Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 20 Kasım Pazartesi

Borsada Bugün – 20 Kasım Pazartesi

Herkese sağlıklı, mutlu ve kazançlı haftalar dilerim.

Son aylarda pek görülmeyen bir haftayı geride bıraktık, -fazla olmasa da- hem yabancı girişi hem de para girişiyle sonlanan üst üste günler yaşandı. Bu hareket, girdiğimiz haftaya daha pembe gözlükle bakmamıza neden oluyor. Elbette siyaset ve dünyada süren savaşlar ve bunlara dair sert açıklamalar her an taşları yerinden oynatabilecek olsa da bir şekilde piyasalar işliyor.

Seanslık grafikte 7,840 ve 8,000 dirençleri net olarak izlenebiliyor, bolinger direnci de 7,967 de duruyor. StochRSI’nin 98 seviyesinde olması bu dirençlerin ilk denemede geçilmesinin kolay olmadığını düşündürüyor.

Günlük grafikte ise orta vadeli yükselen kanal direnci 7,868 olarak görülürken meşhur hareketli ortalamamız ise 8,131 seviyesinde bulunuyor.

Sonuç olarak sistemlerimiz bu sabah itibariyle pozitif, eğer para girişi eşliğinde 8,000 üstüne çıkılırsa ve hatta ortalama da aşılırsa önümüzdeki gün ve haftalarda daha pozitif seyirler görülebilir.

Bugün kontrol amaçlı hastanede olacağım için seans izleyemeyeceğim.

Seanslık BIST100 Endeks Teknik Analizi
Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here