Artan
Azalan
��lem
BIST 30
BIST 50
BIST 100
NASDAQ 100
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
188,10 10% 634,38 Mn 184,00 / 188,10
22,00 10% 752,81 Mn 20,02 / 22,00
154,00 10% 180,13 Mn 135,80 / 154,00
18,71 9.99% 8,83 Mr 16,77 / 18,71
95,20 9.99% 449,09 Mn 92,00 / 95,20
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
20,16 -10% 115,24 Mn 20,16 / 21,72
22,68 -10% 273,05 Mn 22,68 / 25,00
128,00 -9.99% 414,10 Mn 128,00 / 135,50
39,70 -9.98% 1,04 Mr 39,70 / 46,00
149,00 -9.97% 1,45 Mr 149,00 / 157,50
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
3,23 -8.76% 37,04 Mr 3,23 / 3,64
333,25 -1.84% 10,37 Mr 322,00 / 340,00
40,08 -1.91% 9,37 Mr 40,00 / 41,40
72,75 -4.09% 9,14 Mr 72,75 / 76,20
18,71 9.99% 8,83 Mr 16,77 / 18,71
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
20,52 -3.21% 962,90 Mn 20,42 / 21,38
72,75 -4.09% 9,14 Mr 72,75 / 76,20
419,25 -2.9% 5,88 Mr 419,25 / 433,25
333,25 -1.84% 10,37 Mr 322,00 / 340,00
781,00 0.84% 5,63 Mr 775,50 / 811,50
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
20,52 -3.21% 962,90 Mn 20,42 / 21,38
72,75 -4.09% 9,14 Mr 72,75 / 76,20
101,00 0.1% 708,06 Mn 101,00 / 104,80
114,70 -1.46% 439,93 Mn 114,40 / 117,70
419,25 -2.9% 5,88 Mr 419,25 / 433,25
Hisse Fiyat Fark% Hacim (TL) D���k / Y�ksek
20,52 -3.21% 962,90 Mn 20,42 / 21,38
35,50 -1.39% 140,23 Mn 35,46 / 36,40
72,75 -4.09% 9,14 Mr 72,75 / 76,20
11,44 2.33% 634,91 Mn 11,10 / 11,56
84,55 -4.14% 938,78 Mn 84,20 / 87,00

Masrafsýz Bankacýlýk + 1.000 TL Nakit! Enpara’dan Çifte Avantaj

Masrafsýz Bankacýlýk + 1.000 TL Nakit! Enpara’dan Çifte Avantaj
Sayfa 241/725 ÝlkÝlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon
Arama sonucu : 5798 madde; 1,921 - 1,928 arasý.

Konu: DEVA - Deva Holding

  1.  Alýntý Originally Posted by defineci Yazýyý Oku
    kara etkisi ne olur yüzde 5 ?
    CÝROda %5 etki uzak tahmin deðildir.. Ciroda olan fiyat etkisinin hemen hemen tamamý MUTLAK DEÐER olarak vergi öncesi kara iner (arada eriyen sadece royalty gibi ciro üzerinden ödenen masraf olur). Örnek; bu zam olmadan 2023teki tahmini 7 milyar net ciro bekliyorsak ve zammýn paçal etki tahmini %5 ise, 350 milyon TLnin tamamý "vergi öncesi kar" satýrýna iner..

    %5lik tahmin "tam yýl etkisi ise"; yürürlük tarihinin 14 mart olmasý dolayýsýyla; efektif oran daha aþaiðýda olur (2.5 ay / 12 ay kadar tenzil edilmeli). Ayrýca, ihracat, hayvan saðlýðý, kolonya ve fason hizmet ücretini ilgilendiren bir zam deðildir. tahminden onlar da hariç tutulmalý.
    Son düzenleme : Maslak1; 14-03-2023 saat: 17:03.

  2. 2023 ilk 3 aylýk mayýs baþý açýklanacak az kaldý, aralýk yüzde 36 zam ile 400m bekleyebilirmiyiz, ve sonraki her bilanço 400m gelebilir mi?

  3. #1923
    Fabrikalar :
    Çerkezköy ve Kartepe’de bulunan ve yýllýk 578 milyon kutu üretim kapasitesine sahip fabrikalar….
    2022 yýlýnda DEVA Holding, IQVIA verilerine göre (Serbest Piyasa + Hastane) kutu bazýnda 141 milyonluk satýþ..
    Yýllýk kapasite kullaným oraný %25..

    Yatýrýmlar :

    2022 yýlýnda yapýlan yatýrým : 1,2 mia tl .
    01.01.2022-31.12.2022 döneminde DEVA Holding ve grup þirketlerine; Yönetim Binasý, Fabrika, Makine-Tesisat ve Demirbaþ olmak üzere toplam 755.342.210 TL, Ar-Ge, Ruhsatlandýrma ve Lisanslarla ilgili olarak 473.159.275 TL tutarýnda olmak üzere toplam 1.228.501.485 TL yatýrým yapýlmýþtýr Ýlgili dönemde; DEVA Kartepe Tesisleri için 30.10.2018 tarihinde alýnmýþ olan 501317 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 147.168.652 TL, 17.04.2018 tarihinde Çerkezköy Tesisleri için alýnmýþ olan 136611 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 5.631 TL, 26.05.2021 tarihinde Çerkezköy Tesisleri için alýnmýþ olan 525422 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 700.150.937 TL harcama yapýlmýþtýr.

    Arge :

    2022 yýlýnda Arge : 409 çalýþan var , cironun yaklaþýk %10’unu Ar-Ge’ye yatýrdýlar . Turkishtime tarafýndan hazýrlanan Ar-Ge 250 Araþtýrmasý’na göre Türkiye’nin Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan ilaç firmasý seçildi.

    Ýhracat :

    2022 yýlýnda toplam 88 adet ruhsat alýnmýþ, böylece toplamda 69 ülkede 1029 ruhsat sayýsýna ulaþýltýlar. Avrupa’nýn birçok ülkesi baþta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika’da, Balkanlar’da, Orta Doðu’da ve Yeni Zelanda’da pazara yeni ürünler sunuldu. DEVA’nýn beþeri ilaç, hammadde ihracatý ve yurtdýþý fason projelerden aldýðý pay bir önceki seneye göre %16 artarak yaklaþýk 45,2 milyon USD olarak gerçekleþmiþtir.
    2022 yýlý yapýlan Y.dýþý pazar payýný arttýrmaya yönelik hamleler :
    Almanya’da DEVATIS Gmbh aracýlýðýyla yeni onkoloji ilaçlarýmýzýn lansmanlarý gerçekleþtirilmiþ ve onkoloji alanýndaki ürünlerimizin bazýlarýnýn pazar payýnda artýþlar saðlanmýþtýr.
    Avrupa’da iþ geliþtirme faaliyetlerine devam edilmiþtir; Ýsveç ve Finlandiya’da CNS ürünlerinin , Ýngiltere ve Hollanda’da ise onkoloji ürünlerin satýþlarý gerçekleþtirilmiþtir. Stratejik öneme sahip Kanada’ya ilk ürün satýþý gerçekleþtirilmiþtir. Yeni Zelanda’da DEVATIS Ltd ile kazandýðý yeni ihalelerle mevcut ürün gamýný geniþletmiþtir. . Ayrýca DEVATIS olarak Amerika, Avusturalya ve Meksika’da potansiyel olabilecek stratejik ürünler üzerinde çalýþmalarý sürdürmektedir.
    Balkanlarda; Bosna Hersek ve Kosova’da solunum alanýnda pazar liderliði sürdürülmüþ, Makedonya’da hematoloji ve onkoloji alanlarýnda ihaleler kazanýlarak ürün satýþlarýna baþlamýþtýr.
    Azerbaycan, Kazakistan ve Belarus’ta önemli devlet ihaleleri kazanýlarak onkoloji, CNS ve kardiyoloji alanlarýnda yeni ürünleri pazara sunmuþtur. Kýrgýzistan’da ilk oftalmoloji ve solunum ürünleri piyasaya sürülerek bu pazarlarda büyümeye devam edilmiþtir.


    Þili, Kolombiya ve Paraguay’da ilk distribütörlük sözleþmeleri imzalanmýþ, Gana’ya ilk ruhsatlý ürün satýþý gerçekleþtirilmiþtir.

    Sorum þu deðerli ortaklar , þimdi bu kadar yatýrým harcamasý , fabrikanýn kapasite kullaným oranýný %25 e düþürmüþken , (atýl kapasite ile hiçbir firma çalýþmak istemez ) Bunu Türkiye Pazarý için mi yaptý yoksa y.dýþý için mi yaptý ?

    Sevgilerimle.

  4. #1924
     Alýntý Originally Posted by value investor Yazýyý Oku
    Fabrikalar :
    Çerkezköy ve Kartepe’de bulunan ve yýllýk 578 milyon kutu üretim kapasitesine sahip fabrikalar….
    2022 yýlýnda DEVA Holding, IQVIA verilerine göre (Serbest Piyasa + Hastane) kutu bazýnda 141 milyonluk satýþ..
    Yýllýk kapasite kullaným oraný %25..

    Yatýrýmlar :

    2022 yýlýnda yapýlan yatýrým : 1,2 mia tl .
    01.01.2022-31.12.2022 döneminde DEVA Holding ve grup þirketlerine; Yönetim Binasý, Fabrika, Makine-Tesisat ve Demirbaþ olmak üzere toplam 755.342.210 TL, Ar-Ge, Ruhsatlandýrma ve Lisanslarla ilgili olarak 473.159.275 TL tutarýnda olmak üzere toplam 1.228.501.485 TL yatýrým yapýlmýþtýr Ýlgili dönemde; DEVA Kartepe Tesisleri için 30.10.2018 tarihinde alýnmýþ olan 501317 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 147.168.652 TL, 17.04.2018 tarihinde Çerkezköy Tesisleri için alýnmýþ olan 136611 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 5.631 TL, 26.05.2021 tarihinde Çerkezköy Tesisleri için alýnmýþ olan 525422 nolu teþvik belgesi kapsamýnda 700.150.937 TL harcama yapýlmýþtýr.

    Arge :

    2022 yýlýnda Arge : 409 çalýþan var , cironun yaklaþýk %10’unu Ar-Ge’ye yatýrdýlar . Turkishtime tarafýndan hazýrlanan Ar-Ge 250 Araþtýrmasý’na göre Türkiye’nin Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan ilaç firmasý seçildi.

    Ýhracat :

    2022 yýlýnda toplam 88 adet ruhsat alýnmýþ, böylece toplamda 69 ülkede 1029 ruhsat sayýsýna ulaþýltýlar. Avrupa’nýn birçok ülkesi baþta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika’da, Balkanlar’da, Orta Doðu’da ve Yeni Zelanda’da pazara yeni ürünler sunuldu. DEVA’nýn beþeri ilaç, hammadde ihracatý ve yurtdýþý fason projelerden aldýðý pay bir önceki seneye göre %16 artarak yaklaþýk 45,2 milyon USD olarak gerçekleþmiþtir.
    2022 yýlý yapýlan Y.dýþý pazar payýný arttýrmaya yönelik hamleler :
    Almanya’da DEVATIS Gmbh aracýlýðýyla yeni onkoloji ilaçlarýmýzýn lansmanlarý gerçekleþtirilmiþ ve onkoloji alanýndaki ürünlerimizin bazýlarýnýn pazar payýnda artýþlar saðlanmýþtýr.
    Avrupa’da iþ geliþtirme faaliyetlerine devam edilmiþtir; Ýsveç ve Finlandiya’da CNS ürünlerinin , Ýngiltere ve Hollanda’da ise onkoloji ürünlerin satýþlarý gerçekleþtirilmiþtir. Stratejik öneme sahip Kanada’ya ilk ürün satýþý gerçekleþtirilmiþtir. Yeni Zelanda’da DEVATIS Ltd ile kazandýðý yeni ihalelerle mevcut ürün gamýný geniþletmiþtir. . Ayrýca DEVATIS olarak Amerika, Avusturalya ve Meksika’da potansiyel olabilecek stratejik ürünler üzerinde çalýþmalarý sürdürmektedir.
    Balkanlarda; Bosna Hersek ve Kosova’da solunum alanýnda pazar liderliði sürdürülmüþ, Makedonya’da hematoloji ve onkoloji alanlarýnda ihaleler kazanýlarak ürün satýþlarýna baþlamýþtýr.
    Azerbaycan, Kazakistan ve Belarus’ta önemli devlet ihaleleri kazanýlarak onkoloji, CNS ve kardiyoloji alanlarýnda yeni ürünleri pazara sunmuþtur. Kýrgýzistan’da ilk oftalmoloji ve solunum ürünleri piyasaya sürülerek bu pazarlarda büyümeye devam edilmiþtir.


    Þili, Kolombiya ve Paraguay’da ilk distribütörlük sözleþmeleri imzalanmýþ, Gana’ya ilk ruhsatlý ürün satýþý gerçekleþtirilmiþtir.

    Sorum þu deðerli ortaklar , þimdi bu kadar yatýrým harcamasý , fabrikanýn kapasite kullaným oranýný %25 e düþürmüþken , (atýl kapasite ile hiçbir firma çalýþmak istemez ) Bunu Türkiye Pazarý için mi yaptý yoksa y.dýþý için mi yaptý ?

    Sevgilerimle.
    Firma tam kapasite çalýþsa yýllýk ciroyu 4 e katlama potansiyeli var mý ?

    Sevgilerimle .

  5. @Value investor,

    Kapasite konusunun teknik detaylarý var. Yýllarca kapasite planlamasý, raporlamasý yaptým. Tecrübeli sayýlýrým bu alanda.

    Kapasite hesabýnda farklý kritik unsurlar vardýr. Yani kutu kapasitesi, lojistik vs ile alakalýdýr. Yani gerektiðinde ek yatýrým yapýlarak, fiziksel alan, depolama(kýsaca lojistik diyebiliriz) olarak fabrika müsaittir. Ama hadi 300 milyon üretelim dendiðinde pek çok yatýrým gereken farklý üretim darboðazlarý olduðu görülür. Ek makine, ek üretim bandý vs pek çok ek yatýrým gerekecek nokta vardýr.

    Hani hatýrlarsanýz, iki yýl öne onkoloji yatýrýmý gündeme gelince ek %1 kutu kapasitesi saðlanacak denmiþti. Biz de saçma demiþtik, önemli olan saðlayacaðý ek ciro, ek favöktür demiþtik.

    Yani, deva %25 kapasite ile çalýþýyor söylemi sözde doðru olsa da, pratikte geçerliliði olan bir durum deðil. Dikkate alýnacak bir durum deðil yani %25 kapasite kullanýlýyor söylemi.
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

  6. #1926
     Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    @Value investor,

    Kapasite konusunun teknik detaylarý var. Yýllarca kapasite planlamasý, raporlamasý yaptým. Tecrübeli sayýlýrým bu alanda.

    Kapasite hesabýnda farklý kritik unsurlar vardýr. Yani kutu kapasitesi, lojistik vs ile alakalýdýr. Yani gerektiðinde ek yatýrým yapýlarak, fiziksel alan, depolama(kýsaca lojistik diyebiliriz) olarak fabrika müsaittir. Ama hadi 300 milyon üretelim dendiðinde pek çok yatýrým gereken farklý üretim darboðazlarý olduðu görülür. Ek makine, ek üretim bandý vs pek çok ek yatýrým gerekecek nokta vardýr.

    Hani hatýrlarsanýz, iki yýl öne onkoloji yatýrýmý gündeme gelince ek %1 kutu kapasitesi saðlanacak denmiþti. Biz de saçma demiþtik, önemli olan saðlayacaðý ek ciro, ek favöktür demiþtik.

    Yani, deva %25 kapasite ile çalýþýyor söylemi sözde doðru olsa da, pratikte geçerliliði olan bir durum deðil. Dikkate alýnacak bir durum deðil yani %25 kapasite kullanýlýyor söylemi.
    Teþekkür ederim bilgilendirme için .

    Sevgilerimle

  7. #1927
    200 günlük ortalamaya geldi nerdeyse..aferin deva bugün de ekledim 3-5..
    Ne içindeyim zamanýn ne de büsbütün dýþýnda; yekpare geniþ bir anýn,parçalanmaz akýþýnda bir garip rüya rengiyle uyuþmuþ gibi her þekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif deðil..

  8. #1928
    Uzun vadeli yükselen trendin alt çizgisine deðmesini bekliyorum malesef.

    Asýl sorun orayý aþaðýya kýrmasý o zaman buyrun cenaze namazýna .

    Sevgilerimle

Sayfa 241/725 ÝlkÝlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

  • Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •