Sayfa 992/1195 İlkİlk ... 492892942982990991992993994100210421092 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    AMAZON'DAN TARİHİ REKOR

2021 yılında 1,87 trilyon USD değere ulaşmış.
    Dün itibarı ile, 878 milyar USD.

Rekor ne ?
    1 trilyon USD değer kaybeden, dünyadaki ilk şirket

Günün ilginç bir haberi.

Yabancılar, neden Bist'te sürekli satıcı ?
    İşte fırsat.
    Bist'te zirveyi yakalamış, ABD'de fırsatı yakalamış.
    Durum pek öyle değil, yabancıların payı %63 lerden %35 lere gelene kadar bist 1800 puanı bile görmedi
    Bankaları hep diplerde sattılar 6 tl ye akbak, 3 tl ye ykb yi gelene gidene verdiler
    Daha iki ay olmadı ford ta 10 milyon lot sattı 260 lardan
    TAV ı pandemi boyunca 15-20 tl den sattılar
    Thy 11-12 tl iken de iyi sattılar.
    Şu sürünen halkbsankı bu yabancı 8 dolardan kapışarak aldı, arzda %90 yabancı almıştı, durum ortada, bayagı bi kârdalar

2. 9 aylık bilancolar tamamlandı gibi
    Bilancoşarda şunu gördüm, devlet elektriğe, doğalgaza, asgari ücrete ne zam yaptıysa, dolar ne kadar arttıysa şirketler daha fazlasını yapmış
    Muazzam kârlar var, özellikle enerji şirketlerinde, ülkenin üretimimi arttı yok !! insanlar daha çok mu elektrik kullanıyor yok !! Ekonomide canlanmamı var yok !! İhracaat 5 e mi katladı yok !!
    Tabi bu bilançoların etkisi seneye görülecek, 2023 her bilanco döneminde karlar çoğu şirkette 2022 ye göre düşük bulunacak, beğenilmeyecek

Bakan Nebati: 'ÖTV indirimi ile ilgili bir çalışma yok'

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Rusya ya dogalgaz odemeleri oteledik.......

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bir yandan, çok yüksek cari açık var.
    Bir yandan, Bist'te sürekli yabancı çıkışı var.
    Bir yandan da, dışarıya, petrol ve doğalgaz ödemeleri var.

KKM olsa dahi, ciddi bir döviz talebi olduğu bir gerçek.
    USD'yi nasıl 18,60'larda tutabiliyorlar ???

Sadece turizm geliri kurtarmaz.
    Bunun sırrı ne acaba ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Buna ne diyorsunuz.........

https://www.sabah.com.tr/spor/futbol...calip-sattilar

Galatasaray'da yeni sezon formaları aralarında kulüp çalışanlarının da bulunduğu bazı kişiler tarafından internette ikinci el eşya sitelerinde satılınca konu davalık oldu. Kulüp görevlisi 4 kişi ve onlarla bağlantılı 2 şüphelinin evlerinde kolilerce malzeme ele geçirildi. Ürünleri ikinci el eşya sitelerinde satışa koydukları iddiasıyla haklarında 17,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ü, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde saygı özlem ve minnetle anıyorum.
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    9 aylık bilancolar tamamlandı gibi

Tabi bu bilançoların etkisi seneye görülecek, 2023 her bilanco döneminde karlar çoğu şirkette 2022 ye göre düşük bulunacak, beğenilmeyecek
    Yanlışın var bence, seneye de enflasyon devam edecek şirketler karlarını katlayacak, az mal satıp büyük rakamlı karlar edecekler, ama durum şuki, o büyük rakamların içi boşalmış olacak. Artık olaylara TL üzerinden bakmaktan vazgeçin. $ euro üzerinden bakın gerçek rakamları görürsünüz, tabii euro $ enflasyon etkisinide hesaba katın.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Buna ne diyorsunuz.........

https://www.sabah.com.tr/spor/futbol...calip-sattilar

Galatasaray'da yeni sezon formaları aralarında kulüp çalışanlarının da bulunduğu bazı kişiler tarafından internette ikinci el eşya sitelerinde satılınca konu davalık oldu. Kulüp görevlisi 4 kişi ve onlarla bağlantılı 2 şüphelinin evlerinde kolilerce malzeme ele geçirildi. Ürünleri ikinci el eşya sitelerinde satışa koydukları iddiasıyla haklarında 17,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
    Ostim de hisse olan muhasebecisi 2013 den 2018 kadar karısı ile şirketi dolandırmışlar ya
    .

5 yılda anca uyanmış yönetim.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 992/1195 İlkİlk ... 492892942982990991992993994100210421092 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz