Sayfa 421/593 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Ben de bunu çok merak ediyorum. Performans hesaplaması yaparken kayma komisyon hesaplaması zor değil excelde basit bi tabloyla yapılabilir fakat optimizasyon yaparken sonuçlara kayma ve komisyon dahil edilemiyor. İdeale bu konuyla alakalı 2 3 defa belki yazdım fakat öyle birşey söz konusu değil diye cevap verdiler.

Bunu kodla yapmak mümkün değilse programın al-sat yön kod kalıbında en başında yapılmış bi tasarım hatası var demektir. Zaten lot arttırıp azaltma da yön kalıbına yedirilemiyor. Bukadar temel eksiklikler neden hala düzeltilmiyor anlamış değilim.

2.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Bunu kodla yapmak mümkün değilse programın al-sat yön kod kalıbında en başında yapılmış bi tasarım hatası var demektir. Zaten lot arttırıp azaltma da yön kalıbına yedirilemiyor. Bukadar temel eksiklikler neden hala düzeltilmiyor anlamış değilim.
    Performans ekranında kayma komisyon hesabı olsaydı robotla uğraşma süresi azalabilirdi. bu bir marketing konusu olabilir, yani planlı bir friksiyon, kurcalamayın.

3.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    Performans ekranında kayma komisyon hesabı olsaydı robotla uğraşma süresi azalabilirdi. bu bir marketing konusu olabilir, yani planlı bir friksiyon, kurcalamayın.
    friksiyon konusu yabancı geliyorsa mehmet doğan'ın güzel bir örneği var bu konuda

"Benim yaşıtlarım hatırlar! Küçüklüğünüzde, dışarda oynarken düşüp, bir yerinizi incittiğinizde, başınıza gelecekleri biliyordunuz. Anneniz sizi, düşmenin acısını yarı yolda bırakacak tentürdiyotlu pamuk ile kovalardı. O iğrenç tentürdiyot kokusu hala burnumdadır.
    1960lı yılların sonuna doğru, Johnson & Johnson şirketi, işte bu eziyeti bitirecek, harika bir antiseptik krem üretmek için kolları sıvadı. Johnson & Johnson çalışanları yepyeni bir ürün yaratmakla kalmayıp, çok daha ötesine gittiler.
    Bu yeni ürün acıtmıyordu. Yakma yok, acı yok, evde kovalamaca yok. Bulunduğu kategoriyi ezip geçecek bir üründü. Johnson & Johnson da bunu bildiği için, ürünü pazara gönderip, arkalarına yaslanıp, gelecek paraları saymak için beklemeye başladılar. Bu yeni krem, piyasaya çıkar çıkmaz, kategorisinde satış rekorları kırdı. Tüketicinin tepkisi olumluydu. Fakat bir müddet sonra satışlar durdu. Ürünü bir kez alanlar, bir daha satın almıyordu. Johnson & Johnson, nedenini anlayamadığı bu tüketici davranışını bir müddet uzaktan seyretti ve sonra, sorunun cevabını tüketici araştırması yaparak bulmaya karar verdi. Tüketicinin bu ürünü ikinci kez almamasının bir nedeni olmalıydı? Ortaya çıkan sonuç çok ilginçti. İnsan doğası içinde bulunan bir tuhaflığı keşfetti Johnson & Johnson: No Pain, No Gain! Eğer insanlar iyileşme süreci içinde -az da olsa, herhangi bir acı hissetmiyorsa, iyileştiklerine ya da başka bir deyişle, o ilacın işe yaradığına inanmıyorlardı.
    Johnson & Johnson, öğrendiği bu bilgiyle, fabrikasına geri dönüp, en kolay, en hızlı, en sürtünmesiz, en pürüzsüz, en kadifemsi, hiçbir hız tümseği olmayan bir ürün yaratan mühendislerine, müşterileri biraz da olsa acı hissetsin diye, krem içine bir miktar alkol koymalarını söyledi. Mühendisler, yüzlerinde büyük bir şaşkınlık ile krem içine alkol koyup, ürünü piyasaya yeniden lanse ettiler. Satışlar arttı.
    Bilerek eklenmiş bir pürüz olan "acı" ile, Johnson & Johnson'nın yeni antiseptik kremi, piyasa içinde kredibilite kazandı.."

https://medium.com/turkce/kullan%C4%...k-ad97d1f9cd56

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    sayın ideal yetkilileri

grafik üzerinde bir trend çizgisi çizdim (fiyatı yakala modunda ) ve bu trend çizgime alarm kurdum
    bu trend çizgisine sağ clikl- paralel oluştur - yaparak bu trend çizgisinin paralelini oluşturup grafiğin bir yerine
    sürükleyerek paralelini oluşturup götürmek istiyorum
    ancak fiyatı yakala modunda çziilen trend çizgisinin ve alarm kurulan trend çizgisinin paralelide , fiyatı yakala modunda trend çizgisi
    ve alarm kurulu trend çzigisi kopyalı oluyor
    fiyatı yakala modunda çizilen trend çizgisi ve alarm kurulan trend çizgisinin paraleli fiyataı yakala modunda olmadan ve alarm kurulu haliyle kopyalanmaması lazım

5.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    PHP Code:
    //BOB JONSON
    Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "Channel Ust";
    Sistem.SorguBaslik[2] = "Channel Alt";

string Periyot Sistem.Periyot;
    var 
    Sistem.GrafikVerileri;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Yuksek");
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Dusuk");

var 
    Ust Sistem.PriceChannelUp(140);
    var 
    Alt Sistem.PriceChannelDown(140);
    var 
    Son C[Sistem.BarSayisi-1];
    var 
    SonUst Ust[Sistem.BarSayisi-1];
    var 
    SonAlt Alt[Sistem.BarSayisi-1];

{

Sistem.SorguDeger[0] = Son;
    Sistem.SorguDeger[1] = SonUst;
    Sistem.SorguDeger[2] = SonAlt;

if (
    Son SonUst)
    Sistem.SorguAciklama "Breakout Up";
    else if (
    Son SonAlt)
    Sistem.SorguAciklama "Breakout Down";
    else
    Sistem.SorguAciklama "No Breakout";
    Sistem.SorguEkle(); 
    madem sorgu yapıp bişey arıyoruz
    sadece sonuç verenler görmek istersek
    PHP Code:
    if (Son SonUst)
    {
    Sistem.SorguAciklama "Breakout Up"Sistem.SorguEkle();}
    else if (
    Son SonAlt)
    {
    Sistem.SorguAciklama "Breakout Down"Sistem.SorguEkle();}
    //  else Sistem.SorguAciklama = "No Breakout"; 
    Cok tesekkurler sayin Bear Bull.

Asagida verdiginiz ek kodu da kullanarak sadece sonuc verenleri verecek sekilde kaydettim. Ancak sonuc biraz enteresan oldu. Gercenkten breakout yapanlari yanlarinda channel alt/ust degerleri ile birlikte getiriyor. Bunlara ek olarak breakout yapmayan baska taramalar da getiriyor. Bunun nedenini tam cozemedim.sorgu.jpg

6. arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ideal verilerini güncelleme nasıl yapılıyor bilgisayarda bütün gün sistemi açık tutamıyorum onun için veriler yarım eksik matrikse bunu güncellemek dataları indirmek kolaydı ideal de bir türlü bulamıyorum
    bu programı yeni kullanmaya başladım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    sol üst köşe tıklayın
    [IMG][/IMG]
     Alıntı Originally Posted by Bob Johnson Yazıyı Oku
    Cok tesekkurler sayin Bear Bull.

Asagida verdiginiz ek kodu da kullanarak sadece sonuc verenleri verecek sekilde kaydettim. Ancak sonuc biraz enteresan oldu. Gercenkten breakout yapanlari yanlarinda channel alt/ust degerleri ile birlikte getiriyor. Bunlara ek olarak breakout yapmayan baska taramalar da getiriyor. Bunun nedenini tam cozemedim.
    data tamamlamayı deneyin,
    ve ilk sistem içindeki ilgili bölümü kısa ve sonradan eklenen bölüm ile değiştirin.

Alıntı Originally Posted by şapşikborsacı Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ideal verilerini güncelleme nasıl yapılıyor bilgisayarda bütün gün sistemi açık tutamıyorum onun için veriler yarım eksik matrikse bunu güncellemek dataları indirmek kolaydı ideal de bir türlü bulamıyorum
    bu programı yeni kullanmaya başladım.
    üstte resimlenmiş ve 2 sayfa geride.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    Ama matrikste var zaten. İdeal bunu neden yapmıyor ben anlamış değilim...

Sayfa 421/593 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •