıma takılan bir mevzu var.Temel arkadaşı moşe nin gözüne durup dururken bir tane yumruk çakmış.Moşe naptın temel demiş biz arkadaşız niye yumruk attın.Temel e siz de isayı çarmıha germişsiniz pis yahudi demiş.Moşe de iyi de temel bu 2000 yıl önce oldu.Temel ben anlamam ben yeni duydum demiş.Şimdi bu karasuları olayı yeni değil,bu ara ne oldu da bu kadar güncelleşti nedir olay pek çözemedim.Ha osmanlının eski hakları hala bizim olarak görülüyorsa o kadar çok konu gündeme gelir ki altından kalkamayız.En son küçük enişte suriyede bir macera yaşattı bize ,sonuç 4 milyon suriyeli yeni vatandaş oldu.
    Yunanistan kamyon gibi ilerliyor. Karasuların 12 mile çıkarılma konusu raftaydı. Onuda bilerek ortaya çıkardılar. Bugün ilginç bir şey gördüm.
    “Siyasete girmeden önce uluslararası finans sektöründe çalışan Miçotakis, 2003 yılında Davos'ta "Geleceğin Liderleri Platformu"na seçilmişti.”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Hayır şundan bu konular aklıma takılıyor.Malum 2021 de başlayacak bir kaos dönemi öngörenler var.Dünyanın pek çok noktasında ufak ufak savaşlar çıkaracaklar gibi.Pek çok sorun kaşınıyor.Bunlar hiç hayra alamet değil.
    Millet içmiş, çakır keyif ama müzik bitti artık evinize gidin demeye kimse cesaret edemiyor.
    Diğer bir deyişle zenginler parasını aldığı fakirlerden kurtulmanın nazik bir yolunu bulamıyor.

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yunanistan kamyon gibi ilerliyor. Karasuların 12 mile çıkarılma konusu raftaydı. Onuda bilerek ortaya çıkardılar. Bugün ilginç bir şey gördüm.
    “Siyasete girmeden önce uluslararası finans sektöründe çalışan Miçotakis, 2003 yılında Davos'ta "Geleceğin Liderleri Platformu"na seçilmişti.â€

Sn egeli saddam kuveyte girmeden amerika büyükelçisiydi sanırım şimdi tam emin değilim bir amerikalı yetkili ile görüşürken kuveyt olayından bahsediyor,o da bu sizin iç işinizdir bizi ilgilendirmez diyor.Sonra saddam kuveyte giriyor devamı malum.Bazen uluslararası ilişkilerde tuzaklar kuruluyor çok dikkatli olmak lazım.Bu işlerde çok ama çok soğukkanlı olmak lazım.

Sn egeli saddam kuveyte girmeden amerika büyükelçisiydi sanırım şimdi tam emin değilim bir amerikalı yetkili ile görüşürken kuveyt olayından bahsediyor,o da bu sizin iç işinizdir bizi ilgilendirmez diyor.Sonra saddam kuveyte giriyor devamı malum.Bazen uluslararası ilişkilerde tuzaklar kuruluyor çok dikkatli olmak lazım.Bu işlerde çok ama çok soğukkanlı olmak lazım.
    Mevcut iktidar bugüne kadar çok yanlış karar verdi. Ama hiç bir zaman ani hatalı karar vermedi.
    Rus uçağının düşmesi sonrasında, rahip olayında ve en son barış pınarında bunu gördük.
    Ege’de güç dengesi Türkiye lehine değişti. Yunanistan bunu diplomasi yoluyla dengelemeye çalışıyor.

“Ne var ki, Çavuşoğlu gibi Türkiye’deki siyasetçi ve akademisyenlerde de Türk devlet politikasının belirlediği gibi ve Yunanistan’ın kabul edemeyeceğini bilindiği halde, "Adalet Divanına yalnız kıta sahanlığı ve MEB konularının değil, Yunanistan’ın Ege’deki adalarının kara suları 6 mil olduğu halde hava sahasının 10 mil olmasından kaynaklanan sorunun, aidiyeti belirsiz adacık ve kayalıkların statüsünün ve Lozan Anlaşması gereğince silahtan arınması gereken Yunan adalarının silahsızlandırılması gibi konuların da bir paket haline getirilmesi gerektiği" görüşü hakim.”

“Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı ve aynı zamanda anayasa profesörü Evangelos Venizelos ise son açıklamasında, "Lahey'e evet ama sadece kıta sahanlığı ve MEB’in belirlenmesi için başvurulabilir. Yunanistan’ın 10 mil hava sahası, küçük adacıkları ya da adaların silahsızlanması gibi egemenlik hakları asla mahkemelik olamaz" görüşünü savunarak Yunan devlet politikasından şaşmıyor.”

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.e...na-basvurur-mu

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Mevcut iktidar bugüne kadar çok yanlış karar verdi. Ama hiç bir zaman ani hatalı karar vermedi.
    Rus uçağının düşmesi sonrasında, rahip olayında ve en son barış pınarında bunu gördük.
    Ege’de güç dengesi Türkiye lehine değişti. Yunanistan bunu diplomasi yoluyla dengelemeye çalışıyor.

“Ne var ki, Çavuşoğlu gibi Türkiye’deki siyasetçi ve akademisyenlerde de Türk devlet politikasının belirlediği gibi ve Yunanistan’ın kabul edemeyeceğini bilindiği halde, "Adalet Divanına yalnız kıta sahanlığı ve MEB konularının değil, Yunanistan’ın Ege’deki adalarının kara suları 6 mil olduğu halde hava sahasının 10 mil olmasından kaynaklanan sorunun, aidiyeti belirsiz adacık ve kayalıkların statüsünün ve Lozan Anlaşması gereğince silahtan arınması gereken Yunan adalarının silahsızlandırılması gibi konuların da bir paket haline getirilmesi gerektiği" görüşü hakim.â€

“Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı ve aynı zamanda anayasa profesörü Evangelos Venizelos ise son açıklamasında, "Lahey'e evet ama sadece kıta sahanlığı ve MEB’in belirlenmesi için başvurulabilir. Yunanistan’ın 10 mil hava sahası, küçük adacıkları ya da adaların silahsızlanması gibi egemenlik hakları asla mahkemelik olamaz" görüşünü savunarak Yunan devlet politikasından şaşmıyor.â€

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.e...na-basvurur-mu

Sn egeli egede güç dengesi lehimize derken kasıt savaş gücümüz mü.

Rus uçağında özür diledik sanırım,rahip olayı da tatsız çözüldü.Genelde geri adım attık.Bu da çok hoş değil tabi.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Sn egeli egede güç dengesi lehimize derken kasıt savaş gücümüz mü.
    Nüfüs ve ekonomik büyüklük açısından, sanayi açısından neredeyse her açıdan daha güçlüyüz. Mesela kurtuluş savaşı sırasında nüfüsümüz neredeyse denkmiş

O egeli ben değilim

Bu hep böyle değilmiydi.Son zamanlardaki değişimleri bunlar açıklamaz ki.

Sayfa 905/1001 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •