Sayfa 907/1000 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,249 - 7,256 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Herkes gece nasil rahat uyuyacaksa o sekle sokmali portfoyu
    Bu da kisiye gore degisir.
    20 lerinde birisi cok farklidir 60 larina gore.
    Evli olan da cok farkli bekara gore.
    Cocugu olan da..
    Hatta cocugunun egitimi bitmis olan da.
    Emekli maasi olan da bir ayri cinstir..
    Dolayisi ile bir "one fits all" durumu yoktur.
    Ben ise bir psikopatim, 100% ve her daim hisse senedi ile devam..
    Syg,
    Kaç hisse senedi taşıyorsun.hangi kritere göre aliyorsun?

2.  Alıntı Originally Posted by Kokareç Yazıyı Oku
    Şu anda benim % 45.5 temettü hissesi % 55.5 eurobond
    Geçen seneden beri düşündüğüm ama bir türlü cesaret edip yapamadığım portföy şekli, şimdi de zarardaki bir sürü fonlarla ve aylardır çıkmak bilmeyen hisselerle uğraşıp duruyorum.
    Bazen diyorum ne var ne yok zararına satıp, buradan ikisine de gir, bir daha da fondu, altındı gümüştü, hisseydi hiç biriyle artık uğraşma ama dolar ve temettü hisseleri almak için hep geç kalmışım gibi geliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,365
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Kaç hisse senedi taşıyorsun.hangi kritere göre aliyorsun?
    3 tane..
    1 tanesi saf kan temettu
    1 tanesi yari buyume yari temettu
    1 tanesi safkan buyume
    3 tane benim icin ideal.
    Daha fazlasi ile ugrasamam.
    Agirliklarini degistiririm en fazla bundan sonra.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Çok hisse taşımak iyi değil zaten.alip unutmak en iyisi.burda devamlı kar eden iyi yönetilen sağlam olması lazim.

5. Türkiye ortodoks politikalara dönse cds ler düşer mi düşerse kaça kadar düşer. Ülke riski için kritik soru bu bence. Ve ben normal bir yönetim gelirse cds lerin düzeleceğini düşünüyorum. Eğer ekonomi kuralına göre yönetiliyor olsaydı da cdsler 700 olsaydı işte o zaman ne eurobond nede borsaya yatırım yapmazdım. Bu tezimin sonucunda ya para kazanıcam yada kaybedicem.

Abd enflasyonu düzelecek mi? Fed enflasyonu düzeltme gücüne sahip mi? Burda da cevabım evet olur. Bana göre fed enflasyonu düşürme gücüne sahip kontrol onlarda. Kritik soru faizi ne kadar yükselterek bunu başaracaklar. Bu konuda net tahmin yapamıyorum. Ancak iyi ihtimal faizi 3-4, kötü ihtimal 8-10 arası yükseltip bununda 2-3 yıl süreceğini tahmin ediyorum.

Bu durumda eurobond alırken iyi ihtimalle eurobond faizleri 5 bandında kötü ihtimalle 12 bandında olur diye düşünüyorum. Bununda en fazla 2-3 yıl süreceğini düşünüyorum. Şuan eurobond faizleri 9 lara yanaştı. Özellikle uzun vadeli olanlar 10 u geçtikçe ekleme yapmayı düşünüyorum.

Bunlar kendi tahminlerim sadece. 2-3 yıllık finans bilgisi olan ve sadece 1 yıldır borsa+eurobond yatırımı olan biriyim. Amatör tahminlerden ibaret olup yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Geçen seneden beri düşündüğüm ama bir türlü cesaret edip yapamadığım portföy şekli, şimdi de zarardaki bir sürü fonlarla ve aylardır çıkmak bilmeyen hisselerle uğraşıp duruyorum.
    Bazen diyorum ne var ne yok zararına satıp, buradan ikisine de gir, bir daha da fondu, altındı gümüştü, hisseydi hiç biriyle artık uğraşma ama dolar ve temettü hisseleri almak için hep geç kalmışım gibi geliyor.
    temettü hissesi almak için ben de geç kaldım galiba diye düşünüyorum. sağlam bir düzeltme gelse de alsak modundayım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,365
    https://youtu.be/8uPYJauMxUA

Temettu hissesi portfoyu yapmak icin faydali bir video.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://youtu.be/8uPYJauMxUA

Temettu hissesi portfoyu yapmak icin faydali bir video.

Syg,
    tuncay turşucu'nun videolarına bakıyorum ara sıra. bu konuda en makul abilerden biri anladığım kadarıyla. ama siz topu sürekli taca atıyorsunuz :)

sizce yeni giriş yapmak için doğru zaman mı? kademeli girmeli mi, beklemeli mi? ne derseniz yapacağız gibi bir durum yok raat olun. :) fikrinizi merak ederim sadece.

Sayfa 907/1000 İlkİlk ... 407807857897905906907908909917957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •