Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 17 Kasım Cuma

Borsada Bugün – 17 Kasım Cuma

Son bir kaç aydır haftanın günlerinde genel olarak alış ve satış ağırlığı tahmin edilmeye başlandı. Mesela Perşembe günü artış olur çünkü takaslar Pazartesi’ye kalır, Cuma düşüş olur çünkü hafta sonu riski satın alınmak istenmez vs. gibi.

Endeks son bir haftada binde 8 değer kaybederken son bir ayda değer kaybı %4 civarında kaldı. Son 3 ayda ise sadece %1 arttı. Yani 3 aydır olduğumuz yerde kürek çekiyoruz. Gelecek hafta MB faiz kararının %2.5 artacağı beklentisi oluştu. Faiz arttıkça borsanın tek alternatif olma iddiası iyice azaldı.

Günün direnç seviyesi 7,840’ta ki burası aynı zamanda ilk pivot direnç seviyesi. 8,000 seviyesi üzerine yükselmeden yükselişten bahsetmenin anlamlı olmadığını düşünmeye devam ediyoruz.

Seanslık BIST100 Endeks Teknik Analizi
Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here