Sayfa 997/1024 İlkİlk ... 4978979479879959969979989991007 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    gp % 7,5 almisti sebep bu olmasin.o donemde sirf saglam diye bende is bankasindan surekli bono alirdim stopaj olmadigi icin avantajli oluyordu.50 m ilerde imar bank vardi oradan almak varken yine de isbanktan aldim gece rahat uyudum batarmi batmazmi derdim olmadi.o zamanki bankacilik sistemi boyle degildi bu konulari zaten biliyorsunuz .baskalarinin goz yumdugu sistemi kalkip biri aleyhine kullaninca iktidar affetmedi bankanin ipini cekti.mesele budur bence bu sizi haksiz cikarmaz o ayri dava.
    anlamadığımız şu; iş bankasının da ipini çekse ve direkt kapatsa iş bankası hazine bonoları da ödenmeyecekti.. yani sağlam dediğiniz, rahat uyudum dediğiniz sadece ve sadece iktidarın keyfi tutumudur.

hadi iş bankası batmayacak kadar büyük bankaydı o ayrı.. ya diger bankalar? o dönem karşılıksız bono satmayan banka yoktu zira devlet tabir i caiz ise karşılıksız hazine kağıdı satmayanı dövüyordu.

ben o dönem iktidarların esasen hazine bonosu alan son kişiye mülkiyet hakkı vermemesi, kişi adına saklama hesabı tutmaması (ki hisse senetlerinde bile vardı) kaydını tutmamasını iyi niyet çerçevesinde değerlendiriyorum.

zira o dönem iktidarları hazine bonolarının ödenmemesini asla düşünmemişlerdi.. bu bağlamda zaten batan 20 kusur bankadaki hazine bonolarının hepsi karşılıksızdı.. devlet bu usulsuz işlemleri su yüzüne çıkarmadı zira zaten o dönem 70 milyon insana ödetilecekti..

hazine bonolarının karşılıksız olduğu söylemi insanlarda ciddi tepki yaratırdı.. yani insanlar şöyle derdi; madem karşılıksız neden bu bedeli bize ödetiyorsunuz?

devlet kapatmadığı hiç bir bankanın usulsuz işlemlerini ortaya koymadı.. hatta bddk şimdi ortaya koysun HODRİ MEYDAN..

aslında size ilk defa samimi söyleyeyim, imar bankasın da mevduatım olmasaydı ve şube müdürü iyi niyetli ve sohbetim olan insan olmasaydı hazine bonosu olayında imar bankasın da asla kalmazdım.

ama bu başka birşey; yani teşbihte hata olmaz; siz polise güvenmek istiyorsunuz sizin paranızı polis gasp ediyor gibi birşey,,

ben açıkca uzanların bankayı hortumlamasından çekinirdim, yada vadesi geldiğinde paramı ödemezlermi diye şüphelenirdim.. bugünkü parayla 2 milyon lirayı 2 saat içinde nakit verdiklerini bilirim.. (bu testi özellikle yapmıştım)

ama biz hırsız dan birşey beklerken polis hakkımızı gasp etti..

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    180K da da aynisini diyeceksiniz.

Syg,
    hedef artık hawai adası galiba gözümüz yok bereket versin dudu abi

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    180K da da aynisini diyeceksiniz.

Syg,
    eh artık varlık fonu ve yandaş havuz ne kadar dayanırsa... gençlere önermiyorum,geleceğiniz mahfetmeyin. çok ibret almak isteyen varsa biraz EGHOL birazda ÇEAŞ yollayım,masa örtüsü yaparsınız.

4. şehire gelen turist, bir otele gider ve odaları görmek istediğini, beğenırse 1 ay kalacagını söyler, güvence olarakda 100 euro bırakır.
    Turist odaları gezerken; otelci hemen kasapa gidip borcunu kapatır. Kasap da köylüye gider veresiye aldığı hayvanların borcunu öder , köylü 100 euroyu alıp son ziyaretinde bulunduğu hayat kadınına borcunu öder. Hayat kadını da otele giderek 2 gece konaklama bedelini otelciye verir...
    Bu sırada alman turist bütün odaları gezmiş hiç birini beğenmemiştir. Güvence olarak bıraktığı 100 euroyu geri alır ve gider.
    Sonuç:
    Bütün borçlar ödenmiştir ama kimsede para yoktur.
    Türkiye'deki ekonomi, böyle çalışıyor gibi gibi...

5. Dudu abi dolara yüzde 5 faiz mi istiyorsun .dön bugün spottan Dolara diyelim 3.52 1 ay sonra 3.55 satarım opsiyonu yap .yüzde 14 faiz var. He 3.55 ib üzerinde giderse hem 3 kuruş kur primi hemde 100.000 dolara 1.500 dolara yakın ops artı faiz getirin olur.

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dünya Göz Hastanesi, 8 Ağustos tarihli tahvilinin geri ödemesini yapamadı

http://www.borsagundem.com/haber/dun...-dustu/1219834

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Dudu abi dolara yüzde 5 faiz mi istiyorsun .dön bugün spottan Dolara diyelim 3.52 1 ay sonra 3.55 satarım opsiyonu yap .yüzde 14 faiz var. He 3.55 ib üzerinde giderse hem 3 kuruş kur primi hemde 100.000 dolara 1.500 dolara yakın ops artı faiz getirin olur.

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Iyi fikir Lucas.
    Hangi bankadan yapilir bu islem?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Bugün Antalya Garanti Bankası Kırcamii Şubesi kapanmıştı... Umarım kapanmış değil; taşınmıştır umudu ile tüm Kırcamii Mahallesini dolaştım, lakin şubeyi bulamadım...

Sayfa 997/1024 İlkİlk ... 4978979479879959969979989991007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •