Sayfa 949/1001 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-2

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok yani DXY’nin zayıflığı da destekliyor düşüşü manasında söyledim.

Birde şunu düşünüyorum bu faiz ortamında dolar yükselse bile nereye kadar gidecek acaba
    Faizler her hafta 1-2 puan arttı
    Neredeyse %20 alanlar var %5 stopajla
    Net %19 ediyor
    Buda engelliyor talebi
    Üstat biz de her seviyeden dolar alıyorlar. Bir şekilde merkez bankası da alacak. Yaklaşık 2 haftalık süreçte insanları iyi silkelediler.

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Aaa olmaz simdi odabasi
    Ne ayranim dokulsun ne...
    Tencere dibin kara, seninki benden kara.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Goruyormusunuz gencler
    Konyayi nasil dusuruyorum
    aah üstat ah keşke almadan önce soraydınız
    gapları unutmaz o kağıt...

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok yani DXY’nin zayıflığı da destekliyor düşüşü manasında söyledim.

Birde şunu düşünüyorum bu faiz ortamında dolar yükselse bile nereye kadar gidecek acaba
    Faizler her hafta 1-2 puan arttı
    Neredeyse %20 alanlar var %5 stopajla
    Net %19 ediyor
    Buda engelliyor talebi
    bugün öğleden sonra mb sermaye hareketleri raporunu açıklar, belki buradan düşüşün sebebini görebiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Dün 27,50 den vedalaştım bende hatta aklıma geldiniz yazacaktım işten güçten atladım. Allah bereketini versin. Alanda kazansın..
    hayırlı olsun, hocam size de...

6.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstad yurtdışı piyasaları kapalı olduğu için bu kadar düşmesini düşünüyorum. Eksi rezerv ile nasıl düşüyor hâlâ anlamış değilim
    doğrusunuz piyasalar bu zamanlarda volatil olur, vioplarda da kontrat kapama zamanı.
    ben yine de 2018 benzeri bir sürecin olacağını düşünüyorum dolarda.
    rezerv kalmadı evet doğru ama 2018'de dolar satışı ile değil yüksek faiz artışı ile doları dizginleyebildi bir süre.
    ne zaman ki faizin getirisi eksiye düştü, vatandaş niye tl de durayım dedi dolara koştu, üzerine de pandemi gelince dolar çoştu.
    yani mb piyasaya müdahale edemeyecek, rezerv yok tek silahı faiz artık. dolar shortlama yapamaz bundan sonra yapması da bir işe yaramadı milyarlarca dolar rezervi uçtu.
    reel bir getiri verdikçe dolarda yön daha aşağıya devam eder benim görüşüm böyle.

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    doğrusunuz piyasalar bu zamanlarda volatil olur, vioplarda da kontrat kapama zamanı.
    ben yine de 2018 benzeri bir sürecin olacağını düşünüyorum dolarda.
    rezerv kalmadı evet doğru ama 2018'de dolar satışı ile değil yüksek faiz artışı ile doları dizginleyebildi bir süre.
    ne zaman ki faizin getirisi eksiye düştü, vatandaş niye tl de durayım dedi dolara koştu, üzerine de pandemi gelince dolar çoştu.
    yani mb piyasaya müdahale edemeyecek, rezerv yok tek silahı faiz artık. dolar shortlama yapamaz bundan sonra yapması da bir işe yaramadı milyarlarca dolar rezervi uçtu.
    reel bir getiri verdikçe dolarda yön daha aşağıya devam eder benim görüşüm böyle.
    Üstadım enflasyona göre yine ekside getiri. Çarşıya çıktığımızda ürünlere yapılan zamlarla gösterilen enflasyonun aynı olmadığını biliyorsunuz

8. dün bekledigim tepkiyi doviz tarafi bugün verdi
    ama ana yön asagi

Sayfa 949/1001 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •