Sayfa 945/1002 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Çok enteresan.

"Acı reçete" zikredilmeye başlanmış. Ne değişti şu bir haftada. Gecen hafta dünyanın en iyi toparlayan ekonomisindeydik hâlbuki. V ciziliyordu.

Son yirmi gun içinde yaşananlar bir zamanlarin G20 ekonomisine yakışmıyor. Aşırı volatilite asil zarari verdi veriyor.

Önemli olan USD'nin hızlı düşmesi değildi. Maalesef bir sarmala girdiğimizi düşünüyorum. Ben hala daha reel faiz verilmeyeceğini düşünüyorum. Ex-post olabilir ama ex-ante de reel bence masada yok.

2. Endeks "short"layan fonumuz oldu. Ama yanlış zamanda.
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    borsa böyle artmaya devam ederse ıpb fiyatını sıfırlar sanırım

3. gelir garantili projelerin hepsi yeşil soğana endeksli. hiçbiri TL endeksli değil. bu havada turizm geliri de yok. acı reçeteyi tamamen halka bindirecekler.

ben yıl sonunda yeşil soğan ın yükselişe çok daha hızlı daha büyük oranlarla devam edeceğini düşünüyorum. bir iki hafta sonra görüşürüz.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    tam tersi, gerçekçi ve öngörülebilir ekonomik politikalara dönüldükçe dövize satış, borsaya ise alış gelecektir ve tam da bu açıklamalardan sonra borsa biraz daha hızlanmıştır. şu an ortada eksi faiz var. normalde faiz maiz vermiyoruz zaten. vatandaş bankalarda türk lirası hesabı açmıyor. bahsettiğiniz düşük faizler, yani eksi faize kimse parasını yatırıp ta pul etmez. bu şekilde kalkınma falan da olmaz. herkesin bildiği ama bizim yönetimin bir türlü kabul etmek istemediği bu durum, çok değerli bakanımız Albayrak'ın istifasıyla da çok ağır bedeller ödendikten sonra kabul edilmiş gibi görünüyor. ama bedeli oldukça ağır oldu vesselam.

4. Merkez kur % -2,28

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Merkez kur % -2,28
    Güncel CDS 408.00

6. altin ve yabancı bfy sattım ben

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Param yok kafam rahat

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    gelir garantili projelerin hepsi yeşil soğana endeksli. hiçbiri TL endeksli değil. bu havada turizm geliri de yok. acı reçeteyi tamamen halka bindirecekler.

ben yıl sonunda yeşil soğan ın yükselişe çok daha hızlı daha büyük oranlarla devam edeceğini düşünüyorum. bir iki hafta sonra görüşürüz.
    ben burada dolar tahmini yapıp yatırım tavsiyesi vermiyorum. sadece genel kaidelere göre faizlerin olması gereken seviyelere yükseltilmesi halinde tl cazibesi artacağığından ve doların normal ve öngörülebilir şekilde yükselebileceğinden bahsediyorum. 15 gün sonra veya yıl sonu tahminim yok. yarına çıkacağıma dahi garantim yokken hedef te veremem, kimseyle de bu konuda iddalaşamam kusura bakmayınız...

Sayfa 945/1002 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •