Onemli Gunler Banner
Sayfa 913/1001 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: Viop - XXIX

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Git Bi sözcü al oku..
    sözcü güvenilir gazete mi.....işte bu kafa hiç kazanamaz...borsaya bu gözle bakanlar bir şey kazanamadan el salladılar....burda duygudan ne kadar sıyrılırsan vob da o kadar iyi kazanırsın...
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sanki kare içine aldığım yer gibi olacak...bilemedim...short iş yapmıyor epeydir...yalandan 3-5 veriyor...bakalım bu sefer ne olacak...%70-80 yine bamya olur diye düşünüyorum

CiciBebe Guest
    Kaşıkla topladiysaniz boz emaneti kepçeyle vermeye hazır olun asdasasdas

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    amerikalı johny ford focus için 20 bin dolar ödüyor.. Türk vtandaşı ise 40 bin dolar.. buradan bile fark belli..

dunyanın en zengin ülkesinin vatandaşı bizim yarımız ödüyor otoya..Türk vatandaşı her alanda vergilendiriliyor.. inanılmaz ve skandal.. rezalet..
    2 kat olsa süper, ucuz derim... çoğu arabada 3 kat civarı. Motoru büyük arabalarda ise 4-5 kata çıkıyo.

Amerikada Corvette base modeli 70-90 bin dolar aralığında. Türkiyede 500 bin dolar. 5 katından da fazlaymış...
    Taşı toprağı altınmıydı neydi bizim buraların, ondan heralde...:P
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

5.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    sözcü güvenilir gazete mi.....işte bu kafa hiç kazanamaz...borsaya bu gözle bakanlar bir şey kazanamadan el salladılar....burda duygudan ne kadar sıyrılırsan vob da o kadar iyi kazanırsın...
    Beyefendi benim 8 senedir biriktirdiğim 15 tane hisse var..uzun vade temettü emeklisi olmaya çalışan biriyim.. Piyasayı yüksek görüyosam aylık alımlarımı keser gider altın alır gitti gözüyle bakıp piyasayı shortlarım bi miktar.. Benim serzenişim bankalar ile ilgili.. Siz banka avukatı filan mısınız? Laflarımı çarpıtıyorsunuz?bankalardan ne çıkarınız var karşınızdaki en ufak banka eleştirilerine, batık söylemlerini tehdit ediyosunuz

6. tekrar over doz yaptık.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

CiciBebe Guest
     Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Beyefendi benim 8 senedir biriktirdiğim 15 tane hisse var..uzun vade temettü emeklisi olmaya çalışan biriyim.. Piyasayı yüksek görüyosam aylık alımlarımı keser gider altın alır gitti gözüyle bakıp piyasayı shortlarım bi miktar.. Benim serzenişim bankalar ile ilgili.. Siz banka avukatı filan mısınız? Laflarımı çarpıtıyorsunuz?bankalardan ne çıkarınız var karşınızdaki en ufak banka eleştirilerine, batık söylemlerini tehdit ediyosunuz
    Güzel itiraf short açmışsın batmış

Olmayan haber olmayan rapor ile kendi iftiralarınla halkbankasina iftira atıyorsun..

Koy dedim raporu haberi kıyamadın.

Adamı gözünden tanırım..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Cıks alakasız değil..
    Sen cukkasına bak..
    İşte ne diyorum devlet maaşından vergi alıyor ama bordrolu başka yerden küpünü dolduruyor..Devlette oraya karışmıyor..
    3 kere 5 5 kere 3 abi..bişi değişmiyo..
    ABD de araba alırsın ama atıyorum 30 sene ev kredisi ödersin..
    O evin asla 2 ev olmaz..
    Borsaya para soksan vergisi alır devlet..
    Evinin değeri bi senede yüzde 50 artmaz..
    Aldığın araba 2. elde çok ucuz fiyata gider..
    Gibi..

Yaşam standardına bak sen..
    Ha fakir her yerde fakir elite her yerde elite..

O hayallerde ABD AB ye giden tanıdık arkadaş akrabalarım oldu..
    İnan burada daha yüksek bi hayat standartları vardı..

Paran varsa TR de kral sın..

Burada para kazanamayan da oralara gidip zengin falan olamıyor..

Tartışma bu arada amacım laf sokmak değil..Yanlış anlama..
    Katılmıyorum.
    Türkiye bence gizli bir komunizm ile yönetiliyor. Herkes devlete çalışıyor gibi. Hepimiz bireyiz. Öncelik kendimiz ve çekirdek ailemiz olmalı ama türkiye'de öncelik devlete bakmak gibi...

Amerika'da da yaşadım. Hatta annem Amerikalı ztn. Hayatımın en mutlu senelerinide ordayken geçirdim. İnanılmaz severim. Aile işi burda olduğu için mecburen döndüm, istemeyerek, mızmızlanarak döndüm fakat 10 seneye, yani 50 li yaşlarda herşeyi satar gider yine orda yaşarım.

İki ülke arasında ki yaşam kalitesi farkı... tofaş ve ferrari diyelim. Kimse kendini kandırmasın. Orda vergi kaçırmasanızda hayat standartınız çok daha yüksek. Omzunuzda devlet ağırlığı hissetmezsiniz. Rahat rahat para harcarsınız. Hele amerika'da para kazanıyorsanız, her şey çok şey çok ucuz geliyor zaten.

Benim hayat standardım burda da çok yüksek. O şekilde değerlendiriyorum. Yani düşük bütçe ile Amerika'da kabus olabilir. Ama para harciyim, güzel evlerde oturayim iyi arabalara bineyim vs diyorsanız arada ki uçurumu sölemeye gerek bile yok. Burda ucuz olan tek şey evler...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Sayfa 913/1001 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •