Sayfa 946/1001 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Düğüne gelince yolumun üstünde bir düğün salonu var, ulen eskiden haftada 3 gün düğün olurdu şimdi ise her gün düğün var, herhalde salgın var diye ahali düğüne merak saldı.
    https://www.memurlar.net/haber/92518...ya-alindi.html
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Dünyaca ünlü analiz kuruluşu raporunu yayınladı, Türkiye Arjantin olma yolunda

Ekonomik tahmin ve analiz kuruluşu Oxford Economics’in raporuna göre, Türkiye enflasyondaki artışla Arjantin’den sonra ikinci sırada geliyor.

05 Eylül 2020 Cumartesi 12:42
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...da-299355h.htm
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Dünyaca ünlü analiz kuruluşu raporunu yayınladı, Türkiye Arjantin olma yolunda

Ekonomik tahmin ve analiz kuruluşu Oxford Economics�in raporuna göre, Türkiye enflasyondaki artışla Arjantin�den sonra ikinci sırada geliyor.

05 Eylül 2020 Cumartesi 12:42
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...da-299355h.htm
    Ekonomi yönetimi tersini iddia ediyor. Bu dış güçler bizi çekemiyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    artık açıklanan şey vaka değil, hasta...
    arkadaşlarınız + tanı aldı, ilçe sağlıktan ilaç aldı, evde karantinada, fazla bir şikayeti yok... onlar hasta değil vaka, eskiden bunlar açıklanıyordu...Allah korusun evde ölse de covid'den ölmüş olmayacak %90 covid yazmazlar

ama durumu kötü, hastaneye yattı, o artık hasta, açıklanan sayı bu. yaklaşık 1 aydır sadece bu durumda olanları açıklıyorlar.

vaka durumu ise şöyle ben dahil ankarada (+) olmayan yok...olmayanı dövüyorlar. (home-office çalışıyorum, toplu taşıma filan hiç yok hayatımda, haftada en fazla 1-2 o da toplam 3-4 dakika olacak şekilde, sakin saatlerde markete gidiyordum, çoğu şeyi internetten söyleyip dezenfekte etim vs. ve maskemi 6 aydır çıkarmadım ama işi sebebiyle şantiye-antrepo-sanayi vs. gezen genç bir kardeşim var aynı evde, herhalde onun vasitasıyla oldu..o ayakta, çok hafif geçirdi, muhtemelen yine kendisi gibi hatta belki hiç bir, zerre belirtisi olmayan, çalışan, genç arkadaşlarından birinden kaptı...)

Şu anda ilçe sağlık evlere ilaç bırakmaya 3-4 günde filan gidebiliyor. Düşünün sadece 1500 vaka olsa Ankara'da en çok vaka olsa 500 olurdu, isterse 1000 olsun (zaten genelde aynı evde 2-3 vaka oluyor), bin kişiye 50 ekip (düşünün kaç tane ayrı ilçe var, hepsinin ayrı ayrı ekipleri var) 1 günde havada karada giderdi...benim evim ilgili ilçe sağlık müdürlüğünden 4 sokak mesafede ortalama 4 günde gelebiliyorlar, kendilerinin dediği şey bu yani dedikodu filan değil Ankara'da şu anda eve 4 günde ilaç getirebiliyorlar.. sayılar biraz daha artarsa herhalde + olana ilaç da ulaşamayacak ve/veya ilaç zaten kalmayacak...(ha ben ilaçları temin ettim, kullandım, orası ayrı, ilaçları da 1 kişiye 5 gün yetecek kadar paket yapmışlar, o şekilde veriyorlar, hastane usulü) ilaç filan kalmazsa ve/veya sayılar artarsa artık herkes başının çaresine bakacak...ölürse ölecek. Ankara böyle. Ben kışı nasıl geçireceğiz çok merak ediyorum.
    Hayret cidden sizin bu yazınız kafamdaki çok önemli bir soru işaretini kaldırdı.Kendi kendime yahu bunlar resmi rakamlar her şey kayıtlı nasıl oluyor da bakan herkesin gözünün içine baka baka her gün yalan söylüyor ,yarın bir gün devran değişse kendisine dava açılsa kendini nasıl kurtaracak diyordum,sizin yazıda cevabı buldum.Günlük tabloya bakınca son bir aydır cidden açıklanan rakamlar hasta sayısı diye açıklanıyor,yani hastaneye yatanlar covidli sayılıyor,ama teşhis alanlar vaka olarak kabul ediliyor açıklanmıyor.Geçen ay açıklanan sayılar tüm covid pozitifliler olduğundan vaka diye açıklanıyordu artık covid pozitif olsanızda misal yer yok hastaneye yatırmadılar listeye hasta olarak girmiyorsunuz,o nedenle sayılar düşük.E bu mantıkla bakarsak dünyada hospitalizasyon oranı covid pozitif olanlarda yüzde 20 yani bu açıklanan rakam en iyimser tahminle 5 le çarpılmalı.1600 diye açıklanan rakam aslında 8000 teşhis kondu 1600 yatış yapıldı demek.Bu da salgının mart ayındaki pikinde vardığımız max 5000 vakalık döneminde yüzde 60 üstündeyiz demektir.Bakana yarın dava açsan e ben sana vaka demedim ki hasta dedim der işin içinden hukuki olarak da kolayca sıyrılır.Vijdani kısmına girmiyorum artık.Doktor halimle sn subcomponentin entry sine kadar ben anlayamadım olayı vatandaş bu ayrıntıyı nerden anlasın.

araya bir covid hikayesi sıkıştırayım yer ve zamanda belirterek
    60 yaşalrında bir kadın 5 gün önce ateş boğaz ağrısı ve öksürük şikayetleri ile çankaya üniversitesi hasytanesine başvuruyor test yapılmıyor kan idrar ve muayene sonucund afaranjit denilerek evine gönderiliyor
    ertesi akşam ateş ve öksürük artınca bu defa keçiören eğitim ve araştırma hastanesine götürülüyor boğaz ağız ve kan tahlilleri, yapılarak evine gönderiliyor ertesi akşam sonucunuz negatif deniyor
    kadının ateşi artıp öksürüğe ishal, nefes darlığı eklenince dün gece tobb hastanesine gidiyorlar ve orası diyor ki biz hastayı kabul edemeyiz siz devlet hastanesine götürün denince ankara şehir ahstanesinin aciline gidiyorlar çekilen tomografide covidin ciğerlere indiği tespit edili,p direk yoğun bakıma yatırılıyor
    yani yapılan testlerin gerçekliği bile tartışılacak durumda
    düngece itibari ile 1 günde sadece ankara şehir hastanesine covid şüphesi ile gelen sayısı 781
    varın siz ankaradaki covidli sayısını hesap edin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Şimdi bu 8000 teşhis kondu derken aslında semptom göstermeden kimseye test yapılmadığı düşünülürse klinik bulgusu olanlar 8000 demektir.Asemptomatiklerin oranı düşünülürse asıl rakamı buraya yazmaya korkarım .Ankara wuhana döndü diye boşuna yazmıyorlar,durum inanılmaz derecede ciddi aslında.

Bu hızla gidersek sürü bağışıklığı olacak yakında diyeceğim de,o kısmı da şüpheli ,geçirenlerin uzun süre bağışıklığı olmadığı tekrar yakalanabilecekleri gibi tıbbi bilgiler de var.Benim aklımın ermediği çin nasıl bu işi bitirdi.Bu işte bir muamma var ama çözemedim.

8. Transit aktarmalilari bilmiyorum abd den ab ustunden bi yere gidiliyomu
    Ama abd den rusya aktarmali Her hangi bi yere gidemiyon
    Ab ise avrupa birligi abd lilere vize kodu
    Yani min 2 tip var bu virusten o cok belli
    Agir olan model abd İspanya da sanirsam ozelliklede abd de
    Hafifler her yerde ya zaten Hafif var ondan yoksa Sağlık sistemim super Vs. diyonda o da ilginc ya neyse hersey show
    Cin ise nasi basarcak. cakilmasin diye igneyi kendine cuvaldizi abd ye batirmis besbelli .
    Rusya Bunun kanka ona da cuvaldiz sokmamis
    Tahminim en az iki tip ama belki yedi tip var kimbilir
    En iyi ilac tursu filan ye diyolar
    Bi de aci da iyi gelebilir hintliler aci yiyo sahilde cikamiyolar sonra hepsinin barsaklar dugumlenmis Hacet giderme haftada bir ama pek kovitli yok
    Dunyada genc nesle en cok ehemmiyet veren yerlerden biri Gürcistan
    Oyle turistik geziym desen
    Alman fransuz letonyali litvanyali estonyalu degilsen sokmuyo sinirdan iceri (sadece bu bes ulke) velevki saglikli ol
    Yani avrupayada tehlikeli versiyon mikrop bulasmamis
    Son düzenleme : Moruk; 05-09-2020 saat: 18:50.

Sayfa 946/1001 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •