Sayfa 908/1024 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    4 yıl için "0" faiz duymuştum.. hatta okumuştum.
    Gerçek dışı. KGF desteği ile nakit akışının anlamlarını karıştıran bazıları "kanmış" diyelim. Devlet KGF ile "batan olursa belli kısmını karşılarım" diyor. Ortada ne bir anapara desteği ne de bir faiz desteği var. Devletten çıkan bir para yok şu an. Banka her zaman verdiği krediyi veriyor, devleti de 2. kefil yazıyor, hepsi bu. 4 yıl ödemesiz ama 7 yıl vadeli bir kredinin ilk 4 yılında nakit akışı yok diye buna "faizsiz" diyenleri bankacılık kursuna alalım. İlk 4 yıl faiz ödenmemiş olması, sonraki 3 yılda ilk 4 yılda da biriken faizlerin ödenmeyeceği anlamına gelmiyor. KGF olsun olmasın; herhangi bir bankadan herhangi bir kredi alındığı günden itibaren faiz tahakkuk eder, sadece ödeme vadeleri değişebilir. Faizsiz diye reklamı yapılan kredilerde bile bu, dosya parası vs. isimleriyle alınır.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

2.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Ben bir şey sorcam ziraatten konut kredisi alsak yıllık maliyet 11.x gibi ; bu parayı 14.x den faize yatırsak direk bedavadan para kazanmış olmuyor muyuz ben mi yanlış hesaplıuorum
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    14 faizin neti kabaca 12. Kredi 10 yıllık ve sigortalarıyla dosya masrafıyla etkin maliyeti de en az 12. Ortada kazanılacak bir para olmadığı gibi, 10 yıl boyunca mevduat faizinin buradan aşağı düşmeme garantisi de yok...
    Her şeyden öte önemli bir ayrıntı daha var, Bankanın verdiği para ile ev aldığınızda elinizde para kalmıyor, Ama ben babamın evini alayım babamda parayı bana versin mevduata koyalım derseniz, buna da banka izin vermiyor, Yani bildiğim kadarıyla 1. ve 2. derece akrabalarınıza ev satarsanız banka bunu kabul etmeyebiliyor.
    Ancak geçmişte bu tür alengirli işleri yapan bazı sanayiciler olmuş, birbirlerinin evlerini konut kredisi ile alarak aralarındaki borç için vade uzatımı yapmayı denemişler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Her şeyden öte önemli bir ayrıntı daha var, Bankanın verdiği para ile ev aldığınızda elinizde para kalmıyor, Ama ben babamın evini alayım babamda parayı bana versin mevduata koyalım derseniz, buna da banka izin vermiyor, Yani bildiğim kadarıyla 1. ve 2. derece akrabalarınıza ev satarsanız banka bunu kabul etmeyebiliyor.
    Ancak geçmişte bu tür alengirli işleri yapan bazı sanayiciler olmuş, birbirlerinin evlerini konut kredisi alarak aralarındaki borç için vade uzatımı yapmayı denemişler.
    Bu islere necip halkimiz "kitabina uydurmak" der.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ancak geçmişte bu tür alengirli işleri yapan bazı sanayiciler olmuş, birbirlerinin evlerini konut kredisi ile alarak aralarındaki borç için vade uzatımı yapmayı denemişler.
    Göstermelik gayrimenkul alımı ile parayı kullanmak istediğinizde tapu harç masraflarını da maliyet olarak dikkate almalı. Sanırım son durumda alan ve satan için toplamda %3 tapu harcı.

Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    4 yıl için "0" faiz duymuştum.. hatta okumuştum.
    Bahsettiğiniz Kosgeb kredisi olabilir.

6. HSBC %15 kesinleşti .

Komşum bağladı . 250 k .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. burada kar payı paylaşımlarının ve sukuk gibi ürünlerin de paylaşılacağı günleri iple çekiyorum.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    burada kar payı paylaşımlarının ve sukuk gibi ürünlerin de paylaşılacağı günleri iple çekiyorum.
    ismi lazım değil bazı aracı kurumlar mevduatınızdan dafa fazla getiri sağlayan e-fon,bono-tahvil vs. reklamlar yapıyorlar . belki onlarda paylaşılabilinir.

Sayfa 908/1024 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •