Onemli Gunler Banner
Sayfa 937/1003 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: Viop - XV

Viruse olan ilgide azaliyor. Bugun 76 olum aciklamisiz ama rakamdan ibaret. Eksi de bile gundem olmuyor artik.

İngiltere'de 5 yaşındaki bir çocuk koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti https://sptnkne.ws/BVSN

Arkadaşlar çocuklara bir şey olmaz deniyor,lütfen dikkatli olunuz..!!

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    İngiltere'de 5 yaşındaki bir çocuk koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti https://sptnkne.ws/BVSN

Arkadaşlar çocuklara bir şey olmaz deniyor,lütfen dikkatli olunuz..!!
    Aynen abi yukarida yazdim az once bunu.

Once sicaklar gelsin bitecek dediler. Sonra gencleri etkilemiyor dediler.

Ama hepsi yalan cikti

Çiçek aşısının muciti TÜRKLER'dir.

Çiçek aşısını yapan Yörükleri görüp bizzat deneyimleyen, İngilterenin İstanbul sefiresinin eşi Lady Montagu 1718 yılında bu olayı İngiltere'ye götürmüş, Kraliçenin izni ile hükümlülerin üstünde denetmiştir.Sonra da İngilizler icadı denildi!

Alıntıdır.

Rivayete göre büyük,büyük annemin annesi tükrüğü ile ilk aşıyı uygulamış.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Aynen abi yukarida yazdim az once bunu.

Once sicaklar gelsin bitecek dediler. Sonra gencleri etkilemiyor dediler.

Ama hepsi yalan cikti
    Ekvador'da ölen hastalar var.
    Yaz gelince sıcaklar başlayınca veya güneşin UV ışınları dik vurunca nasıl etken olacak buralarda?

6. https://twitter.com/spectatorindex/s...260522496?s=19

Italyadada pik gorulmus. Vaka artis hizinda azalma var. Mayis ayindada abdde pik yapar. Fedin parasiyla borsalar yeni rekora gider bence

7.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Daha önce söylediydim.
    Şehirleşmeyi önlemek gerekiyor.
    Türkiyeyi tarım toplumu yapmak gerekiyor.
    Su,
    gıda,
    enerji
    güvenliği konusunda çalışma ve buna uygun yatırım yapılmalı.
    Ahir zaman kapıyı çalmakta.
    önümüzde 3. dünya savaşı.
    en az 2 senelik stoklama yapmak lazım.
    Bununla ilgili birkaç şey söylemek isterim..Bildiğim ve uzmanı olduğum bir konu değil, ama yine de herkes gibi her konuda yorum yapma hakkımı kullanacağım, kusura bakmayın.
    Gelecekte tarım çok farklı şekillerde yapılabilecek.
    Bizim bildiğimiz konvansiyonel tarım çok fazla verimli değil ne yazık ki.
    Kentleşme ve endüstrileşmenin tarımsal üretime bire bir yansımasını göreceğiz, zaten son yüzyılda fazlasıyla gördük bunu..Nufüs artıkça geleneksel üretim modellerini değiştirmek zorundasınız, başka türlü bu kadar insanı doyuramazsınız.

Bugün Newyork gibi bazı gelişmiş kentlerin içinde, bina çatılarında ve eski metro ağının bulunduğu alanlarda tarımsal üretim yapılıyor..
    Londra'da kent merkezinin altında yapay aydınlatma kullanılarak topraksız tarım yapılıyor.
    Bunların sağlıklı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz tabi..Zaten çoğu şu anda deneysel boyutta.

Ama asıl söylemek istediğim, gelecekte tarımsal üretim şekli bizim bildiğimiz gibi olmayacak.
    Kentlerin içinde, yeraltlarında katlı tarlalar kurularak tamamen otomasyona dayalı bir yapısı olacak büyük ihtimalle, fabrikalar gibi..

Bizdeki verimlilik olayı bile çok tartışılan bir durum zaten, iyi bir üretim modeli uygulansa şu anki Konya ovası bütün Türkiye'ye fazlasıyla yetebilecek tarımsal ürünü karşılayabilecek yapıda olabilir belkide.
    Ama maalesef ki bunun çok çok uzağındayız, bir çok ürünü ithal etmek zorunda kalıyor olmamızda olayın acı yönü..

Bu tabi bir bütün, şayet verimli tarım yapmak istiyorsanız, kendi hammaddenizi de kendiniz üretmelisiniz, tohumundan, gübresine kadar ki burada da gelişmiş bir sanayi ve bilimsel yapınızın olması elzem ne yazık ki..

İyi geceler.
    Son düzenleme : Karatay; 05-04-2020 saat: 04:03. Sebep: düzeltme

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sende sağol.

benim tek umudum mayısta havaların iyice ısınıp. virüsü hafifletmesi.

çare olmaz ise hayat durma noktasına gelebilir.

gıda sorunu baş gösterir ozaman . bir kızılderili atasözü vardı.

en sonunda beyazlılar betonun yenmeyecek birşey olduğunu anlayacaklar diye bitiyordu.

oraya evrilebilir.
    nisanda da oturturlar milleti evde, mayısta yavaş yavaş salarlar... hazirana kalmaz karantina filan, virus sıcaktan ne kadar etkilenir etkilenmez ona bakmaz kimse o saatten sonra... hiçbir ülke hiçbir ekonomi daha fazlasını kaldıramaz..

Hala korkan varsa bilhassa 60 yaş üstü olup hastalıkları da olan ve maddi gücü yetiyorsa isteyen oturur evinde mumkun olduğunca ama bunun dışında artık kapalı iş yeri filan kalmaz hazirana; ölen ölür kalan sağlar bizimdir denir her yerde... %100 öleceğine %4-5 ölsün ne yapalım noktasına gelir herkes, bağışıklık kazanan sayısı arttıkça da o oran düşer zaten daha da aşağı...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 937/1003 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •