Sayfa 96/101 İlkİlk ... 46869495969798 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 761 - 768 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    kusura bakmayın sn aksakal, sadece eğitim amaçlı açıp inceledim. farklılık olunca (bilgisayarda işaretlemiştim ama evde) aslında o fark neden olabilir şeklinde üstüne düşmek içindi maksadım.
    yoksa diğer hassasiyetlerinizin farkındayım

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    o farkkin sebebi su
    ben ornek plsun diye cekip attigimda mum periodu tamamlanmamisti .

guzel bir gorsel ornek oldugu icin paylastim cunku hisseyle apakasi olmadigini belorttim ...

2. netaş ın aylik grafigine bakin .

susan mumlara ornek olmasi bakimindan . gecen gunlerde bahsetmistik . dun paylastigim resimdede bu durum var (yukari kayan susan mum )

ve tabiiki hacim iliskisi ...

net olarak soyluyorum ki netas benim kesinlikle alip satabilecegim bir hisse degildir izleme ekranimda bile yer almaz . sadece ornek olmasi amaciyla paylasiyorum bu yaziyi .

biride aylik grafiginin resmini atarsa daha iyi anlasilir .

3.  Alıntı Originally Posted by emredalgic Yazıyı Oku
    patlama her iki yone de olabilir mi peki?
    bu formasyonu gordugumuz her yerde patlama olacak diyebilir miyiz yoksa baska kriterler de var mi?
    vede bu patlamanin hacmiyle ilgili ongorude bulunabiliyor muyuz? mesela ilk hacimli cikisin 3-5 kati kadar olabilir gibi bir ongoru.
    biraz daha aciklayici bilgi verebilirseniz sayin aksakal
    guzel sorular sayin forumdasim .

simdi burda dikkat edilecek ilk nokta ilk kopus ve yuksek hacim .. diger onemli nokta ise yukari hafif ivmeyle kayan fiyatlar ve son uc mumda isaretledigim gibi hacimle birlikte volariteside daralmis mumlar olusmasi .

daha oncede soyledigimiz gibi hicbir formasyon yuzde yuz calismaz. ama bu sekil haftalik ve aylikta goruluyorsa hizli bir yukari kirilim beklenir. ikinci kirilimin ilk kirilimin hacmine yakin olmasi iyidir . fakat hissenin genel durumuna gore bunun bir devam veya final hareketi olacagi kararlastirilir. mesela ilinci kopus ilk kopusun hacmini 2 ye 3 e veya daha fazlasina katliyorsa final hsreketi olmasi olasidir .

arkadaslar formasyonlarin geneli icin sunu soyleyelim saatlikteki seanslikdaki hatta gunlukteki formasyonlara guven olmaz . asagida kirabilir yukarida gidebilir . cunku tahta yapicinin anlik hareketleri gorunumu bozar. ( tavhl saatlikteki son bar ve kapanis seansi islemleri buna ornek )

o yuzden tekrr tekrar soyluyorum benim bahsettigim formasyonlari haftalik alti periodda aramak ve sonuc beklemek cakit kaybi olur . formasyonun sagligi ve isleme olasoligi olusma sureciyle dogru orantilidir .

4. bahsettiginiz bolum kalin kirmizi cizgiyle belirtilen sureden sonra gelen cikis olmali.

5.  Alıntı Originally Posted by emredalgic Yazıyı Oku
    bahsettiginiz bolum kalin kirmizi cizgiyle belirtilen sureden sonra gelen cikis olmali.

evet sayin forumdasim bahsettigim olay bu .

susan mumlar sonrasi hareket baslamis .

guvendigim bir hissede bu olusumu gorup hisseye girsem % 100 den asagi fiyattan bu hisseyi satmam.

cunku gec kalindi givbi gorunsede teknik olarak daha hareketinin cok basinda .

tekrar edelimki yanlis anlasilmassin .bu hisse asla alip satacagim onerecegoim nodel portfoye girecek bir hisse degildir . sadecw teknik egitim amacli formasyon ornegi olarak paylasilmistir .

6.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    evet sayin forumdasim bahsettigim olay bu .

susan mumlar sonrasi hareket baslamis .

guvendigim bir hissede bu olusumu gorup hisseye girsem % 100 den asagi fiyattan bu hisseyi satmam.

cunku gec kalindi givbi gorunsede teknik olarak daha hareketinin cok basinda .

tekrar edelimki yanlis anlasilmassin .bu hisse asla alip satacagim onerecegoim nodel portfoye girecek bir hisse degildir . sadecw teknik egitim amacli formasyon ornegi olarak paylasilmistir .
    şu nu unutmayin arkadaslar her hissenin dinamikleri farkli ve formasyonun olustugu yer cok onemli .

bu formasyon bu hissede dip bolgesinde olusmus . mesela tepe olarak dusunecegim bolgede olussa birakin %100 u beklemeyi son bar hareketinde hisseden cikilmasi gerekirdi ...

devam formasyonu olarak gorulebilecek bir yerde gorulse yuzde 50 hedeflenirdi.

denek istedigim su ....
    aslinda borsada ve teknik analizde a ise al b ise sat c ise bekle diye kalip sablonlar olusturmak imkansizdir .

7. bu haftasonu aylik ve haftalikta susan mum ornegi bulan arkadaslar resim paylassin .

SADECE TEKNIK EGITIM AMACLI DEGERLENDIRELIM .

8. Afyon aylıkta var gibi resim atamıyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 96/101 İlkİlk ... 46869495969798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •